Bucks and Oxon Track & Field Championships - Oxford - 24-25 May 2014
Buckinghamshire Under 17 Women results
U17 Women 100m w-1.7 Final Sat
1 101 Ebony Carr Marshall Milton Keynes 12.78
2 364 Rachel Klima Chiltern Harriers 13.24
3 265 Naomi Greener Marshall Milton Keynes 13.44
4 301 Casey Hodges Marshall Milton Keynes 13.48
5 590 Lauren Smith Windsor, Slough, E&H 14.04
6 698 Zoe Williams Dacorum & Tring 14.10
7 592 Nicole Smith Windsor, Slough, E&H 14.21
8 221 Alanna Fagan Windsor, Slough, E&H 14.54
U17 Women 200m w-3.5 Final Sun
1 101 Ebony Carr Marshall Milton Keynes 25.94
2 364 Rachel Klima Chiltern Harriers 26.68
3 2 Lizzie Adam Marshall Milton Keynes 27.00
4 265 Naomi Greener Marshall Milton Keynes 27.01
5 301 Casey Hodges Marshall Milton Keynes 27.13
6 379 Robyn Lisle Chiltern Harriers 28.66
U17 Women 300m Final Sat
1 2 Lizzie Adam Marshall Milton Keynes 42.57
2 335 Annie Jankowiak Marshall Milton Keynes 44.11
3 394 Fran Luttrell Chiltern Harriers 45.45
4 221 Alanna Fagan Windsor, Slough, E&H 46.39
5 632 Eliza Taswell-Fryer Vale of Aylesbury 47.25
6 463 Matilda O'Callaghan Windsor, Slough, E&H 48.39
7 83 Yasmina Bugel Marshall Milton Keynes 52.57
U17 Women 800m Final Sun
1 637 Hannah Thear Chiltern Harriers 2:17.92
2 173 Eloise Davison Wycombe Abbey School 2:19.80
3 58 Sophie Botham Marshall Milton Keynes 2:22.80
4 481 Rachel Padwick Chiltern Harriers 2:24.41
5 182 Emma Delgado Wycombe Phoenix Harriers 2:30.21
6 620 Megan Styles Wycombe Phoenix Harriers 2:30.59
7 459 Natalie Nurse Marshall Milton Keynes 2:38.87
8 269 Georgina Haley Wycombe Phoenix Harriers 2:40.48
U17 Women 1500m Final Sat
3 637 Hannah Thear Chiltern Harriers 4:49.31
4 481 Rachel Padwick Chiltern Harriers 4:50.85
5 58 Sophie Botham Marshall Milton Keynes 4:55.26
6 182 Emma Delgado Wycombe Phoenix Harriers 4:56.10
7 620 Megan Styles Wycombe Phoenix Harriers 5:09.18
9 632 Eliza Taswell-Fryer Vale of Aylesbury 5:16.65
11 39 Katie Bench Chiltern Harriers 5:18.38
13 459 Natalie Nurse Marshall Milton Keynes 5:33.27
15 585 Abigail Smith Beaconsfield High School 5:51.95
U17 Women 80mH w+0.0 Final Sat
1 45 Elena Bilsland Windsor, Slough, E&H 12.20
5 342 Lucy Johnston Marshall Milton Keynes 13.11
6 607 Martha Stevens Beaconsfield High School 14.31
U17 Women 300mH Final Sun
3 702 Anya Wood Windsor, Slough, E&H 53.25
4 463 Matilda O'Callaghan Windsor, Slough, E&H 54.17
U17W High Jump Sun
1 342 Lucy Johnston Marshall Milton Keynes 1.55
2 702 Anya Wood Windsor, Slough, E&H 1.50
U17 Women Long Jump Sat
265 Naomi Greener Marshall Milton Keynes 5.11
637 Hannah Thear Chiltern Harriers 4.69
342 Lucy Johnston Marshall Milton Keynes 4.67
698 Zoe Williams Dacorum & Tring 4.54
592 Nicole Smith Windsor, Slough, E&H 4.53
620 Megan Styles Wycombe Phoenix Harriers 4.52
590 Lauren Smith Windsor, Slough, E&H 4.39
182 Emma Delgado Wycombe Phoenix Harriers 4.39
2 Lizzie Adam Marshall Milton Keynes 4.30
607 Martha Stevens Beaconsfield High School 4.12
U17W Triple Jump Sun
1 620 Megan Styles Wycombe Phoenix Harriers 9.78
2 269 Georgina Haley Wycombe Phoenix Harriers 8.86
3 189 Emily Dodd Wycombe Abbey School 8.75
U17W Shot Sat
1 342 Lucy Johnston Marshall Milton Keynes 8.40
2 33 Paige Barnes Marshall Milton Keynes 8.09
3 95 Claire Buttivant Chiltern Harriers 7.41
U17 Women Discus Sat
1 636 Eleanor Taylor-Newman Vale of Aylesbury 30.49
2 95 Claire Buttivant Chiltern Harriers 22.66
3 33 Paige Barnes Marshall Milton Keynes 22.24
4 180 Sophie De Waal Wycombe Abbey School 19.37
5 585 Abigail Smith Beaconsfield High School 18.77
Under 17W Hammer Sun
1 518 Lauren Presswell Marshall Milton Keynes 46.85 CBP
2 33 Paige Barnes Marshall Milton Keynes 43.22
3 160 Laura Cumino Marshall Milton Keynes 36.47
4 8 Erin Alder Vale of Aylesbury 31.95
5 95 Claire Buttivant Chiltern Harriers 20.79
6 60 Isla Botting Windsor, Slough, E&H 4.82
U17W Javelin Sun
1 189 Emily Dodd Wycombe Abbey School 32.43
2 160 Laura Cumino Marshall Milton Keynes 22.97
3 342 Lucy Johnston Marshall Milton Keynes 13.87