Buckinghamshire Championships - Horspath, Oxford - 14/15 May 2015
100m U13B Day 1
Heat 1 w-0.1
1 791 Akeem Willis Slough Junior AC 14.09 Q
2 553 Solomon Olutayo Wycombe Phoenix Harriers & AC 14.17 Q
3 699 Laurie Sutcliffe Windsor Slough Eton & Hounslow AC 14.51
4 399 Benjamin Jones Wycombe Phoenix Harriers & AC 15.28
5 467 Oscar Mabon Windsor Slough Eton & Hounslow AC 15.70
6 192 Logan Davies Vale of Aylesbury AC 15.80
Heat 2 w+1.6
1 107 Curtis Brown Vale of Aylesbury AC 13.06 Q
2 32 Corbin Atterbury Vale of Aylesbury AC 14.28 Q
3 287 Aaron Glover Vale of Aylesbury AC 14.36 q
4 614 Ryan Rickards Windsor Slough Eton & Hounslow AC 14.59
5 632 George Rowlands Windsor Slough Eton & Hounslow AC 14.62
6 572 Rollo Parry Wycombe Phoenix Harriers & AC 15.14
7 509 Alex Mitchell Wycombe Phoenix Harriers & AC 15.76
Heat 3 w+1.5
1 349 George Ho Marshall Milton Keynes AC 13.27 Q
2 681 James Spicer Chiltern Harriers AC 13.96 Q
3 131 Louis Campbell Hillingdon AC 13.97 q
4 475 Elliot Marston Windsor Slough Eton & Hounslow AC 14.54
5 487 Nathan Mccormack Windsor Slough Eton & Hounslow AC 15.27
6 457 Reuben Logan Windsor Slough Eton & Hounslow AC 15.31
100m U13B Final Day 1 w+0.2
1 107 Curtis Brown Vale of Aylesbury AC 13.07
2 349 George Ho Marshall Milton Keynes AC 13.40
3 791 Akeem Willis Slough Junior AC 13.90
4 553 Solomon Olutayo Wycombe Phoenix Harriers & AC 14.07
5 681 James Spicer Chiltern Harriers AC 14.25
6 131 Louis Campbell Hillingdon AC 14.26
7 287 Aaron Glover Vale of Aylesbury AC 14.65
8 32 Corbin Atterbury Vale of Aylesbury AC 15.01
200m U13B Day 2
Heat 1 w+1.2
1 107 Curtis Brown Vale of Aylesbury AC 26.59 Q
2 32 Corbin Atterbury Vale of Aylesbury AC 29.29 Q
3 614 Ryan Rickards Windsor Slough Eton & Hounslow AC 30.48 Q
4 415 Finn Kerr Wycombe Phoenix Harriers & AC 30.67 q
5 457 Reuben Logan Windsor Slough Eton & Hounslow AC 31.14 q
6 467 Oscar Mabon Windsor Slough Eton & Hounslow AC 32.37
7 193 Louis Davies Windsor Slough Eton & Hounslow AC 33.81
Heat 2 w+1.8
1 475 Elliot Marston Windsor Slough Eton & Hounslow AC 29.27 Q
2 287 Aaron Glover Vale of Aylesbury AC 29.80 Q
3 632 George Rowlands Windsor Slough Eton & Hounslow AC 30.75 Q
4 572 Rollo Parry Wycombe Phoenix Harriers & AC 31.32
5 55 Zac Bayliss Windsor Slough Eton & Hounslow AC 31.73
6 192 Logan Davies Vale of Aylesbury AC 32.62
791 Akeem Willis Slough Junior AC dns
200m U13B Final Day 2 w+1.8
1 107 Curtis Brown Vale of Aylesbury AC 27.47
2 475 Elliot Marston Windsor Slough Eton & Hounslow AC 29.17
3 32 Corbin Atterbury Vale of Aylesbury AC 29.21
4 287 Aaron Glover Vale of Aylesbury AC 30.03
5 614 Ryan Rickards Windsor Slough Eton & Hounslow AC 30.48
6 457 Reuben Logan Windsor Slough Eton & Hounslow AC 30.99
7 632 George Rowlands Windsor Slough Eton & Hounslow AC 31.50
415 Finn Kerr Wycombe Phoenix Harriers & AC dns
800m U13B Two Races - no Final Day 2
1 97 Alex Brent Marshall Milton Keynes AC 2:30.51 Race 2
2 603 Zach Rahaman Chiltern Harriers AC 2:32.99 Race 2
3 12 Matthew Aldred Chiltern Harriers AC 2:34.15 Race 2
4 536 Cormac Nisbet Chiltern Harriers AC 2:37.17 Race 2
5 295 Ben Green Marshall Milton Keynes AC 2:38.41 Race 2
6 572 Rollo Parry Wycombe Phoenix Harriers & AC 2:39.11 Race 2
7 333 Sebastian Henry Marshall Milton Keynes AC 2:40.63 Race 2
8 543 Finn O'Brien Chiltern Harriers AC 2:40.64 Race 1
9 710 Freddie Taylor Bicester AC 2:41.44 Race 2
10 273 William Fricker Windsor Slough Eton & Hounslow AC 2:41.54 Race 1
11 742 Harry Vintner Chiltern Harriers AC 2:41.60 Race 2
12 484 William Mayhew Chiltern Harriers AC 2:41.66 Race 2
13 222 Teague Eaton Chiltern Harriers AC 2:42.28 Race 2
14 560 William Page Windsor Slough Eton & Hounslow AC 2:42.86 Race 2
15 415 Finn Kerr Wycombe Phoenix Harriers & AC 2:42.94 Race 2
16 564 James Palmer Windsor Slough Eton & Hounslow AC 2:43.49 Race 2
17 163 Oliver Cooke Windsor Slough Eton & Hounslow AC 2:45.41 Race 1
18 495 Tom Meijer Marshall Milton Keynes AC 2:49.12 Race 1
19 54 Flynn Bayliss Windsor Slough Eton & Hounslow AC 2:50.48 Race 1
20 151 Rory Clark Windsor Slough Eton & Hounslow AC 2:51.01 Race 1
21 55 Zac Bayliss Windsor Slough Eton & Hounslow AC 2:55.91 Race 1
22 509 Alex Mitchell Wycombe Phoenix Harriers & AC 2:57.33 Race 1
23 21 Ben Ardron Marshall Milton Keynes AC 2:58.92 Race 1
24 193 Louis Davies Windsor Slough Eton & Hounslow AC 3:00.38 Race 1
25 747 Sebastian Walker Windsor Slough Eton & Hounslow AC 3:00.84 Race 1
574 Jack Pearce Vale of Aylesbury AC dns Race 1
1500m U13B Final Day 1
1 266 Noah Fletcher Windsor Slough Eton & Hounslow AC 4:56.57 pb
2 97 Alex Brent Marshall Milton Keynes AC 5:00.88 pb
3 524 Aidan Murphy Marshall Milton Keynes AC 5:02.33 pb
4 603 Zach Rahaman Chiltern Harriers AC 5:04.83 pb
5 626 Jack Rose Marshall Milton Keynes AC 5:05.37 pb
6 536 Cormac Nisbet Chiltern Harriers AC 5:08.57
7 582 William Perry-Adlam Windsor Slough Eton & Hounslow AC 5:11.75 pb
8 222 Teague Eaton Chiltern Harriers AC 5:14.72 pb
9 607 William Ratcliffe Vale of Aylesbury AC 5:15.52
10 572 Rollo Parry Wycombe Phoenix Harriers & AC 5:16.39 pb
11 742 Harry Vintner Chiltern Harriers AC 5:16.41 pb
12 295 Ben Green Marshall Milton Keynes AC 5:22.85 pb
13 710 Freddie Taylor Bicester AC 5:24.45
14 356 Henry Howard Windsor Slough Eton & Hounslow AC 5:34.63 pb
15 487 Nathan Mccormack Windsor Slough Eton & Hounslow AC 5:36.48 pb
16 625 Harry Rose Marshall Milton Keynes AC 5:43.86 pb
75mH U13B Final Day 1 w+2.6
1 699 Laurie Sutcliffe Windsor Slough Eton & Hounslow AC 13.42 CBP
2 5 Pemiwa Aderoju Marshall Milton Keynes AC 15.00
3 467 Oscar Mabon Windsor Slough Eton & Hounslow AC 15.92
4 356 Henry Howard Windsor Slough Eton & Hounslow AC 16.09
5 664 William Shield Chiltern Harriers AC 17.01
6 315 Joel Hansen Vale of Aylesbury AC 17.09
7 192 Logan Davies Vale of Aylesbury AC 17.10
8 509 Alex Mitchell Wycombe Phoenix Harriers & AC 17.30
High Jump U13B Day 2
1 107 Curtis Brown Vale of Aylesbury AC 1.40 =CBP
2 131 Louis Campbell Hillingdon AC 1.25
3 467 Oscar Mabon Windsor Slough Eton & Hounslow AC 1.20
4 475 Elliot Marston Windsor Slough Eton & Hounslow AC 1.15
5 770 Ryan Wells Wycombe Phoenix Harriers & AC 1.15
6 207 Anakin De Oliveira Windsor Slough Eton & Hounslow AC 1.15
7 664 William Shield Chiltern Harriers AC 1.15
Long Jump U13B Day 1
1 475 Elliot Marston Windsor Slough Eton & Hounslow AC 4.19
2 233 Riley Emery Windsor Slough Eton & Hounslow AC 4.18
3 349 George Ho Marshall Milton Keynes AC 4.12
4 131 Louis Campbell Hillingdon AC 4.10
5 576 Tim Penley Marshall Milton Keynes AC 4.05
6 710 Freddie Taylor Bicester AC 4.01
7 484 William Mayhew Chiltern Harriers AC 3.97
8 5 Pemiwa Aderoju Marshall Milton Keynes AC 3.94
9 32 Corbin Atterbury Vale of Aylesbury AC 3.84
10 603 Zach Rahaman Chiltern Harriers AC 3.72
11 614 Ryan Rickards Windsor Slough Eton & Hounslow AC 3.70
12 572 Rollo Parry Wycombe Phoenix Harriers & AC 3.60
13 287 Aaron Glover Vale of Aylesbury AC 3.57
14 467 Oscar Mabon Windsor Slough Eton & Hounslow AC 3.53
15 681 James Spicer Chiltern Harriers AC 3.52
16 632 George Rowlands Windsor Slough Eton & Hounslow AC 3.51
17 315 Joel Hansen Vale of Aylesbury AC 3.26
18 457 Reuben Logan Windsor Slough Eton & Hounslow AC 3.19
Shot Putt U13B Day 1
1 5 Pemiwa Aderoju Marshall Milton Keynes AC 6.88
2 576 Tim Penley Marshall Milton Keynes AC 6.80
3 233 Riley Emery Windsor Slough Eton & Hounslow AC 5.57
4 475 Elliot Marston Windsor Slough Eton & Hounslow AC 5.24
5 287 Aaron Glover Vale of Aylesbury AC 5.20
6 595 Alexander Presho Windsor Slough Eton & Hounslow AC 5.18
Discus U13B Day 1
1 595 Alexander Presho Windsor Slough Eton & Hounslow AC 16.44
2 233 Riley Emery Windsor Slough Eton & Hounslow AC 15.06
Javelin U13B Day 2
1 107 Curtis Brown Vale of Aylesbury AC 32.94
2 54 Flynn Bayliss Windsor Slough Eton & Hounslow AC 28.09
3 645 Jacob Sanderson Wycombe Phoenix Harriers & AC 24.12
4 595 Alexander Presho Windsor Slough Eton & Hounslow AC 21.06
5 273 William Fricker Windsor Slough Eton & Hounslow AC 20.51
6 747 Sebastian Walker Windsor Slough Eton & Hounslow AC 18.82
7 664 William Shield Chiltern Harriers AC 17.30
8 207 Anakin De Oliveira Windsor Slough Eton & Hounslow AC 17.16
9 770 Ryan Wells Wycombe Phoenix Harriers & AC 9.76