Buckinghamshire Championships - Horspath, Oxford - 14/15 May 2015
100m U20M Final Day 1 w+1.1
1 570 Josh Parry Wycombe Phoenix Harriers & AC 11.19
2 432 Alexander Kotelawala Hillingdon AC 11.54
3 490 Kai Mckenzie Wycombe Phoenix Harriers & AC 11.88
4 785 Campbell Williams Vale of Aylesbury AC 12.00
5 252 Aaron Fenty Vale of Aylesbury AC 12.21
200m U20M Final Day 2 w+2.0
4 570 Josh Parry Wycombe Phoenix Harriers & AC 22.47
6 81 Joshua Boakye Marshall Milton Keynes AC 23.40
8 785 Campbell Williams Vale of Aylesbury AC dns
400m U20M Final Day 1
2 621 Tim Rogers Wycombe Phoenix Harriers & AC 50.40
3 286 George Glinski Marshall Milton Keynes AC 52.87
4 679 Thomas Spellman Windsor Slough Eton & Hounslow AC 53.30
800m U20M Day 2
3 149 Dav Clark Wycombe Phoenix Harriers & AC 2:04.38 M20
5 605 William Ralston Vale of Aylesbury AC 2:05.62 M20
6 85 Matthew Bosley Wycombe Phoenix Harriers & AC 2:06.72 M20
8 260 Peter Finn Wycombe Phoenix Harriers & AC 2:08.82 M20
9 161 Nick Colledge Wycombe Phoenix Harriers & AC 2:15.07 M20
1500m U20M/SM Day 1
1 579 Will Perkin Chiltern Harriers AC 4:08.46 M20
2 618 James Roberts Wycombe Phoenix Harriers & AC 4:12.18 MS
4 196 James Davis Vale of Aylesbury AC 4:17.34 MS
5 149 Dav Clark Wycombe Phoenix Harriers & AC 4:18.33 M20
6 669 Richard Slade Chiltern Harriers AC 4:23.76 M20
7 309 Robert Hall Chiltern Harriers AC 4:25.72 M20
9 763 Daniel Weathers Wycombe Phoenix Harriers & AC 4:33.29 M20
10 337 Stephen Herring Marshall Milton Keynes AC 4:40.21 MS
3000m U20M/SM Day 2
2 777 Charles Wheeler Marshall Milton Keynes AC 9:06.29 M20 CBP
3 778 George Wheeler Marshall Milton Keynes AC 9:10.20 M20
4 765 Conrad Webber Marshall Milton Keynes AC 9:12.53 M20
5 732 Steve Tuttle Marshall Milton Keynes AC 9:16.95 MS
6 400 Graham Jones Marshall Milton Keynes AC 9:22.38 MS
7 405 Harri Kane Vale of Aylesbury AC 9:25.00 M20
8 669 Richard Slade Chiltern Harriers AC 9:27.58 M20
9 347 Matthew Hinde Windsor Slough Eton & Hounslow AC 9:30.58 M20
10 763 Daniel Weathers Wycombe Phoenix Harriers & AC 9:49.54 M20
11 731 James Tuttle Marshall Milton Keynes AC 9:51.56 MS
12 291 Peter Gould Chiltern Harriers AC 9:52.28 MS
110mH U20M Day 1 w+0.4
2 407 Moeez Karim Vale of Aylesbury AC 18.47
400mH U20M Day 2
1 679 Thomas Spellman Windsor Slough Eton & Hounslow AC 61.01
High Jump U20M Day 2
1 490 Kai Mckenzie Wycombe Phoenix Harriers & AC 1.80
Long Jump U20M Day 2
1 785 Campbell Williams Vale of Aylesbury AC 5.76
Triple Jump U20M Day 2
1 323 Jamil Hassan Marshall Milton Keynes AC 13.34
Shot Putt U20M Day 1
1 313 Alex Hamling Rugby & Northampton AC 11.45
Discus U20M Day 1
1 667 Louis Simmons Wycombe Phoenix Harriers & AC 38.61
2 20 Gianni Aquilino Vale of Aylesbury AC 36.86
3 313 Alex Hamling Rugby & Northampton AC 32.71
Javelin U20M Day 2
1 593 Jonathan Pownall Marshall Milton Keynes AC 53.68