Buckinghamshire Championships - Horspath, Oxford - 14/15 May 2015
100m U13G Day 1
Heat 1 w-0.3
1 549 Moyin Oduyemi Marshall Milton Keynes AC 13.55 Q
2 483 Eleanor Mayhew Chiltern Harriers AC 14.31 Q
3 471 Morenike Majekodunmi Wycombe Abbey School 14.65 q
4 294 Annabel Gracey Oxford City AC 14.76 q
5 326 Jemima Hay Wycombe Phoenix Harriers & AC 14.79
5 122 Latanyah Byfield Vale of Aylesbury AC 14.79
7 451 Eleanor Livingstone Wycombe Abbey School 16.04
8 426 Melina Kintoni Marshall Milton Keynes AC 16.13
Heat 2 w+1.1
1 666 Ashleigh Sidney Vale of Aylesbury AC 14.57 Q
2 247 Morenika Fasinro Wycombe Abbey School 14.89 Q
3 751 Carys Ward Wycombe Abbey School 15.60
4 261 Matilda Firth Wycombe Phoenix Harriers & AC 15.82
5 573 Bea Paul Wycombe Abbey School 15.58
Heat 3 w-0.6
1 185 Kira Dale Vale of Aylesbury AC 14.77 Q
2 602 Francesca Pucci Wycombe Abbey School 15.61 Q
3 126 Mia Caddell Wycombe Phoenix Harriers & AC 15.73
4 639 Abigail Rylance Sneddon Windsor Slough Eton & Hounslow AC 15.83
5 300 Ella Griffin Wycombe Phoenix Harriers & AC 16.14
6 458 Ellie-Mai Lothian Windsor Slough Eton & Hounslow AC 16.25
100m U13G Final Day 1 w+1.6
1 549 Moyin Oduyemi Marshall Milton Keynes AC 13.53
2 483 Eleanor Mayhew Chiltern Harriers AC 13.89
3 666 Ashleigh Sidney Vale of Aylesbury AC 14.21
4 185 Kira Dale Vale of Aylesbury AC 14.36
5 471 Morenike Majekodunmi Wycombe Abbey School 14.44
6 294 Annabel Gracey Oxford City AC 14.66
7 247 Morenika Fasinro Wycombe Abbey School 14.81
8 602 Francesca Pucci Wycombe Abbey School 15.30
200m U13G Day 2
Heat 1 w+1.9
1 483 Eleanor Mayhew Chiltern Harriers AC 28.88 Q
2 294 Annabel Gracey Oxford City AC 29.85 Q
3 451 Eleanor Livingstone Wycombe Abbey School 31.55 Q
4 476 Alexia Martin Windsor Slough Eton & Hounslow AC 32.07 q
5 302 Sally Grimm Wycombe Phoenix Harriers & AC 32.11
6 458 Ellie-Mai Lothian Windsor Slough Eton & Hounslow AC 32.36
Heat 2 w+2.1
1 462 Millie Lowrie Wycombe Phoenix Harriers & AC 30.34 Q
2 417 Claudia Kerry-Roger Windsor Slough Eton & Hounslow AC 31.54 Q
3 73 Heidi Biltcliffe-Gray Silson Joggers AC 31.65 Q
4 826 Hannah Lord Marshall Milton Keynes AC 31.87 q
5 481 Sophia Martin Windsor Slough Eton & Hounslow AC 33.04
6 617 Emily Roberts Cookham RC 34.11
200m U13G Final Day 2 w+2.2
1 483 Eleanor Mayhew Chiltern Harriers AC 28.85
2 294 Annabel Gracey Oxford City AC 29.81
3 462 Millie Lowrie Wycombe Phoenix Harriers & AC 30.38
4 451 Eleanor Livingstone Wycombe Abbey School 31.95
5 73 Heidi Biltcliffe-Gray Silson Joggers AC 32.25
6 476 Alexia Martin Windsor Slough Eton & Hounslow AC 32.73
7 417 Claudia Kerry-Roger Windsor Slough Eton & Hounslow AC 32.92
826 Hannah Lord Marshall Milton Keynes AC dns
800m U13G Two Races - no Final Day 2
1 733 Charlotte Underwood Marshall Milton Keynes AC 2:27.05 Race 2
2 789 Orla Williams Chiltern Harriers AC 2:29.04 Race 2
3 787 Laura Williams Chiltern Harriers AC 2:35.69 Race 2
4 329 Abbie Henderson Chiltern Harriers AC 2:38.88 Race 2
5 320 Megan Harris Wycombe Phoenix Harriers & AC 2:41.01 Race 2
6 27 Carys Arnold Chiltern Harriers AC 2:41.02 Race 2
7 455 Jinaan Lockwood Chiltern Harriers AC 2:42.55 Race 1
8 330 Holly Henderson Chiltern Harriers AC 2:43.15 Race 2
9 227 Olivia Edwards Dacorum & Tring AC 2:43.88 Race 2
10 676 Lily-Mae Smith Marshall Milton Keynes AC 2:44.55 Race 2
11 184 Anna Cuthbert Vale of Aylesbury AC 2:47.41 Race 2
12 462 Millie Lowrie Wycombe Phoenix Harriers & AC 2:48.42 Race 2
13 611 Katie Repper Chiltern Harriers AC 2:49.29 Race 1
14 45 Felicity Baroudel Wycombe Abbey School 2:50.33 Race 1
15 106 Jodie Brogden Marshall Milton Keynes AC 2:52.18 Race 1
16 73 Heidi Biltcliffe-Gray Silson Joggers AC 2:56.15 Race 1
17 617 Emily Roberts Cookham RC 2:57.41 Race 2
18 409 Nikita Kay Marshall Milton Keynes AC 2:57.73 Race 1
19 533 Alice Newton Wycombe Abbey School 2:58.37 Race 1
20 671 Darcie Sloggett Unattached 2:59.20 Race 1
21 302 Sally Grimm Wycombe Phoenix Harriers & AC 3:00.92 Race 1
22 707 Aimee Taylor Vale of Aylesbury AC 3:01.50 Race 1
23 504 Phoebe Lauren Miller Marshall Milton Keynes AC 3:02.30 Race 1
24 452 Lucy Lloyd Windsor Slough Eton & Hounslow AC 3:15.26 Race 1
1500m U13G Final Day 1
1 789 Orla Williams Chiltern Harriers AC 4:59.98 CBP
2 733 Charlotte Underwood Marshall Milton Keynes AC 5:08.83
3 787 Laura Williams Chiltern Harriers AC 5:22.08
4 329 Abbie Henderson Chiltern Harriers AC 5:22.39
5 227 Olivia Edwards Dacorum & Tring AC 5:26.80
6 330 Holly Henderson Chiltern Harriers AC 5:29.50
7 523 Chloe Ellen Munro Marshall Milton Keynes AC 5:31.83
8 184 Anna Cuthbert Vale of Aylesbury AC 5:32.34
9 320 Megan Harris Wycombe Phoenix Harriers & AC 5:32.77
10 27 Carys Arnold Chiltern Harriers AC 5:34.11
11 525 Ella-May Nash Marshall Milton Keynes AC 5:36.89
12 455 Jinaan Lockwood Chiltern Harriers AC 5:37.41
13 675 Lily-Mae Smith Marshall Milton Keynes AC 5:38.06
14 120 Alicia Bushell Chiltern Harriers AC 5:43.72
15 261 Matilda Firth Wycombe Phoenix Harriers & AC 5:50.11
16 409 Nikita Kay Marshall Milton Keynes AC 5:51.42
17 807 Daisy Yabsley Marshall Milton Keynes AC 6:00.47
18 533 Alice Newton Wycombe Abbey School 6:07.13
19 452 Lucy Lloyd Windsor Slough Eton & Hounslow AC 6:27.74
20 538 Heidi North Vale of Aylesbury AC 7:48.66
70mH U13G Day 1
Heat 1 w+1.4
1 300 Ella Griffin Wycombe Phoenix Harriers & AC 12.96 Q
2 108 Isla Brown Windsor Slough Eton & Hounslow AC 13.04 Q
3 247 Morenika Fasinro Wycombe Abbey School 13.25 Q
4 326 Jemima Hay Wycombe Phoenix Harriers & AC 13.40 q
5 724 Toluwase Akerela Wycombe Abbey School 14.36 q
6 471 Morenike Majekodunmi Wycombe Abbey School 14.72
7 602 Francesca Pucci Wycombe Abbey School 14.99
Heat 2 w+2.0
1 7 Lateefah Agberemi Marshall Milton Keynes AC 12.86 Q
2 219 Eva Durand Marshall Milton Keynes AC 13.47 Q
3 458 Ellie-Mai Lothian Windsor Slough Eton & Hounslow AC 13.71 Q
4 334 Corrie Heppel Windsor Slough Eton & Hounslow AC 14.51
5 720 Isabelle Thompson Windsor Slough Eton & Hounslow AC 15.37
496 Arabella Mensa Wycombe Abbey School dns
733 Charlotte Underwood Marshall Milton Keynes AC dns
70mH U13G Final Day 1 w+0.4
1 7 Lateefah Agberemi Marshall Milton Keynes AC 12.60
2 247 Morenika Fasinro Wycombe Abbey School 13.04
3 326 Jemima Hay Wycombe Phoenix Harriers & AC 13.23
4 300 Ella Griffin Wycombe Phoenix Harriers & AC 13.24
5 108 Isla Brown Windsor Slough Eton & Hounslow AC 13.31
6 219 Eva Durand Marshall Milton Keynes AC 13.70
7 724 Toluwase Akerela Wycombe Abbey School 14.61
8 458 Ellie-Mai Lothian Windsor Slough Eton & Hounslow AC 15.44
High Jump U13G Day 2
1 289 Madison Goodliff Windsor Slough Eton & Hounslow AC 1.20
2 458 Ellie-Mai Lothian Windsor Slough Eton & Hounslow AC 1.20
3 481 Sophia Martin Windsor Slough Eton & Hounslow AC 1.20
4 45 Felicity Baroudel Wycombe Abbey School 1.15
5 417 Claudia Kerry-Roger Windsor Slough Eton & Hounslow AC 1.10
6 102 Annalee Brindle Windsor Slough Eton & Hounslow AC 1.10
7 476 Alexia Martin Windsor Slough Eton & Hounslow AC 1.05
8 302 Sally Grimm Wycombe Phoenix Harriers & AC 1.05
Long Jump U13G Day 1
1 7 Lateefah Agberemi Marshall Milton Keynes AC 4.33
2 326 Jemima Hay Wycombe Phoenix Harriers & AC 4.18
3 289 Madison Goodliff Windsor Slough Eton & Hounslow AC 3.90
4 549 Moyin Oduyemi Marshall Milton Keynes AC 3.89
5 511 Lara Elizabeth Moffat Marshall Milton Keynes AC 3.86
6 483 Eleanor Mayhew Chiltern Harriers AC 3.80
7 474 Eliza Marshall Marshall Milton Keynes AC 3.77
8 27 Carys Arnold Chiltern Harriers AC 3.76
9 462 Millie Lowrie Wycombe Phoenix Harriers & AC 3.73
10 122 Latanyah Byfield Vale of Aylesbury AC 3.62
11 300 Ella Griffin Wycombe Phoenix Harriers & AC 3.62
12 602 Francesca Pucci Wycombe Abbey School 3.61
13 724 Toluwase Akerela Wycombe Abbey School 3.51
14 471 Morenike Majekodunmi Wycombe Abbey School 3.49
15 247 Morenika Fasinro Wycombe Abbey School 3.43
16 451 Eleanor Livingstone Wycombe Abbey School 3.42
17 573 Bea Paul Wycombe Abbey School 3.30
18 452 Lucy Lloyd Windsor Slough Eton & Hounslow AC 3.15
19 334 Corrie Heppel Windsor Slough Eton & Hounslow AC 2.97
20 426 Melina Kintoni Marshall Milton Keynes AC 2.97
21 639 Abigail Rylance Sneddon Windsor Slough Eton & Hounslow AC 2.87
Shot Putt U13G Day 1
1 511 Lara Elizabeth Moffat Marshall Milton Keynes AC 7.39
2 751 Carys Ward Wycombe Abbey School 6.37
3 417 Claudia Kerry-Roger Windsor Slough Eton & Hounslow AC 5.43
4 24 Keri Armitage Vale of Aylesbury AC 4.76
Discus U13G Day 1
1 751 Carys Ward Wycombe Abbey School 16.39
2 451 Eleanor Livingstone Wycombe Abbey School 15.32
3 417 Claudia Kerry-Roger Windsor Slough Eton & Hounslow AC 14.54
4 458 Ellie-Mai Lothian Windsor Slough Eton & Hounslow AC 13.56
5 538 Heidi North Vale of Aylesbury AC 6.94
Javelin U13G Day 2
1 751 Carys Ward Wycombe Abbey School 31.65 CBP
2 289 Madison Goodliff Windsor Slough Eton & Hounslow AC 21.07
3 219 Eva Durand Marshall Milton Keynes AC 19.43
4 27 Carys Arnold Chiltern Harriers AC 17.44
5 458 Ellie-Mai Lothian Windsor Slough Eton & Hounslow AC 15.03
6 102 Annalee Brindle Windsor Slough Eton & Hounslow AC 11.28
7 611 Katie Repper Chiltern Harriers AC 9.36