Bucks & Oxon County Championships - Oxford - 23/24 May 2015
U13 Girls 100m
Heat 1 w+0.7
1 369 Emily Sanderson Wycombe Phoenix Harriers 14.01 Q
2 207 Isabelle Jemide Wycombe Abbey School 14.30 Q
3 451 Carmen Williams Vale of Aylesbury 14.47 Q
4 80 Asher Cliff-Afemari Marshall Milton Keynes AC 14.88 q
5 8 Amy Aldous Marshall Milton Keynes AC 14.95 q
6 253 Millie Lowrie Wycombe Phoenix Harriers 15.06
7 98 Matilda Cox Wycombe Phoenix Harriers 15.19
8 360 Lucy Rose Wycombe Phoenix Harriers 15.40
Heat 2 w+0.8
1 309 Moyin Oduyemi Marshall Milton Keynes AC 13.98 Q
2 90 Kitty Conroy Wycombe Phoenix Harriers 14.10 Q
3 260 Hannah Mabey Vale of Aylesbury 14.73 Q
4 171 Jemima Hay Wycombe Phoenix Harriers 15.20
5 458 Madeleine Wood Wycombe Phoenix Harriers 15.21
6 161 Ella Griffin Wycombe Phoenix Harriers 15.73
7 423 Ella Thornton-Wood Wycombe Phoenix Harriers 16.29
8 284 Ayesha Milner Chiltern Harriers 17.99
U13 Girls 100m Final w-1.1
1 369 Emily Sanderson Wycombe Phoenix Harriers 14.23
2 90 Kitty Conroy Wycombe Phoenix Harriers 14.30
3 309 Moyin Oduyemi Marshall Milton Keynes AC 14.41
4 207 Isabelle Jemide Wycombe Abbey School 14.68
5 451 Carmen Williams Vale of Aylesbury 15.10
6 260 Hannah Mabey Vale of Aylesbury 15.20
7 8 Amy Aldous Marshall Milton Keynes AC 15.20
8 80 Asher Cliff-Afemari Marshall Milton Keynes AC 15.27
U13 Girls 200m Final w-0.7
1 369 Emily Sanderson Wycombe Phoenix Harriers 29.29
2 239 Mei-Ya Lambert Windsor, Slough, Eton & Hounslow 29.92
3 442 Ella Weaver Watford AC 30.38
4 260 Hannah Mabey Vale of Aylesbury 30.91
5 253 Millie Lowrie Wycombe Phoenix Harriers 31.75
6 455 Tegan Williams Wycombe Phoenix Harriers 34.58
U13 Girls 800m Time Trial
Heat 1
1 90 Kitty Conroy Wycombe Phoenix Harriers 2:37.10
2 360 Lucy Rose Wycombe Phoenix Harriers 2:41.16
3 253 Millie Lowrie Wycombe Phoenix Harriers 2:42.51
4 372 Olivia Scarles Chiltern Harriers 2:47.55
5 98 Matilda Cox Wycombe Phoenix Harriers 2:48.90
6 368 Lily Sanderberg Wycombe Abbey School 2:51.47
7 190 Millie Hughes Chiltern Harriers 2:52.68
8 249 Jinaan Lockwood Chiltern Harriers 3:05.50
9 161 Ella Griffin Wycombe Phoenix Harriers 3:15.10
Heat 2
1 401 Kirsten Stillwell Wycombe Phoenix Harriers 2:30.98
2 453 Orla Williams Chiltern Harriers 2:36.72
3 431 Charlotte Underwood Marshall Milton Keynes AC 2:37.20
4 452 Laura Williams Chiltern Harriers 2:38.31
5 239 Mei-Ya Lambert Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2:38.66
6 110 Barbara de Koning Marshall Milton Keynes AC 2:39.48
7 289 Alice Moffat Chiltern Harriers 2:45.14
8 300 Nelyik Nurse Marshall Milton Keynes AC 2:46.83
9 169 Megan Harris Godstowe 2:46.96
U13 Girls 1500m
1 401 Kirsten Stillwell Wycombe Phoenix Harriers 5:01.09 CBP
2 228 Imogen King Marshall Milton Keynes AC 5:12.63
3 453 Orla Williams Chiltern Harriers 5:19.36
4 452 Laura Williams Chiltern Harriers 5:22.91
5 186 Holly Hodgskinson Wycombe Phoenix Harriers 5:26.43
6 431 Charlotte Underwood Marshall Milton Keynes AC 5:29.64
7 190 Millie Hughes Chiltern Harriers 5:31.54
8 189 Grace Hudson Windsor, Slough, Eton & Hounslow 5:33.08
9 145 Madison Foxcroft Windsor, Slough, Eton & Hounslow 5:36.20
10 351 Katie Repper Chiltern Harriers 5:40.15
11 253 Millie Lowrie Wycombe Phoenix Harriers 5:42.92
U13 Girls 70m Hurdles w+0.0
1 363 Annabelle Ruinet Windsor, Slough, Eton & Hounslow 13.46
2 398 Trinity Stevens Chiltern Harriers 13.72
3 120 Eva Durand Marshall Milton Keynes AC 14.04
4 8 Amy Aldous Marshall Milton Keynes AC 14.27
5 207 Isabelle Jemide Wycombe Abbey School 14.34
6 392 Mia Soman Marshall Milton Keynes AC 14.64
7 171 Jemima Hay Wycombe Phoenix Harriers 15.08
8 161 Ella Griffin Wycombe Phoenix Harriers 15.23
U13 Girls High Jump
1 442 Ella Weaver Watford AC 1.34
2 363 Annabelle Ruinet Windsor, Slough, Eton & Hounslow 1.20
3 190 Millie Hughes Chiltern Harriers 1.15
4 455 Tegan Williams Wycombe Phoenix Harriers 1.05
U13G Bucks Long Jump
1 369 Emily Sanderson Wycombe Phoenix Harriers 4.45
2 80 Asher Cliff-Afemari Marshall Milton Keynes AC 4.16
3 239 Mei-Ya Lambert Windsor, Slough, Eton & Hounslow 4.14
4 90 Kitty Conroy Wycombe Phoenix Harriers 4.06
5 451 Carmen Williams Vale of Aylesbury 3.96
6 158 Madison Goodliffe Windsor, Slough, Eton & Hounslow 3.93
7 190 Millie Hughes Chiltern Harriers 3.63
8 372 Olivia Scarles Chiltern Harriers 3.60
9 392 Mia Soman Marshall Milton Keynes AC 3.55
10 171 Jemima Hay Wycombe Phoenix Harriers 3.52
11 98 Matilda Cox Wycombe Phoenix Harriers 3.52
12 412 Charlotte Targell Vale of Aylesbury 3.45
13 423 Ella Thornton-Wood Wycombe Phoenix Harriers 3.42
14 8 Amy Aldous Marshall Milton Keynes AC 3.38
15 86 Ashleigh Coker Marshall Milton Keynes AC 3.28
16 253 Millie Lowrie Wycombe Phoenix Harriers 3.27
17 458 Madeleine Wood Wycombe Phoenix Harriers 3.25
18 120 Eva Durand Marshall Milton Keynes AC 3.17
19 284 Ayesha Milner Chiltern Harriers 3.04
U13 Girls Shot Putt
1 158 Madison Goodliffe Windsor, Slough, Eton & Hounslow 7.32
2 57 Eloise Brindle Windsor, Slough, Eton & Hounslow 6.87
3 360 Lucy Rose Wycombe Phoenix Harriers 6.06
4 398 Trinity Stevens Chiltern Harriers 5.87
5 86 Ashleigh Coker Marshall Milton Keynes AC 5.52
6 284 Ayesha Milner Chiltern Harriers 5.31
7 190 Millie Hughes Chiltern Harriers 4.56
U13 Girls Discus
1 57 Eloise Brindle Windsor, Slough, Eton & Hounslow 17.97
U13 Girls Javelin
1 190 Millie Hughes Chiltern Harriers 10.91
145 Madison Foxcroft Windsor, Slough, Eton & Hounslow NT
U15 Girls 100m
Heat 1 w+1.5
1 119 Imogen Dunkley Marshall Milton Keynes AC 13.31 Q
2 403 Scarlett Storr Wycombe Phoenix Harriers 13.41 q
3 265 Tia Margan Marshall Milton Keynes AC 13.64 q
4 433 Jasmin Ventham Wycombe Abbey School 13.82 q
5 19 Lucy Baggett Marshall Milton Keynes AC 14.00
6 196 Wanessa Idec Chiltern Harriers 14.10
Heat 2 w+0.9
1 402 Grace Storr Wycombe Phoenix Harriers 13.43 Q
2 460 Maisey Woodisse Windsor, Slough, Eton & Hounslow 13.90
3 176 Ellie Hester Hillingdon AC 13.94
4 155 Nicole Giraldo Vale of Aylesbury 14.16
5 217 Kitty Jones Windsor, Slough, Eton & Hounslow 14.16
6 128 Amber Evans Marshall Milton Keynes AC 14.24
7 181 Tamzin Hill Marshall Milton Keynes AC 14.60
Heat 3 w+1.5
1 279 Ella Merten-Mancer Chiltern Harriers 13.13 Q
2 233 Ellie Krefting Wycombe Abbey School 13.84
3 87 Isabel Coleman Wycombe Abbey School 13.97
4 362 Rebekah Rous Windsor, Slough, Eton & Hounslow 14.40
5 424 Jasmine Trapnell Marshall Milton Keynes AC 14.72
6 259 Joanna Lynch Chiltern Harriers 14.77
7 103 Millie Cutler Wycombe Abbey School 14.85
Heat 4 w+2.1
1 104 Tyanna Dale Vale of Aylesbury 12.94 Q
2 122 Elizabeth Ede Marshall Milton Keynes AC 13.68 q
3 183 Isobel Hindley Marshall Milton Keynes AC 13.92
4 281 Amy Milne Marshall Milton Keynes AC 13.93
5 285 Emily Milner Chiltern Harriers 15.18
6 243 Sonia Lebedeva Wycombe Abbey School 15.47
7 357 Darcey Roe Windsor, Slough, Eton & Hounslow 15.89
U15 Girls 100m Final w-0.5
1 104 Tyanna Dale Vale of Aylesbury 13.28
2 279 Ella Merten-Mancer Chiltern Harriers 13.41
3 402 Grace Storr Wycombe Phoenix Harriers 13.60
4 119 Imogen Dunkley Marshall Milton Keynes AC 13.69
5 265 Tia Margan Marshall Milton Keynes AC 13.81
6 403 Scarlett Storr Wycombe Phoenix Harriers 13.81
7 122 Elizabeth Ede Marshall Milton Keynes AC 13.94
8 433 Jasmin Ventham Wycombe Abbey School 14.08
U15 Girls 200m Heats
Heat 1 w-0.4
1 104 Tyanna Dale Vale of Aylesbury 27.21 Q
2 38 Maya Bhat Chiltern Harriers 27.55 Q
3 119 Imogen Dunkley Marshall Milton Keynes AC 29.00
4 122 Elizabeth Ede Marshall Milton Keynes AC 29.49
5 264 Katie Mallaghan Marshall Milton Keynes AC 29.62
6 155 Nicole Giraldo Vale of Aylesbury 29.69
7 206 Amelia Jarvis Wycombe Phoenix Harriers 29.93
Heat 2 w+1.0
1 311 Temi Ojora Wycombe Abbey School 26.96 Q
2 291 Talia Morton-Kemsley Dacorum & Tring 27.95 Q
3 93 Jemima Copeman Windsor, Slough, Eton & Hounslow 28.12 q
4 19 Lucy Baggett Marshall Milton Keynes AC 29.57
5 176 Ellie Hester Hillingdon AC 29.60
6 217 Kitty Jones Windsor, Slough, Eton & Hounslow 29.78
Heat 3 w+0.1
1 402 Grace Storr Wycombe Phoenix Harriers 27.71 Q
2 403 Scarlett Storr Wycombe Phoenix Harriers 27.97 Q
3 254 Olivia Lowrie Wycombe Phoenix Harriers 28.47 q
4 21 Jessica Bailey Windsor, Slough, Eton & Hounslow 28.83
5 337 Jasmine Presho Wycombe Phoenix Harriers 28.96
6 13 Lauren Armstrong Chiltern Harriers 29.63
U15 Girls 200m Final w+1.2
1 38 Maya Bhat Chiltern Harriers 26.99
2 311 Temi Ojora Wycombe Abbey School 27.29
3 104 Tyanna Dale Vale of Aylesbury 27.59
4 402 Grace Storr Wycombe Phoenix Harriers 27.70
5 403 Scarlett Storr Wycombe Phoenix Harriers 27.90
6 291 Talia Morton-Kemsley Dacorum & Tring 28.88
7 254 Olivia Lowrie Wycombe Phoenix Harriers 28.90
93 Jemima Copeman Windsor, Slough, Eton & Hounslow dns
U15 Girls 300m Final
1 254 Olivia Lowrie Wycombe Phoenix Harriers 42.95 CBP
2 93 Jemima Copeman Windsor, Slough, Eton & Hounslow 43.46
3 402 Grace Storr Wycombe Phoenix Harriers 44.09
4 460 Maisey Woodisse Windsor, Slough, Eton & Hounslow 45.67
5 10 Emily Amend Windsor, Slough, Eton & Hounslow 46.76
6 183 Isobel Hindley Marshall Milton Keynes AC 46.82
7 195 Abigail Hutchby Windsor, Slough, Eton & Hounslow 47.09
U15 Girls 800m Heats
Heat 1
1 434 Cerys Vico Wycombe Phoenix Harriers 2:28.39 Q
2 264 Katie Mallaghan Marshall Milton Keynes AC 2:28.55 Q
3 323 Maisie Pennant Wycombe Phoenix Harriers 2:28.88
4 206 Amelia Jarvis Wycombe Phoenix Harriers 2:30.73
5 414 Jemima Taswell-Fryer Chiltern Harriers 2:33.97
6 407 Emma Styles Wycombe Phoenix Harriers 2:34.59
7 11 Pheobe Anderson Wycombe Abbey School 2:42.32
8 10 Emily Amend Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2:52.18
Heat 2
1 204 Holly Jamieson Marshall Milton Keynes AC 2:26.81 Q
2 297 Adara Neumunz Wycombe Abbey School 2:29.33 Q
3 216 Katie Jones Vale of Aylesbury 2:29.51
4 180 Lara Hill Hillingdon AC 2:32.00
5 444 Beth Welham Chiltern Harriers 2:35.06
6 417 Isolda Taylor Wycombe Abbey School 2:40.67
7 282 Gemma Milne Marshall Milton Keynes AC 2:41.16
8 278 Rosie Merrin Marshall Milton Keynes AC 2:51.94
Heat 3
1 381 Kitty Shepherd-Cross Vale of Aylesbury 2:25.07 Q
2 254 Olivia Lowrie Wycombe Phoenix Harriers 2:26.29 Q
3 332 Sandie Pohlman Chiltern Harriers 2:26.95 q
4 302 Jessica Nuttall Marshall Milton Keynes AC 2:27.83 q
5 124 Montana Edghill Marshall Milton Keynes AC 2:35.29
6 173 Libby Herdman-Smith Marshall Milton Keynes AC 2:36.33
7 290 Anna Montgomery Wycombe Phoenix Harriers 2:36.39
8 167 Amber Harman Marshall Milton Keynes AC 2:47.04
9 432 Anna Ustaran-Anderegg Marshall Milton Keynes AC 2:50.27
10 435 Sian Vico Wycombe Phoenix Harriers 2:54.28
U15 Girls 800m Final
1 381 Kitty Shepherd-Cross Vale of Aylesbury 2:19.60
2 254 Olivia Lowrie Wycombe Phoenix Harriers 2:21.65
3 332 Sandie Pohlman Chiltern Harriers 2:28.00
4 297 Adara Neumunz Wycombe Abbey School 2:30.86
5 204 Holly Jamieson Marshall Milton Keynes AC 2:31.02
6 264 Katie Mallaghan Marshall Milton Keynes AC 2:31.95
7 434 Cerys Vico Wycombe Phoenix Harriers 2:37.97
302 Jessica Nuttall Marshall Milton Keynes AC dns
U15 Girls 1500m
1 381 Kitty Shepherd-Cross Vale of Aylesbury 4:52.60
2 439 Robyn Watkins Chiltern Harriers 5:05.05
3 254 Olivia Lowrie Wycombe Phoenix Harriers 5:09.72
4 113 Enya Deysel Marshall Milton Keynes AC 5:15.55
5 180 Lara Hill Hillingdon AC 5:18.88
6 407 Emma Styles Wycombe Phoenix Harriers 5:18.91
7 422 Katie Thompson Windsor, Slough, Eton & Hounslow 5:19.77
8 444 Beth Welham Chiltern Harriers 5:21.36
9 124 Montana Edghill Marshall Milton Keynes AC 5:21.91
10 216 Katie Jones Vale of Aylesbury 5:24.75
11 323 Maisie Pennant Wycombe Phoenix Harriers 5:26.15
12 167 Amber Harman Marshall Milton Keynes AC 5:30.04
13 250 Soraya Lockwood Chiltern Harriers 5:33.32
14 173 Libby Herdman-Smith Marshall Milton Keynes AC 5:34.29
15 290 Anna Montgomery Wycombe Phoenix Harriers 5:37.02
16 282 Gemma Milne Marshall Milton Keynes AC 5:39.69
17 278 Rosie Merrin Marshall Milton Keynes AC 5:46.79
18 432 Anna Ustaran-Anderegg Marshall Milton Keynes AC 6:12.39
U15 Girls 75m Hurdles
Heat 1 w+2.6
1 311 Temi Ojora Wycombe Abbey School 12.15 Q
2 291 Talia Morton-Kemsley Dacorum & Tring 12.30 Q
3 233 Ellie Krefting Wycombe Abbey School 12.61 Q
4 440 Hannah Weatherley Marshall Milton Keynes AC 13.37 q
5 181 Tamzin Hill Marshall Milton Keynes AC 13.94 q
6 433 Jasmin Ventham Wycombe Abbey School 14.01
Heat 2 w+1.0
1 87 Isabel Coleman Wycombe Abbey School 12.24 Q
2 184 Amber Hitchcock Chiltern Harriers 12.78 Q
3 125 Layo EDU Wycombe Abbey School 13.67 Q
4 225 Gurveer Kaur Khera Marshall Milton Keynes AC 16.21
281 Amy Milne Marshall Milton Keynes AC dnf
303 Rosie O'Brien Windsor, Slough, Eton & Hounslow disq (Rule 112.2)
U15 Girls 75m Hurdles Final w+1.2 Final
1 311 Temi Ojora Wycombe Abbey School 12.04
2 291 Talia Morton-Kemsley Dacorum & Tring 12.21
3 87 Isabel Coleman Wycombe Abbey School 12.39
4 184 Amber Hitchcock Chiltern Harriers 12.79
5 440 Hannah Weatherley Marshall Milton Keynes AC 13.33
6 125 Layo EDU Wycombe Abbey School 13.63
7 181 Tamzin Hill Marshall Milton Keynes AC 14.53
233 Ellie Krefting Wycombe Abbey School disq(Rule 105.2)
U15G High Jump Final
1 311 Temi Ojora Wycombe Abbey School 1.55
2 181 Tamzin Hill Marshall Milton Keynes AC 1.45
3 20 Charlotte Bailey Marshall Milton Keynes AC 1.40
4 337 Jasmine Presho Wycombe Phoenix Harriers 1.35
5 281 Amy Milne Marshall Milton Keynes AC 1.35
6 440 Hannah Weatherley Marshall Milton Keynes AC 1.30
7 3 Ite Aderoju Marshall Milton Keynes AC 1.25
8 155 Nicole Giraldo Vale of Aylesbury 1.20
9 434 Cerys Vico Wycombe Phoenix Harriers NH
10 269 Holly Martin Chiltern Harriers NH
U15 Girls Pole Vault
1 337 Jasmine Presho Wycombe Phoenix Harriers 2.50
U15 Girls Long Jump
1 311 Temi Ojora Wycombe Abbey School 4.98
2 3 Ite Aderoju Marshall Milton Keynes AC 4.83
3 291 Talia Morton-Kemsley Dacorum & Tring 4.81
4 104 Tyanna Dale Vale of Aylesbury 4.73
5 181 Tamzin Hill Marshall Milton Keynes AC 4.48
6 128 Amber Evans Marshall Milton Keynes AC 4.46
7 303 Rosie O'Brien Windsor, Slough, Eton & Hounslow 4.46
8 254 Olivia Lowrie Wycombe Phoenix Harriers 4.41
9 262 Francesca MacLeod Windsor, Slough, Eton & Hounslow 4.32
10 424 Jasmine Trapnell Marshall Milton Keynes AC 4.10
11 281 Amy Milne Marshall Milton Keynes AC 4.08
12 93 Jemima Copeman Windsor, Slough, Eton & Hounslow 4.08
13 217 Kitty Jones Windsor, Slough, Eton & Hounslow 3.93
14 269 Holly Martin Chiltern Harriers 3.87
15 176 Ellie Hester Hillingdon AC 3.74
16 19 Lucy Baggett Marshall Milton Keynes AC 3.69
17 435 Sian Vico Wycombe Phoenix Harriers 3.61
18 21 Jessica Bailey Windsor, Slough, Eton & Hounslow 3.50
U15 Girls Shot Putt
1 337 Jasmine Presho Wycombe Phoenix Harriers 8.77
2 460 Maisey Woodisse Windsor, Slough, Eton & Hounslow 8.59
3 243 Sonia Lebedeva Wycombe Abbey School 7.91
4 195 Abigail Huchby Windsor, Slough, Eton & Hounslow 7.79
5 93 Jemima Copeman Windsor, Slough, Eton & Hounslow 7.32
6 308 Isioma Oditah Wycombe Abbey School 7.23
7 217 Kitty Jones Windsor, Slough, Eton & Hounslow 7.20
8 424 Jasmine Trapnell Marshall Milton Keynes AC 6.01
9 225 Gurveer Kaur Khera Marshall Milton Keynes AC 5.87
10 440 Hannah Weatherley Marshall Milton Keynes AC 5.86
11 128 Amber Evans Marshall Milton Keynes AC 5.77
12 281 Amy Milne Marshall Milton Keynes AC 5.48
13 417 Isolda Taylor Wycombe Abbey School 5.44
14 403 Scarlett Storr Wycombe Phoenix Harriers 4.74
U15 Girls Discus
1 337 Jasmine Presho Wycombe Phoenix Harriers 22.85
2 424 Jasmine Trapnell Marshall Milton Keynes AC 19.84
3 217 Kitty Jones Windsor, Slough, Eton & Hounslow 16.76
4 402 Grace Storr Wycombe Phoenix Harriers 13.19
U15 Girls Hammer
1 424 Jasmine Trapnell Marshall Milton Keynes AC 25.64
2 50 Elizabeth Botting Windsor, Slough, Eton & Hounslow 21.88
3 337 Jasmine Presho Wycombe Phoenix Harriers 15.61
U15 Girls Javelin
1 93 Jemima Copeman Windsor, Slough, Eton & Hounslow 31.34 CBP
2 440 Hannah Weatherley Marshall Milton Keynes AC 23.09
3 428 Amelia Tweedie Amersham School 20.02
4 357 Darcey Roe Windsor, Slough, Eton & Hounslow 19.38
5 324 Ellie Perkin Amersham School 15.32
6 217 Kitty Jones Windsor, Slough, Eton & Hounslow 15.15
7 424 Jasmine Trapnell Marshall Milton Keynes AC 15.03
8 402 Grace Storr Wycombe Phoenix Harriers 14.08
U17 Women 100m w+0.8
1 71 Ebony Carr Marshall Milton Keynes AC 12.06 CBP
2 185 Casey Hodges Marshall Milton Keynes AC 12.71
3 307 Rachel Oderinde Marshall Milton Keynes AC 12.71
4 174 Jordan Heron Marshall Milton Keynes AC 12.74
5 352 Tia Richards Windsor, Slough, Eton & Hounslow 12.89
6 35 Charlotte Bellamy Wycombe Phoenix Harriers 13.23
7 32 Eloise Baxter Windsor, Slough, Eton & Hounslow 13.41
8 101 Claire Croome Wycombe Phoenix Harriers 13.78
9 438 Lois Warne Wycombe Phoenix Harriers 14.10
U17 Women 200m w-0.8
1 71 Ebony Carr Marshall Milton Keynes AC 25.47
2 174 Jordan Heron Marshall Milton Keynes AC 26.49
3 1 Lizzie Adam Marshall Milton Keynes AC 27.39
4 35 Charlotte Bellamy Wycombe Phoenix Harriers 27.61
5 32 Eloise Baxter Windsor, Slough, Eton & Hounslow 28.17
6 61 Holly Brown Vale of Aylesbury 28.84
U17 Women 300m
Heat 1
1 99 Anna Croft Windsor, Slough, Eton & Hounslow 42.07 Q
2 205 Annie Jankowiak Marshall Milton Keynes AC 43.38 Q
3 200 Rochelle Jack Wycombe Phoenix Harriers 43.46 Q
4 348 Bronwen Reed Vale of Aylesbury 43.82 q
Heat 2
1 359 Alice Rolfe Vale of Aylesbury 43.03 Q
2 1 Lizzie Adam Marshall Milton Keynes AC 43.26 Q
3 35 Charlotte Bellamy Wycombe Phoenix Harriers 44.04 Q
4 61 Holly Brown Vale of Aylesbury 45.17 q
U17 Women 300m Final
1 99 Anna Croft Windsor, Slough, Eton & Hounslow 41.47
2 205 Annie Jankowiak Marshall Milton Keynes AC 42.52
3 359 Alice Rolfe Vale of Aylesbury 42.75
4 200 Rochelle Jack Wycombe Phoenix Harriers 43.57
5 1 Lizzie Adam Marshall Milton Keynes AC 43.59
6 348 Bronwen Reed Vale of Aylesbury 44.04
7 35 Charlotte Bellamy Wycombe Phoenix Harriers 44.34
8 61 Holly Brown Vale of Aylesbury 44.36
U17 Women 800m
1 421 Hannah Thear Chiltern Harriers 2:19.81
2 318 Rachel Padwick Chiltern Harriers 2:21.41
3 234 Saskia Krefting Wycombe Abbey School 2:24.50
4 49 Sophie Botham Marshall Milton Keynes AC 2:25.28
5 418 Natasha Taylor Wycombe Phoenix Harriers 2:25.68
6 275 Emma Mears Marshall Milton Keynes AC 2:26.14
7 29 Lizzie Barraclough Chiltern Harriers 2:28.90
8 294 Charlotte Moyse Marshall Milton Keynes AC 2:29.94
9 408 Megan Styles Wycombe Phoenix Harriers 2:30.69
10 316 Jessica Orr Chiltern Harriers 2:38.36
11 299 Natalie Nurse Marshall Milton Keynes AC 2:45.43
U17 Women 1500m
1 318 Rachel Padwick Chiltern Harriers 4:57.74
2 275 Emma Mears Marshall Milton Keynes AC 4:59.08
3 49 Sophie Botham Marshall Milton Keynes AC 5:03.72
4 421 Hannah Thear Chiltern Harriers 5:07.64
6 418 Natasha Taylor Wycombe Phoenix Harriers 5:10.76
8 29 Lizzie Barraclough Chiltern Harriers 5:11.35
9 413 Eliza Taswell-Fryer Vale of Aylesbury 5:11.91
10 294 Charlotte Moyse Marshall Milton Keynes AC 5:13.63
11 408 Megan Styles Wycombe Phoenix Harriers 5:14.41
12 237 Madeleine Lacey Chiltern Harriers 5:17.92
13 137 Orla Fawcett Chiltern Harriers 5:29.91
14 299 Natalie Nurse Marshall Milton Keynes AC 5:34.23
15 148 Abigail Fricker Windsor, Slough, Eton & Hounslow 5:41.82
U17 Women 80m Hurdles w+1.1
1 40 Ellie Bilsland Windsor, Slough, Eton & Hounslow 12.21
2 138 Thalia Felton Marshall Milton Keynes AC 12.42
3 95 Florence Copp Wycombe Abbey School 14.16
U17 Women 300m Hurdles Final
1 99 Anna Croft Windsor, Slough, Eton & Hounslow 45.38 CBP
2 185 Casey Hodges Marshall Milton Keynes AC 47.52
3 136 Alana Fagan Windsor, Slough, Eton & Hounslow 47.68
4 89 Chloe Collett Marshall Milton Keynes AC 56.70
U17 Women High Jump
1 330 Abigail Pinner Windsor, Slough, Eton & Hounslow 1.50
U17 Women Pole Vault
1 214 Anna Marie Jones Wycombe Phoenix Harriers 2.40
U17 Women Long Jump
1 2 Molly Adams Marshall Milton Keynes AC 5.20
2 421 Hannah Thear Chiltern Harriers 4.96
3 456 Zoe Williams Dacorum & Tring 4.74
4 32 Eloise Baxter Windsor, Slough, Eton & Hounslow 4.60
5 95 Florence Copp Wycombe Abbey School 4.36
U17 Women Triple Jump
1 2 Molly Adams Marshall Milton Keynes AC 10.65
2 4 Kiki Aderoju Marshall Milton Keynes AC 9.44
3 408 Megan Styles Wycombe Phoenix Harriers 9.29
U17 Women Shot Putt
1 4 Kiki Aderoju Marshall Milton Keynes AC 9.16
2 27 Paige Barnes Marshall Milton Keynes AC 8.43
3 348 Bronwen Reed Vale of Aylesbury 7.33
U17 Women Discus
1 67 Claire Buttivant Chiltern Harriers 26.15
2 112 Rachael Denton-Snape Windsor, Slough, Eton & Hounslow 23.09
3 27 Paige Barnes Marshall Milton Keynes AC 21.74
U17 Women Hammer
1 341 Lauren Presswell Marshall Milton Keynes AC 48.13 CBP
2 27 Paige Barnes Marshall Milton Keynes AC 47.18
3 361 Sade Ross Marshall Milton Keynes AC 40.94
4 7 Erin Alder Vale of Aylesbury 33.32
5 112 Rachael Denton-Snape Windsor, Slough, Eton & Hounslow 31.91
U17 Women Javelin Final
1 116 Emily Dodd Wycombe Abbey School 29.30
2 394 Caroline Spence Windsor, Slough, Eton & Hounslow 29.12
3 32 Eloise Baxter Windsor, Slough, Eton & Hounslow 16.81
U20 Women 100m w+0.6
1 268 Elysia Marriott Marshall Milton Keynes AC 12.66
2 231 Rachel Klima Chiltern Harriers 12.87
3 114 Sophie Dickerson Vale of Aylesbury 13.07
4 102 Sarah Cross Chiltern Harriers 13.31
U20 Women 200m w+1.4
1 231 Rachel Klima Chiltern Harriers 26.59
2 268 Elysia Marriott Marshall Milton Keynes AC 26.70
3 379 Hannah Shepard Chiltern Harriers 26.78
4 198 Sarah Ireland Vale of Aylesbury 26.92
5 160 Naomi Greener Marshall Milton Keynes AC 27.72
6 312 Tobi Ojora Windsor, Slough, Eton & Hounslow 27.86
U20 Women 400m
1 379 Hannah Shepard Chiltern Harriers 61.00
2 83 Sophia Cliffe Marshall Milton Keynes AC 63.53
U20 Women 800m
1 111 Emma Delgado Wycombe Phoenix Harriers 2:20.61
2 129 Rosanna Evans Vale of Aylesbury 2:22.79
3 462 Alice Wright Vale of Aylesbury 2:28.05
4 28 Emma Barraclough Chiltern Harriers 2:29.85
U20 400m Hurdles
1 209 Maya Jennings Marshall Milton Keynes AC 66.35
2 117 Paige Douglas-Amschi Marshall Milton Keynes AC 87.41
U20 Women High Jump
1 312 Tobi Ojora Windsor, Slough, Eton & Hounslow 1.45
U20 Women Pole Vault
1 74 Ellie Claessens Wycombe Phoenix Harriers 2.00
U20 Women Long Jump
1 160 Naomi Greener Marshall Milton Keynes AC 5.31
2 114 Sophie Dickerson Vale of Aylesbury 5.10
3 16 Donelle Arulanandam Vale of Aylesbury 4.96
4 312 Tobi Ojora Windsor, Slough, Eton & Hounslow 4.94
5 141 Lisa Fitzpatrick Wycombe Phoenix Harriers 4.70
U20 Women Triple Jump
1 213 Lucy Johnston Marshall Milton Keynes AC 10.75
2 16 Donelle Arulanandam Vale of Aylesbury 10.68
3 312 Tobi Ojora Windsor, Slough, Eton & Hounslow 9.87
U20 Women Shot Putt
1 296 Caitlin Neale Wycombe Phoenix Harriers 5.88
2 312 Tobi Ojora Windsor, Slough, Eton & Hounslow NT
U20 Women Discus
1 420 Eleanor Taylor-Newman Vale of Aylesbury 30.70
2 296 Caitlin Neale Wycombe Phoenix Harriers 20.63
3 197 Laeken Impey Marshall Milton Keynes AC 19.82
U20 Women Hammer 
1 197 Laeken Impey Marshall Milton Keynes AC 46.63
U20 Women Javelin
1 102 Sarah Cross Chiltern Harriers 31.73
2 213 Lucy Johnston Marshall Milton Keynes AC 29.40
3 198 Sarah Ireland Vale of Aylesbury 26.68
Senior Women 100m w+0.8
1 85 Stephanie Clitheroe Windsor, Slough, Eton & Hounslow 12.56
2 270 Sophie Matthews Wycombe Phoenix Harriers 12.63
Senior Women 200m w-0.8
1 270 Sophie Matthews Wycombe Phoenix Harriers 26.97
Senior Women 800m
1 25 Dani Barnes Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2:18.79
2 365 Georgina Russell Wycombe Phoenix Harriers 2:22.24
3 168 Amy Harris Chiltern Harriers 2:36.11
U20 & Senior Women 1500m
1 356 Elle Roche Marshall Milton Keynes AC 4:49.60 SW
2 111 Emma Delgado Wycombe Phoenix Harriers 5:03.41 U20
4 462 Alice Wright Vale of Aylesbury 5:05.76 U20
5 245 Nadine Lewycky Marshall Milton Keynes AC 5:11.71 SW
6 28 Emma Barraclough Chiltern Harriers 5:19.32 U20
U20 & Senior Women 3000m
1 245 Nadine Lewycky Marshall Milton Keynes AC 11:09.69 Sen
2 385 Katherine Skipper Windsor, Slough, Eton & Hounslow 11:25.49 U20
U20 & Senior Women 100mH w-0.1
1 85 Stephanie Clitheroe Windsor, Slough, Eton & Hounslow 14.81
2 312 Tobi Ojora Windsor, Slough, Eton & Hounslow 16.33
141 Lisa Fitzpatrick Wycombe Phoenix Harriers dnf
Senior Women Pole Vault Final
1 319 Caroline Parkinson Wycombe Phoenix Harriers 3.20
Senior Women Hammer Final
1 340 Kayleigh Presswell Marshall Milton Keynes AC 49.84 CBP
2 34 Emma Beardmore Marshall Milton Keynes AC 43.70
3 364 Brenda Russell Vale of Aylesbury 24.80
U13 Boys 100m Heats
Heat 1 w+1.5
1 247 Rico Lionetti Windsor, Slough, Eton & Hounslow 13.35 Q
2 17 Oliver Ayres Chiltern Harriers 13.71 Q
3 210 Thomas Job Chiltern Harriers 13.91 Q
4 315 Soloman Olutayo Wycombe Phoenix Harriers 13.92 q
5= 162 Christian Grint Dr Challoners Grammar School 14.03 q
5= 317 Jaco Overturf Windsor, Slough, Eton & Hounslow 14.03 q
7 287 Alex Mitchell Wycombe Phoenix Harriers 14.64
Heat 2 w+0.7
1 349 Harrison Reed Marshall Milton Keynes AC 13.14 Q
2 310 Kayo Ojo Marshall Milton Keynes AC 14.15 Q
3 329 Aaron Phillips Wycombe Phoenix Harriers 14.23 Q
4 88 Jack Coles Windsor, Slough, Eton & Hounslow 14.50
5 409 Laurie Sutcliffe Windsor, Slough, Eton & Hounslow 14.84
6 388 Ethan Smith Chiltern Harriers 15.24
U13 Boys 100m Final w-1.1
1 349 Harrison Reed Marshall Milton Keynes AC 13.39
2 247 Rico Lionetti Windsor, Slough, Eton & Hounslow 13.73
3 17 Oliver Ayres Chiltern Harriers 13.94
4 210 Thomas Job Chiltern Harriers 14.25
5 317 Jaco Overturf Windsor, Slough, Eton & Hounslow 14.44
6 310 Kayo Ojo Marshall Milton Keynes AC 14.46
7 315 Soloman Olutayo Wycombe Phoenix Harriers 14.55
8 162 Christian Grint Dr Challoners Grammar School 14.67
9 329 Aaron Phillips Wycombe Phoenix Harriers 15.28
U13 Boys 200m w-1.1
1 349 Harrison Reed Marshall Milton Keynes AC 27.13
2 247 Rico Lionetti Windsor, Slough, Eton & Hounslow 27.86
3 210 Thomas Job Chiltern Harriers 28.54
4 17 Oliver Ayres Chiltern Harriers 29.29
5 310 Kayo Ojo Marshall Milton Keynes AC 29.77
6 317 Jaco Overturf Windsor, Slough, Eton & Hounslow 30.53
7 130 Stephen Evans Wycombe Phoenix Harriers 32.45
8 33 Flynn Bayliss Windsor, Slough, Eton & Hounslow 34.31
U13 Boys 800m
Heat 1 By Time trial
1 147 Zak Freeland Marshall Milton Keynes AC 2:38.97
2 410 Harry Tack Chiltern Harriers 2:39.39
3 295 Aidan Murphy Marshall Milton Keynes AC 2:43.48
4 130 Stephen Evans Wycombe Phoenix Harriers 2:48.70
5 288 Nicholas Mitchell Wycombe Phoenix Harriers 2:49.66
6 52 Ben Bowers Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2:52.92
7 92 Oliver Cook Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2:55.02
8 201 Benjamin Jackson Chiltern Harriers 3:03.36
9 53 Dominic Bowers Windsor, Slough, Eton & Hounslow 3:06.14
Heat 2 By Time trial
1 449 Angus Williams Chiltern Harriers 2:20.80
2 194 Tom Hunter Chiltern Harriers 2:25.83
3 329 Aaron Phillips Wycombe Phoenix Harriers 2:28.05
4 376 Jack Sharp Marshall Milton Keynes AC 2:28.74
5 9 Alex Aldred Chiltern Harriers 2:31.19
6 346 William Ratcliffe Vale of Aylesbury 2:33.25
7 146 Leo Freeland Marshall Milton Keynes AC 2:40.99
8 416 Freddie Taylor Bicester AC 2:45.20
9 388 Ethan Smith Chiltern Harriers 2:50.46
U13 Boys 1500m Final Final
1 449 Angus Williams Chiltern Harriers 4:43.64 CBP
2 194 Tom Hunter Chiltern Harriers 4:58.37
3 376 Jack Sharp Marshall Milton Keynes AC 5:01.69
4 9 Alex Aldred Chiltern Harriers 5:06.59
5 56 Alex Brent Marshall Milton Keynes AC 5:18.65
6 416 Freddie Taylor Bicester AC 5:28.34
7 84 Matthew Clifford Chiltern Harriers 5:35.29
8 277 Tom Meijer Marshall Milton Keynes AC 5:42.00
9 109 Joe Day Chiltern Harriers 5:42.87
U13 Boys 75m Hurdles w+1.7
1 162 Christian Grint Dr Challoners Grammar School 13.56 CBP
2 247 Rico Lionetti Windsor, Slough, Eton & Hounslow 13.83
3 5 Pemiwa Aderoju Marshall Milton Keynes AC 14.26
4 9 Alex Aldred Chiltern Harriers 15.15
5 409 Laurie Sutcliffe Windsor, Slough, Eton & Hounslow 15.60
6 287 Alex Mitchell Wycombe Phoenix Harriers 16.06
7 315 Soloman Olutayo Wycombe Phoenix Harriers 17.00
8 288 Nicholas Mitchell Wycombe Phoenix Harriers 17.10
9 223 Roux Kerr Wycombe Phoenix Harriers 18.24
U13 Boys High Jump
1 247 Rico Lionetti Windsor, Slough, Eton & Hounslow 1.40
2 5 Pemiwa Aderoju Marshall Milton Keynes AC 1.30
3 336 Alexander Presho Wycombe Phoenix Harriers 1.05
U13B Long Jump
1 247 Rico Lionetti Windsor, Slough, Eton & Hounslow 4.80 CBP
2 388 Ethan Smith Chiltern Harriers 3.99
3 317 Jaco Overturf Windsor, Slough, Eton & Hounslow 3.96
4 416 Freddie Taylor Bicester AC 3.90
5 210 Thomas Job Chiltern Harriers 3.88
6 88 Jack Coles Windsor, Slough, Eton & Hounslow 3.76
7 409 Laurie Sutcliffe Windsor, Slough, Eton & Hounslow 3.63
8 287 Alex Mitchell Wycombe Phoenix Harriers 3.57
9 92 Oliver Cook Windsor, Slough, Eton & Hounslow 3.47
10 223 Roux Kerr Wycombe Phoenix Harriers 3.39
11 288 Nicholas Mitchell Wycombe Phoenix Harriers 3.34
12 329 Aaron Phillips Wycombe Phoenix Harriers 3.21
13 410 Harry Tack Chiltern Harriers 3.13
14 149 William Fricker Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2.98
U13 Boys Shot Putt
1 349 Harrison Reed Marshall Milton Keynes AC 7.10
2 5 Pemiwa Aderoju Marshall Milton Keynes AC 6.83
3 142 Nathan Fletcher Windsor, Slough, Eton & Hounslow 6.31
4 336 Alexander Presho Wycombe Phoenix Harriers 4.72
U13 Boys Discus
1 317 Jaco Overturf Windsor, Slough, Eton & Hounslow 19.58
2 142 Nathan Fletcher Windsor, Slough, Eton & Hounslow 19.08
3 336 Alexander Presho Wycombe Phoenix Harriers 15.69
U13 Boys Javelin
1 157 Archie Goodliffe Windsor, Slough, Eton & Hounslow 33.37
2 33 Flynn Bayliss Windsor, Slough, Eton & Hounslow 23.44
3 405 Oscar Strange Vale of Aylesbury 22.51
4 336 Alexander Presho Wycombe Phoenix Harriers 17.33
U15 Boys 100m
Heat 1 w+0.5
1 140 Korben Fenty Vale of Aylesbury 12.34 Q
2 14 Christopher Arnull Marshall Milton Keynes AC 12.76 Q
3 266 Samuel Mark Windsor, Slough, Eton & Hounslow 13.29
4 334 Jack Porteous Marshall Milton Keynes AC 13.59
5 235 Vaitshnavan Kuselan Windsor, Slough, Eton & Hounslow 13.82
6 126 Euan Emery Windsor, Slough, Eton & Hounslow 15.09
Heat 2 w+1.7
1 261 Issac MacDonald Wycombe Phoenix Harriers 12.34 Q
2 226 Fraser Kilsby Wycombe Phoenix Harriers 12.65 Q
3 45 Luke Boddington Windsor, Slough, Eton & Hounslow 14.15
4 55 Harry Brandon Chiltern Harriers 14.24
5 395 Conor Stables Wycombe Phoenix Harriers 14.49
6 331 Alistair Pinner Windsor, Slough, Eton & Hounslow 14.74
Heat 3 w+1.0
1 43 David Boakye Marshall Milton Keynes AC 12.21 Q
2 31 Toby Bates Windsor, Slough, Eton & Hounslow 12.34 Q
3 371 Tyler Savage Vale of Aylesbury 12.48 q
4 383 Tafara Shuro Vale of Aylesbury 12.77 q
5 397 Calvin Stevens Chiltern Harriers 13.57
6 222 James Keeley Wycombe Phoenix Harriers 13.82
U15 Boys 100m Final w-0.3
1 43 David Boakye Marshall Milton Keynes AC 12.29
2 31 Toby Bates Windsor, Slough, Eton & Hounslow 12.32
3 140 Korben Fenty Vale of Aylesbury 12.63
4 371 Tyler Savage Vale of Aylesbury 12.68
5 261 Issac MacDonald Wycombe Phoenix Harriers 12.77
6 226 Fraser Kilsby Wycombe Phoenix Harriers 12.85
7 14 Christopher Arnull Marshall Milton Keynes AC 12.90
8 383 Tafara Shuro Vale of Aylesbury 12.95
U15 Boys 200m Heats
Heat 1 w-1.1
1 43 David Boakye Marshall Milton Keynes AC 25.53 Q
2 383 Tafara Shuro Vale of Aylesbury 26.25 Q
3 140 Korben Fenty Vale of Aylesbury 26.27 Q
4 238 Kam-Cheung Lambert Windsor, Slough, Eton & Hounslow 26.90 q
5 396 Ben Stacey Marshall Milton Keynes AC 27.06
6 221 William Kay Windsor, Slough, Eton & Hounslow 28.68
7 62 Josh Brown Vale of Aylesbury 29.34
Heat 2 w-1.1
1 261 Issac MacDonald Wycombe Phoenix Harriers 25.90 Q
2 226 Fraser Kilsby Wycombe Phoenix Harriers 26.23 Q
3 266 Samuel Mark Windsor, Slough, Eton & Hounslow 26.48 Q
4 14 Christopher Arnull Marshall Milton Keynes AC 26.48 q
5 235 Vaitshnavan Kuselan Windsor, Slough, Eton & Hounslow 27.67
6 366 Harry Russell Chiltern Harriers 28.11
7 187 Toby Holden Wycombe Phoenix Harriers 30.89
U15 Boys 200m Final w+0.1
1 43 David Boakye Marshall Milton Keynes AC 25.35
2 261 Issac MacDonald Wycombe Phoenix Harriers 25.58
3 383 Tafara Shuro Vale of Aylesbury 25.88
4 226 Fraser Kilsby Wycombe Phoenix Harriers 26.16
5 140 Korben Fenty Vale of Aylesbury 26.38
6 14 Christopher Arnull Marshall Milton Keynes AC 26.70
7 266 Samuel Mark Windsor, Slough, Eton & Hounslow 26.98
8 238 Kam-Cheung Lambert Windsor, Slough, Eton & Hounslow 27.04
U15 Boys 300m Heats
Heat 1
1 226 Fraser Kilsby Wycombe Phoenix Harriers 40.79 Q
2 261 Issac MacDonald Wycombe Phoenix Harriers 41.84 Q
3 244 Joe Leonard Windsor, Slough, Eton & Hounslow 43.09 Q
4 235 Vaitshnavan Kuselan Windsor, Slough, Eton & Hounslow 44.42 q
5 58 Alexander Broadhead Oxford City AC 49.00 q
Heat 2
1 396 Ben Stacey Marshall Milton Keynes AC 42.13 Q
2 62 Josh Brown Vale of Aylesbury 45.18 Q
3 222 James Keeley Wycombe Phoenix Harriers 46.40 Q
4 395 Conor Stables Wycombe Phoenix Harriers 49.48
5 163 Boris Gurney Windsor, Slough, Eton & Hounslow 54.14
133 Phoenix Everiss Chiltern Harriers
U15 Boys 300m Final
1 261 Issac MacDonald Wycombe Phoenix Harriers 40.30
2 226 Fraser Kilsby Wycombe Phoenix Harriers 40.76
3 244 Joe Leonard Windsor, Slough, Eton & Hounslow 42.05
4 396 Ben Stacey Marshall Milton Keynes AC 42.32
5 235 Vaitshnavan Kuselan Windsor, Slough, Eton & Hounslow 43.51
6 62 Josh Brown Vale of Aylesbury 44.01
7 222 James Keeley Wycombe Phoenix Harriers 44.57
58 Alexander Broadhead Oxford City AC dns
U15 Boys 800m
Heat 1
1 273 Dominic McDougall Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2:09.76 Q
2 276 Jack Meijer Marshall Milton Keynes AC 2:09.81 Q
3 263 Charley Madgin Marshall Milton Keynes AC 2:15.72 q
4 350 Cameron Reid Chiltern Harriers 2:15.80 q
5 178 Robert Hickman Marshall Milton Keynes AC 2:18.72
6 377 Tom Sharp Marshall Milton Keynes AC 2:21.01
7 62 Josh Brown Vale of Aylesbury 2:21.54
8 60 Alastair Brown Marshall Milton Keynes AC 2:33.75
Heat 2
1 238 Kam-Cheung Lambert Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2:30.63 Q
2 65 Jack Burniston Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2:33.18 Q
3 343 Jamie Pugh Vale of Aylesbury 2:33.30
4 153 Finlay Gibbs Marshall Milton Keynes AC 2:36.77
5 331 Alistair Pinner Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2:41.98
6 68 Myles Caddell Wycombe Phoenix Harriers 2:45.59
7 163 Boris Gurney Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2:59.88
Heat 3
1 266 Samuel Mark Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2:18.75 Q
2 235 Vaitshnavan Kuselan Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2:23.40 Q
3 305 Edward O'Neill Wycombe Phoenix Harriers 2:25.06
4 105 Tommy Davies Chiltern Harriers 2:25.73
5 14 Christopher Arnull Marshall Milton Keynes AC 2:25.99
6 202 Oliver Jackson Chiltern Harriers 2:30.17
7 177 Peter Hickman Marshall Milton Keynes AC 2:31.23
8 461 Aaron Wooton Marshall Milton Keynes AC 2:33.35
9 132 Kristian Everiss Chiltern Harriers 2:38.44
U15 Boys 800m Final
1 273 Dominic McDougall Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2:08.89
2 276 Jack Meijer Marshall Milton Keynes AC 2:09.06
3 350 Cameron Reid Chiltern Harriers 2:14.66
4 266 Samuel Mark Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2:16.69
5 65 Jack Burniston Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2:23.45
6 263 Charley Madgin Marshall Milton Keynes AC 2:24.21
7 238 Kam-Cheung Lambert Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2:25.83
8 235 Vaitshnavan Kuselan Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2:27.04
U15 Boys 1500m
2 276 Jack Meijer Marshall Milton Keynes AC 4:29.14
3 350 Cameron Reid Chiltern Harriers 4:46.05
4 377 Tom Sharp Marshall Milton Keynes AC 4:46.78
7 263 Charley Madgin Marshall Milton Keynes AC 4:53.13
8 118 James Dowsett Marshall Milton Keynes AC 4:55.84
10 177 Peter Hickman Marshall Milton Keynes AC 5:00.10
11 406 Mark Stringer Windsor, Slough, Eton & Hounslow 5:06.72
12 461 Aaron Wooton Marshall Milton Keynes AC 5:11.48
13 133 Phoenix Everiss Chiltern Harriers 5:13.60
14 153 Finlay Gibbs Marshall Milton Keynes AC 5:14.39
15 68 Myles Caddell Wycombe Phoenix Harriers 5:20.03
16 430 Samuel Tye Marshall Milton Keynes AC 5:49.45
U15 Boys 80m Hurdles w+0.7
1 334 Jack Porteous Marshall Milton Keynes AC 14.25
2 396 Ben Stacey Marshall Milton Keynes AC 14.48
4 45 Luke Boddington Windsor, Slough, Eton & Hounslow 16.92
U15 Boys High Jump
1 396 Ben Stacey Marshall Milton Keynes AC 1.40
2 370 Oliver Saunders Wycombe Phoenix Harriers 1.35
3= 14 Christopher Arnull Marshall Milton Keynes AC 1.30
3= 187 Toby Holden Wycombe Phoenix Harriers 1.30
5 132 Kristian Everiss Chiltern Harriers 1.25
U15 Boys Long Jump
1 238 Kam-Cheung Lambert Windsor, Slough, Eton & Hounslow 4.70
2 334 Jack Porteous Marshall Milton Keynes AC 4.46
3 235 Vaitshnavan Kuselan Windsor, Slough, Eton & Hounslow 4.31
4 221 William Kay Windsor, Slough, Eton & Hounslow 4.25
5 14 Christopher Arnull Marshall Milton Keynes AC 4.11
6 187 Toby Holden Wycombe Phoenix Harriers 4.08
7 66 Hal Burtenshaw Wycombe Phoenix Harriers 3.97
8 366 Harry Russell Chiltern Harriers 3.95
9 331 Alistair Pinner Windsor, Slough, Eton & Hounslow 3.74
10 370 Oliver Saunders Wycombe Phoenix Harriers 3.58
U15 Boys Shot Putt
1 226 Fraser Kilsby Wycombe Phoenix Harriers 10.32
2 305 Edward O'Neill Wycombe Phoenix Harriers 7.73
3 14 Christopher Arnull Marshall Milton Keynes AC 7.39
4 126 Euan Emery Windsor, Slough, Eton & Hounslow 7.31
5 133 Phoenix Everiss Chiltern Harriers 5.53
6 132 Kristian Everiss Chiltern Harriers 5.03
U15 Boys Discus
1 271 Alfred Mawdsley Herne Hill Harriers 47.13 CBP
2 127 James Ericsson-Nicholls Marshall Milton Keynes AC 22.48
3 126 Euan Emery Windsor, Slough, Eton & Hounslow 21.17
4 132 Kristian Everiss Chiltern Harriers 15.84
5 133 Phoenix Everiss Chiltern Harriers 15.08
U15 Boys Hammer
1 132 Kristian Everiss Chiltern Harriers 12.18
U15 Boys Javelin
1 170 Isaac Hay Windsor, Slough, Eton & Hounslow 44.34
2 292 Nicholas Moss Vale of Aylesbury 34.05
3 226 Fraser Kilsby Wycombe Phoenix Harriers 29.91
4 132 Kristian Everiss Chiltern Harriers 27.75
5 133 Phoenix Everiss Chiltern Harriers 25.75
U17 Men 100m w+0.0
1 63 Maxwell Brown Marshall Milton Keynes AC 11.27
2 232 Alexander Kotelawala Hillingdon AC 11.40
3 179 Morgan Hiles Chiltern Harriers 11.83
4 274 Kai McKenzie Wycombe Phoenix Harriers 12.04
5 6 Niklas Adio Marshall Milton Keynes AC 12.11
6 139 Aaron Fenty Vale of Aylesbury 12.56
U17 Men 200m w-0.7
1 232 Alexander Kotelawala Hillingdon AC 23.07
2 63 Maxwell Brown Marshall Milton Keynes AC 23.63
3 76 Scott Clare Wycombe Phoenix Harriers 24.00
4 240 Ben Layne Wycombe Phoenix Harriers 24.60
5 342 Matt Price Windsor, Slough, Eton & Hounslow 26.19
U17 Men 400m
1 358 Timothy Rogers Wycombe Phoenix Harriers 50.20
2 232 Alexander Kotelawala Hillingdon AC 51.39
3 240 Ben Layne Wycombe Phoenix Harriers 54.72
4 159 Harvey Green Marshall Milton Keynes AC 57.42
5 347 Jack Rawlins Vale of Aylesbury 61.93
6 54 Evan Bowers Windsor, Slough, Eton & Hounslow 63.31
U17 Men 800m
Heat 1
1 464 Alfred Yabsley Marshall Milton Keynes AC 2:07.62 Q
2 159 Harvey Green Marshall Milton Keynes AC 2:12.60 Q
3 166 Devon Harford Marshall Milton Keynes AC 2:12.69 Q
4 441 Daniel Weathers Wycombe Phoenix Harriers 2:13.12 q
5 286 James Minter Olney Runners 2:17.56
6 54 Evan Bowers Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2:29.07
7 230 Miles Kingman Wycombe Phoenix Harriers 2:37.27
Heat 2
1 107 Adam Day Slough Juniors 2:10.33 Q
2 224 Harry Kettle Chiltern Harriers 2:10.36 Q
3 345 William Ralston Vale of Aylesbury 2:10.58 Q
4 144 Ewan Forsythe Marshall Milton Keynes AC 2:10.64 q
5 229 Aidan Kingman Wycombe Phoenix Harriers 2:13.34
6 375 Luke Seymour Wycombe Phoenix Harriers 2:13.92
7 267 Connor Marley Marshall Milton Keynes AC 2:14.14
U17 Men 800m Final
1 107 Adam Day Slough Juniors 2:02.33
2 224 Harry Kettle Chiltern Harriers 2:02.38
3 464 Alfred Yabsley Marshall Milton Keynes AC 2:05.21
4 144 Ewan Forsythe Marshall Milton Keynes AC 2:09.68
5 166 Devon Harford Marshall Milton Keynes AC 2:13.53
6 441 Daniel Weathers Wycombe Phoenix Harriers 2:15.70
7 345 William Ralston Vale of Aylesbury 2:20.62
8 159 Harvey Green Marshall Milton Keynes AC 2:22.06
U17M 1500m
1 325 Will Perkin Chiltern Harriers 4:04.06 CBP
2 464 Alfred Yabsley Marshall Milton Keynes AC 4:21.28
4 224 Harry Kettle Chiltern Harriers 4:31.51
5 97 Jake Cox Marshall Milton Keynes AC 4:32.48
6 166 Devon Harford Marshall Milton Keynes AC 4:33.09
7 441 Daniel Weathers Wycombe Phoenix Harriers 4:34.32
8 267 Connor Marley Marshall Milton Keynes AC 4:36.98
9 229 Aidan Kingman Wycombe Phoenix Harriers 4:39.44
U15 Boys & U17 Men 3000m
1 443 Conrad Webber Marshall Milton Keynes AC 9:14.30 U17
2 151 Seb Garry Wycombe Phoenix Harriers 9:20.06 U17
3 144 Ewan Forsythe Marshall Milton Keynes AC 9:32.54 U17
4 182 Matthew Hinde Windsor, Slough, Eton & Hounslow 9:40.96 U17
5 219 Harri Kane Vale of Aylesbury 9:43.17 U17
6 178 Robert Hickman Marshall Milton Keynes AC 9:53.84 U15
7 66 Hal Burtenshaw Wycombe Phoenix Harriers 11:05.42 U15
U17 Men High Jump
1 274 Kai McKenzie Wycombe Phoenix Harriers 1.80
U17 Men Long Jump
1 76 Scott Clare Wycombe Phoenix Harriers 5.93
2 293 James Mottram Marshall Milton Keynes AC 5.77
3 450 Campbell Williams Vale of Aylesbury 5.67
4 123 Kreston Edghill Marshall Milton Keynes AC 4.60
U17 Men Triple Jump
1 293 James Mottram Marshall Milton Keynes AC 11.47
2 123 Kreston Edghill Marshall Milton Keynes AC 9.93
U17 Men Shot Putt
1 165 Alex Hamling Marshall Milton Keynes AC 11.79
U17 Men Javelin
1 131 Fabian Everiss Chiltern Harriers 37.29
2 342 Matt Price Windsor, Slough, Eton & Hounslow 30.83
U20 Men 100m w+0.9
1 436 Ryan Walker Marshall Milton Keynes AC 10.94
2 321 Joshua Parry Wycombe Phoenix Harriers 11.15
3 306 Daniel Oderinde Marshall Milton Keynes AC 11.16
4 44 Joshua Boakye Marshall Milton Keynes AC 11.75
U20 Men 200m w-0.5
1 436 Ryan Walker Marshall Milton Keynes AC 22.25
2 321 Joshua Parry Wycombe Phoenix Harriers 22.71
3 241 Jordan Layne Wycombe Phoenix Harriers 22.77
4 459 Ben Wooding Chiltern Harriers 23.36
5 384 Caleb Simon Marshall Milton Keynes AC 25.04
6 44 Joshua Boakye Marshall Milton Keynes AC 40.29
U20 Men 400m
1 241 Jordan Layne Wycombe Phoenix Harriers 49.13
2 389 Jack Smith Wycombe Phoenix Harriers 55.13
3 393 Thomas Spellman Windsor, Slough, Eton & Hounslow 55.58
U20 Men 800m
1 378 Hazim Sheekh Rugby & Northampton 1:56.91
2 47 Matthew Bosley Wycombe Phoenix Harriers 2:00.19
3 374 Ben Sendall Wycombe Phoenix Harriers 2:00.28
4 77 David Clark Wycombe Phoenix Harriers 2:10.25
U20 Men 400m Hurdles
1 393 Thomas Spellman Windsor, Slough, Eton & Hounslow 62.63
U20 Men Long Jump
1 30 Tijeanne Bartley Vale of Aylesbury 6.41
2 24 Alex Barker Hillingdon AC 6.20
U20 Men Triple Jump
1 30 Tijeanne Bartley Vale of Aylesbury 13.53
2 24 Alex Barker Hillingdon AC 11.98
U20 Men Discus
1 12 Gianni Aquilino Vale of Aylesbury 38.54
U20 Men Javelin
1 335 Jonathan Pownall Marshall Milton Keynes AC 48.89
2 389 Jack Smith Wycombe Phoenix Harriers 34.77
Senior Men 100m w+1.1
1 251 Michael Louise Windsor, Slough, Eton & Hounslow 11.10
2 373 Luke Seageant Kent AC 11.40
3 70 Paul Canning Marshall Milton Keynes AC 12.68
4 399 Andrew Stewart Chiltern Harriers 15.35
Senior Men 200m w-0.3
1 251 Michael Louise Windsor, Slough, Eton & Hounslow 23.30
2 373 Luke Seageant Kent AC 23.88
3 380 Jamie Shepard Chiltern Harriers 27.63
4 399 Andrew Stewart Chiltern Harriers 31.43
Senior Men 400m
1 463 Kieran Wye Windsor, Slough, Eton & Hounslow 52.65
2 70 Paul Canning Marshall Milton Keynes AC 59.25
3 399 Andrew Stewart Chiltern Harriers 68.12
Senior Men 800m
1 463 Kieran Wye Windsor, Slough, Eton & Hounslow 1:59.86
2 191 Nick Hughes Chiltern Harriers 2:14.67
3 175 Stephen Herring Marshall Milton Keynes AC 2:20.93
4 399 Andrew Stewart Chiltern Harriers 2:43.31
U20 & Senior Men 1500m
1 156 Alex Goodall Windsor, Slough, Eton & Hounslow 4:15.70 Sen
2 374 Ben Sendall Wycombe Phoenix Harriers 4:19.47 U20
3 191 Nick Hughes Chiltern Harriers 4:31.72 Sen
4 42 Jack Blyth Wycombe Phoenix Harriers 4:34.44 U20
5 355 Steve Roberts Handy Cross Runners 4:53.03 Sen
U20 & Senior Men 3000m
1 156 Alex Goodall Windsor, Slough, Eton & Hounslow 9:01.83 Sen
2 64 Ryan Burling Marshall Milton Keynes AC 9:06.31 Sen
3 23 Callum Bampton Oxford City AC 9:12.91 U20
4 154 Kieran Gilfedder Wycombe Phoenix Harriers 9:16.55 Sen
5 75 Tom Claessens Wycombe Phoenix Harriers 9:23.33 Sen
6 215 Graham Jones Marshall Milton Keynes AC 9:24.35 Sen
7 427 Steven Tuttle Marshall Milton Keynes AC 9:26.40 Sen
8 172 Christopher Hearn Marshall Milton Keynes AC 9:34.59 Sen
9 447 George Wheeler Marshall Milton Keynes AC 9:35.69 U20
10 446 Charles Wheeler Marshall Milton Keynes AC 9:36.45 U20
Senior Men Pole Vault
1 320 Ian Parkinson Wycombe Phoenix Harriers 3.90
Senior Men Shot Putt
1 26 Lewis Barnes Marshall Milton Keynes AC 11.21
2 70 Paul Canning Marshall Milton Keynes AC 8.98
3 338 Thomas Presho Wycombe Phoenix Harriers 8.58
4 445 Alex Wells Wycombe Phoenix Harriers 8.13
Senior Men Discus
1 26 Lewis Barnes Marshall Milton Keynes AC 34.32
2 445 Alex Wells Wycombe Phoenix Harriers 22.44
3 338 Thomas Presho Wycombe Phoenix Harriers 20.13
Senior Men Hammer
1 51 Iain Botting Windsor, Slough, Eton & Hounslow 35.19
2 445 Alex Wells Wycombe Phoenix Harriers 27.57