Buckinghamshire Championships - Horspath, Oxford - 14/15 May 2015
100m U17W Day 1
Heat 1 w+3.9
1 547 Rachel Oderinde Marshall Milton Keynes AC 12.61 Q
2 515 Tia Morris Marshall Milton Keynes AC 12.73 Q
3 691 Scarlet Storr Wycombe Phoenix Harriers & AC 13.23 Q
4 363 Charlotte Humphries Windsor Slough Eton & Hounslow AC 13.36 q
5 798 Isabel Windsor Windsor Slough Eton & Hounslow AC 13.49
6 371 Abigail Hutchby Windsor Slough Eton & Hounslow AC 14.04
Heat 2 w+1.6
1 498 Ella Merten-Mancer Chiltern Harriers AC 12.82 Q
2 67 Charlotte Bellamy Wycombe Phoenix Harriers & AC 12.99 Q
3 53 Eloise Baxter Windsor Slough Eton & Hounslow AC 13.27 Q
4 629 Rebekah Rous Windsor Slough Eton & Hounslow AC 13.43 q
5 472 Tia Margan Marshall Milton Keynes AC 13.53
6 441 Emily Large Vale of Aylesbury AC 13.75
7 403 Kitty Jones Windsor Slough Eton & Hounslow AC 14.15
100m U17W Final Day 1 w+1.0
1 515 Tia Morris Marshall Milton Keynes AC 12.70
2 547 Rachel Oderinde Marshall Milton Keynes AC 12.82
3 67 Charlotte Bellamy Wycombe Phoenix Harriers & AC 12.97
4 498 Ella Merten-Mancer Chiltern Harriers AC 12.99
5 53 Eloise Baxter Windsor Slough Eton & Hounslow AC 13.21
6 629 Rebekah Rous Windsor Slough Eton & Hounslow AC 13.40
7 363 Charlotte Humphries Windsor Slough Eton & Hounslow AC 13.41
8 691 Scarlet Storr Wycombe Phoenix Harriers & AC 13.51
200m U17W Day 2
Heat 1 w+3.9
1 177 Anna Croft Windsor Slough Eton & Hounslow AC 26.12 Q
2 547 Rachel Oderinde Marshall Milton Keynes AC 26.25 Q
3 71 Maya Bhat Chiltern Harriers AC 27.11 Q
4 53 Eloise Baxter Windsor Slough Eton & Hounslow AC 27.24 q
5 465 Louise Lyons-Appiah Chiltern Harriers AC 27.49 q
6 441 Emily Large Vale of Aylesbury AC 27.90
7 577 Maisie Pennant Wycombe Phoenix Harriers & AC 28.40
8 506 Amy Milne Marshall Milton Keynes AC 28.58
Heat 2 w+2.8
1 752 Rhiannon Ward Windsor Slough Eton & Hounslow AC 26.70 Q
2 613 Tia Richards Windsor Slough Eton & Hounslow AC 26.77 Q
3 67 Charlotte Bellamy Wycombe Phoenix Harriers & AC 27.30 Q
4 690 Grace Storr Wycombe Phoenix Harriers & AC 28.08
5 472 Tia Margan Marshall Milton Keynes AC 28.11
6 718 Olivia Thomas Stowe School 28.86
7 132 Bethany Canty Windsor Slough Eton & Hounslow AC 28.91
200m U17W Final Day 2 w+1.9
1 177 Anna Croft Windsor Slough Eton & Hounslow AC 25.91
2 752 Rhiannon Ward Windsor Slough Eton & Hounslow AC 26.38
3 547 Rachel Oderinde Marshall Milton Keynes AC 26.63
4 613 Tia Richards Windsor Slough Eton & Hounslow AC 26.90
5 71 Maya Bhat Chiltern Harriers AC 27.32
6 67 Charlotte Bellamy Wycombe Phoenix Harriers & AC 27.64
7 53 Eloise Baxter Windsor Slough Eton & Hounslow AC 27.70
7 465 Louise Lyons-Appiah Chiltern Harriers AC 27.70
300m U17W Day 1
Heat 1
1 608 Bronwen Reed Vale of Aylesbury AC 42.67 Q
2 363 Charlotte Humphries Windsor Slough Eton & Hounslow AC 44.36 Q
3 690 Grace Storr Wycombe Phoenix Harriers & AC 44.60 Q
4 506 Amy Milne Marshall Milton Keynes AC 47.72
5 616 Francesca Rix Wycombe Abbey School 48.30
Heat 2
1 752 Rhiannon Ward Windsor Slough Eton & Hounslow AC 43.06 Q
2 577 Maisie Pennant Wycombe Phoenix Harriers & AC 45.23 Q
3 402 Katie Jones Vale of Aylesbury AC 45.46 Q
4 585 Sandie Pohlman Chiltern Harriers AC 45.47 q
5 371 Abigail Hutchby Windsor Slough Eton & Hounslow AC 46.32 q
300m U17W Final Day 1
1 608 Bronwen Reed Vale of Aylesbury AC 42.15
2 752 Rhiannon Ward Windsor Slough Eton & Hounslow AC 43.01
3 363 Charlotte Humphries Windsor Slough Eton & Hounslow AC 43.70
4 690 Grace Storr Wycombe Phoenix Harriers & AC 44.51
5 585 Sandie Pohlman Chiltern Harriers AC 44.61
6 402 Katie Jones Vale of Aylesbury AC 45.19
7 577 Maisie Pennant Wycombe Phoenix Harriers & AC 45.55
371 Abigail Hutchby Windsor Slough Eton & Hounslow AC dns
800m U17W Day 2
1 434 Saskia Krefting Wycombe Abbey School 2:16.46
2 759 Robyn Watkins Chiltern Harriers AC 2:21.35
3 493 Emma Mears Marshall Milton Keynes AC 2:23.23
4 264 Georgia Flawn-Thomas Stowe School 2:24.45
5 210 Enya Deysel Marshall Milton Keynes AC 2:27.82
6 542 Jessica Nuttall Marshall Milton Keynes AC 2:28.10
7 431 Anna Kofoed-Gregory Marshall Milton Keynes AC 2:28.55
8 585 Sandie Pohlman Chiltern Harriers AC 2:33.37
9 577 Maisie Pennant Wycombe Phoenix Harriers & AC 2:36.47
10 557 Jess Orr Chiltern Harriers AC 2:36.67
11 335 Libby Herdman-Smith Marshall Milton Keynes AC 2:41.57
12 497 Rosie Merrin Marshall Milton Keynes AC 2:43.90
1500m U17W Day 1
2 759 Robyn Watkins Chiltern Harriers AC 4:53.44
3 493 Emma Mears Marshall Milton Keynes AC 4:59.16
4 210 Enya Deysel Marshall Milton Keynes AC 5:10.34
6 542 Jessica Nuttall Marshall Milton Keynes AC 5:14.86
8 557 Jess Orr Chiltern Harriers AC 5:16.17
9 522 Charlotte Moyse Marshall Milton Keynes AC 5:19.79
10 512 Ana Montgomery Wycombe Phoenix Harriers & AC 5:21.03
11 47 Lizzie Barraclough Chiltern Harriers AC 5:24.99
13 437 Madeleine Lacey Chiltern Harriers AC 5:30.04
14 335 Libby Herdman-Smith Marshall Milton Keynes AC 5:39.40
15 497 Rosie Merrin Marshall Milton Keynes AC 5:39.95
16 379 Holly Megan Jamieson Marshall Milton Keynes AC 5:41.79
17 221 Marina Eastwood Wycombe Abbey School 5:59.60
80mH U17W Final Day 1 w+1.4
1 798 Isabel Windsor Windsor Slough Eton & Hounslow AC 12.77
2 158 Izzi Coleman Wycombe Abbey School 13.05
3 544 Rosie O'Brien Windsor Slough Eton & Hounslow AC 13.16
4 238 Amber Emma Evans Marshall Milton Keynes AC 16.63
169 Florence Copp Wycombe Abbey School dnf
300mH U17W Day 2
1 177 Anna Croft Windsor Slough Eton & Hounslow AC 44.95 CBP
2 793 Sophie Willis Windsor Slough Eton & Hounslow AC 47.33
3 691 Scarlet Storr Wycombe Phoenix Harriers & AC 48.19
High Jump U17W Day 2
1 583 Abigail Pinner Windsor Slough Eton & Hounslow AC 1.45
Pole Vault U17W Day 1
1 397 Anna Jones Wycombe Phoenix Harriers & AC 2.60
2 516 Iris-Mae Morse Marshall Milton Keynes AC 2.00
Long Jump U17W Day 1
1 472 Tia Margan Marshall Milton Keynes AC 4.69
2 237 Amber Evans Marshall Milton Keynes AC 4.48
3 4 Ite Aderoju Marshall Milton Keynes AC 4.34
4 53 Eloise Baxter Windsor Slough Eton & Hounslow AC 4.33
5 221 Marina Eastwood Wycombe Abbey School 4.00
6 393 Ruth Johnson Ferguson Wycombe Abbey School 3.92
7 616 Francesca Rix Wycombe Abbey School 3.67
Triple Jump U17W Day 2
1 4 Ite Aderoju Marshall Milton Keynes AC 9.94
2 238 Amber Emma Evans Marshall Milton Keynes AC 9.35
3 393 Ruth Johnson Ferguson Wycombe Abbey School 9.30
4 41 Rola Balogun Wycombe Abbey School 8.41
Shot Putt U17W Day 1
1 628 Sade Ross Marshall Milton Keynes AC 12.56 CBP
2 4 Ite Aderoju Marshall Milton Keynes AC 8.02
3 403 Kitty Jones Windsor Slough Eton & Hounslow AC 7.19
4 23 Charlotte Armitage Vale of Aylesbury AC 6.73
Discus U17W Day 1
1 604 Annabel Ralston Vale of Aylesbury AC 17.54
2 403 Kitty Jones Windsor Slough Eton & Hounslow AC 15.15
Hammer U17W Day 2
1 209 Rachael Denton-Snape Windsor Slough Eton & Hounslow AC 36.16
2 604 Annabel Ralston Vale of Aylesbury AC 20.77
Javelin U17W Day 2
1 746 Eloise Walker Dacorum & Tring AC 37.41
2 718 Olivia Thomas Stowe School 33.50
3 637 Annabelle Ruvigny Wycombe Abbey School 23.73
4 472 Tia Margan Marshall Milton Keynes AC 22.08
5 506 Amy Milne Marshall Milton Keynes AC 15.99