Buckinghamshire County Championships 2013 - Oxford - 25/26 May
100m U17 Women Bucks Heat 1 w+0.5 Day 1
1 464 Dorothy Oduguwa Marshall Milton Keynes Bucks 12.82 Q Day 1
2 564 Hannah Shepard Chiltern Harriers Bucks 13.20 Q Day 1
3 146 Sarah Cross Chiltern Harriers Bucks 13.63 Q Day 1
4 368 Eloise Lenihan Chiltern Harriers Bucks 14.07 q Day 1
100m U17 Women Bucks Heat 2 w+0.5 Day 1
1 401 Elysia Marriott Marshall Milton Keynes Bucks 12.92 Q Day 1
2 351 Rachel Klima Chiltern Harriers Bucks 13.04 Q Day 1
3 219 Lisa Fitzatrick Wycombe Phoenix Harriers Bucks 13.19 Q Day 1
4 466 Tobi Ojora Wycombe Abbey School Bucks 13.89 q Day 1
5 687 Grace Wilkinson Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 14.64 Day 1
100m U17 Women Bucks Final w+2.2 Day 1
1 464 Dorothy Oduguwa Marshall Milton Keynes Bucks 12.67 Day 1
2 401 Elysia Marriott Marshall Milton Keynes Bucks 12.87 Day 1
3 351 Rachel Klima Chiltern Harriers Bucks 12.90 Day 1
4 219 Lisa Fitzatrick Wycombe Phoenix Harriers Bucks 13.12 Day 1
5 564 Hannah Shepard Chiltern Harriers Bucks 13.23 Day 1
6 146 Sarah Cross Chiltern Harriers Bucks 13.57 Day 1
7 466 Tobi Ojora Wycombe Abbey School Bucks 13.80 Day 1
200m U17 Women Bucks Heat 1 w+4.2 Day 2
1 401 Elysia Marriott Marshall Milton Keynes Bucks 26.5 Q manual Day 2
2 564 Hannah Shepard Chiltern Harriers Bucks 26.7 Q manual Day 2
3 219 Lisa Fitzatrick Wycombe Phoenix Harriers Bucks 27.54 Q Day 2
4 243 Katie Gregory Radley Bucks 27.74 q Day 2
5 146 Sarah Cross Chiltern Harriers Bucks 28.55 Day 2
200m U17 Women Bucks Heat 2 w+0.7 Day 2
1 351 Rachel Klima Chiltern Harriers Bucks 27.27 Q Day 2
2 377 Robyn Lisle Chiltern Harriers Bucks 27.98 Q Day 2
3 706 Rebecca Yeabsley Wycombe Phoenix Harriers Bucks 28.14 Q Day 2
4 65 Melody Brammer Marshall Milton Keynes Bucks 28.24 q Day 2
5 330 Kai Kahembe Marshall Milton Keynes Bucks 29.64 Day 2
200m U17 Women Bucks Final w+1.3 Day 2
1 351 Rachel Klima Chiltern Harriers Bucks 26.67 Day 2
2 401 Elysia Marriott Marshall Milton Keynes Bucks 26.80 Day 2
3 564 Hannah Shepard Chiltern Harriers Bucks 27.20 Day 2
4 377 Robyn Lisle Chiltern Harriers Bucks 27.86 Day 2
5 706 Rebecca Yeabsley Wycombe Phoenix Harriers Bucks 27.93 Day 2
6 243 Katie Gregory Radley Bucks 28.05 Day 2
7 219 Lisa Fitzatrick Wycombe Phoenix Harriers Bucks 30.43 Day 2
300m U17 Women Bucks Final Day 1
1 145 Rebecca Croft Beaconsfield High School Bucks 43.01 Day 1
2 54 Amy Botham Marshall Milton Keynes Bucks 43.60 Day 1
3 172 Emma Delgado Wycombe Phoenix Harriers Bucks 43.95 Day 1
4 687 Grace Wilkinson Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 48.15 Day 1
800m U17 Women Bucks Final Day 2
1 145 Rebecca Croft Beaconsfield High School Bucks 2:19.09 Day 2
2 172 Emma Delgado Wycombe Phoenix Harriers Bucks 2:21.29 Day 2
3 203 Rosanna Evans Vale of Aylesbury Bucks 2:22.20 Day 2
4 39 Emma Barraclough Chiltern Harriers Bucks 2:24.68 Day 2
5 54 Amy Botham Marshall Milton Keynes Bucks 2:25.90 Day 2
6 119 Sophia Cliffe Marshall Milton Keynes Bucks 2:29.20 Day 2
7 634 Izzy Thornton Marshall Milton Keynes Bucks 2:33.26 Day 2
8 46 Katie Bench Chiltern Harriers Bucks 2:35.53 Day 2
9 225 Amy Gant Wycombe Phoenix Harriers Bucks 2:35.73 Day 2
10 212 Amy Fawcett Chiltern Harriers Bucks 2:42.40 Day 2
1500m U17 Women Bucks Final Day 1
1 165 Eloise Davison Wycombe Abbey School Bucks 4:48.84 Day 1
2 172 Emma Delgado Wycombe Phoenix Harriers Bucks 4:57.42 Day 1
3 46 Katie Bench Chiltern Harriers Bucks 5:06.91 Day 1
4 701 Alice Wright Vale of Aylesbury Bucks 5:10.81 Day 1
5 39 Emma Barraclough Chiltern Harriers Bucks 5:11.56 Day 1
6 634 Izzy Thornton Marshall Milton Keynes Bucks 5:27.86 Day 1
7 301 Chelsea Hunt Marshall Milton Keynes Bucks 5:39.30 Day 1
80m Hurdles U17 Women Bucks Final w+2.5 Day 1
1 304 Jessica Hunter Vale of Aylesbury Bucks 11.86 Day 1
2 466 Tobi Ojora Wycombe Abbey School Bucks 12.56 Day 1
3 320 Lucy Johnston Marshall Milton Keynes Bucks 12.72 Day 1
4 464 Dorothy Oduguwa Marshall Milton Keynes Bucks 12.77 Day 1
5 243 Katie Gregory Radley Bucks 13.64 Day 1
300m Hurdles U17 Women Bucks Final Day 2
1 315 Maya Jennings Marshall Milton Keynes Bucks 48.15 Day 2
High Jump U17 Women Bucks Day 2
1 320 Lucy Johnston Marshall Milton Keynes Bucks 1.50 Day 2
2 17 Donelle Arulanandam Vale of Aylesbury Bucks 1.45 Day 2
3 466 Tobi Ojora Wycombe Abbey School Bucks 1.40 Day 2
4 304 Jessica Hunter Vale of Aylesbury Bucks 1.40 Day 2
5 244 Katie Gregory Radley Bucks 1.40 Day 2
Pole Vault U17 Women Bucks Day 1
1 436 Emanuela Motta Marshall Milton Keynes Bucks 3.00 Day 1
Long Jump U17W Bucks Day 1
1 240 Naomi Greener Marshall Milton Keynes Bucks 5.27 Day 1
2 466 Tobi Ojora Wycombe Abbey School Bucks 4.95 Day 1
3 17 Donelle Arulanandam Vale of Aylesbury Bucks 4.87 Day 1
4 320 Lucy Johnston Marshall Milton Keynes Bucks 4.85 Day 1
5 308 Sarah Ireland Vale of Aylesbury Bucks 4.81 Day 1
6 219 Lisa Fitzatrick Wycombe Phoenix Harriers Bucks 4.73 Day 1
7 172 Emma Delgado Wycombe Phoenix Harriers Bucks 4.56 Day 1
8 244 Katie Gregory Radley Bucks 4.47 Day 1
Triple Jump U17W Bucks Day 2
1 17 Donelle Arulanandam Vale of Aylesbury Bucks 10.39 Day 2
2 320 Lucy Johnston Marshall Milton Keynes Bucks 10.34 Day 2
3 466 Tobi Ojora Wycombe Abbey School Bucks 10.15 Day 2
4 330 Kai Kahembe Marshall Milton Keynes Bucks 8.85 Day 2
Shot Put U17 Women Bucks Day 1
1 463 Davina Oduguwa Marshall Milton Keynes Bucks 8.47 Day 1
2 305 Laeken Impey Marshall Milton Keynes Bucks 7.45 Day 1
3 687 Grace Wilkinson Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 7.23 Day 1
4 621 Eleanor Taylor-Newman Vale of Aylesbury Bucks 6.92 Day 1
5 244 Katie Gregory Radley Bucks 6.76 Day 1
6 446 Caitlin Neale Wycombe Phoenix Harriers Bucks 5.47 Day 1
Discus Throw U17 Women Bucks Day 1
1 621 Eleanor Taylor-Newman Vale of Aylesbury Bucks 26.78 Day 1
2 305 Laeken Impey Marshall Milton Keynes Bucks 19.49 Day 1
3 446 Caitlin Neale Wycombe Phoenix Harriers Bucks 18.94 Day 1
4 463 Davina Oduguwa Marshall Milton Keynes Bucks 16.08 Day 1
Hammer Throw U17 Women Bucks Day 2
1 305 Laeken Impey Marshall Milton Keynes Bucks 39.21 Day 2
2 56 Alice Botting Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 32.33 Day 2
Javelin Throw U17 Women Bucks Day 2
1 308 Sarah Ireland Vale of Aylesbury Bucks 26.65 Day 2
2 244 Katie Gregory Radley Bucks 20.48 Day 2
3 305 Laeken Impey Marshall Milton Keynes Bucks 19.92 Day 2