Buckinghamshire County Championships 2013 - Oxford - 25/26 May
100m U15 Girls Bucks Heat 1 w+1.0 Day 1
1 99 Ebony Carr Marshall Milton Keynes Bucks 12.52 Q Day 1
2 460 Rachel Oderinde Marshall Milton Keynes Bucks 13.18 q Day 1
4 389 Fran Luttrell Chiltern Harriers Bucks 13.87 q Day 1
5 467 Florence Copp Wycombe Abbey School Bucks 14.67 Day 1
6 147 Ellie Crow Wycombe Abbey School Bucks 14.97 Day 1
100m U15 Girls Bucks Heat 2 w+0.4 Day 1
2 50 Ellie Bilsland Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 13.56 Q Day 1
3 577 Lauren Smith Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 13.73 q Day 1
7 157 Fabienne Cuthbert Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 14.75 Day 1
100m U15 Girls Bucks Heat 3 w+1.4 Day 1
5 517 Jade Quelch Beaconsfield High School Bucks 14.53 Q Day 1
6 542 Iona Roberts Wycombe Phoenix Harriers Bucks 14.66 Day 1
7 691 Chloe Williams-Gould Wycombe Phoenix Harriers Bucks 15.68 Day 1
100m U15 Girls Bucks Heat 4 w+0.9 Day 1
1 3 Lizzie Adam Marshall Milton Keynes Bucks 13.19 Q Day 1
3 580 Nicole Smith Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 13.85 q Day 1
6 241 Saskia Greenhalgh Beaconsfield High School Bucks 14.65 Day 1
100m U15 Girls Bucks Final w+0.7 Day 1
1 99 Ebony Carr Marshall Milton Keynes Bucks 12.42 Day 1
2 3 Lizzie Adam Marshall Milton Keynes Bucks 13.22 Day 1
3 460 Rachel Oderinde Marshall Milton Keynes Bucks 13.28 Day 1
4 580 Nicole Smith Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 13.55 Day 1
5 577 Lauren Smith Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 13.59 Day 1
6 389 Fran Luttrell Chiltern Harriers Bucks 13.90 Day 1
7 517 Jade Quelch Beaconsfield High School Bucks 14.50 Day 1
200m U15 Girls Bucks Heat 1 w+1.1 Day 2
1 99 Ebony Carr Marshall Milton Keynes Bucks 25.90 Q Day 2
3 548 Alice Rolf Vale of Aylesbury Bucks 28.20 q Day 2
5 590 Caroline Spence Beaconsfield High School Bucks 29.77 q Day 2
200m U15 Girls Bucks Heat 2 w+1.6 Day 2
3 144 Anna Croft Beaconsfield High School Bucks 28.30 Q Day 2
7 429 Katherine Morley Wycombe Phoenix Harriers Bucks 30.98 Day 2
200m U15 Girls Bucks Heat 3 w+2.4 Day 2
2 555 Megan Salsbury Wycombe Phoenix Harriers Bucks 27.99 Q Day 2
6 542 Iona Roberts Wycombe Phoenix Harriers Bucks 30.31 q Day 2
7 116 Amber Clarke Beaconsfield High School Bucks 31.17 Day 2
200m U15 Girls Bucks Heat 4 w+2.4 Day 2
1 3 Lizzie Adam Marshall Milton Keynes Bucks 27.20 Q Day 2
3 389 Fran Luttrell Chiltern Harriers Bucks 28.49 q Day 2
200m U15 Girls Bucks Final w+1.8 Day 2
1 99 Ebony Carr Marshall Milton Keynes Bucks 25.57 Day 2
2 3 Lizzie Adam Marshall Milton Keynes Bucks 27.36 Day 2
3 144 Anna Croft Beaconsfield High School Bucks 27.57 Day 2
4 555 Megan Salsbury Wycombe Phoenix Harriers Bucks 27.67 Day 2
5 548 Alice Rolf Vale of Aylesbury Bucks 28.19 Day 2
6 590 Caroline Spence Beaconsfield High School Bucks 30.01 Day 2
300m U15 Girls Bucks Final Day 1
1 615 Eliza Taswell-Fryer Vale of Aylesbury Bucks 44.50 Day 1
2 55 Sophie Botham Marshall Milton Keynes Bucks 44.94 Day 1
3 144 Anna Croft Beaconsfield High School Bucks 45.05 Day 1
4 548 Alice Rolf Vale of Aylesbury Bucks 45.13 Day 1
5 125 Chloe Collett Marshall Milton Keynes Bucks 49.99 Day 1
6 295 Eden Hudson Wycombe Phoenix Harriers Bucks 51.00 Day 1
800m U15 Girls Bucks Heat 1 Day 2
1 624 Hannah Thear Chiltern Harriers Bucks 2:32.42 Q Day 2
2 618 Natashe Taylor Wycombe Phoenix Harriers Bucks 2:32.78 Q Day 2
3 213 Orla Fawcett Chiltern Harriers Bucks 2:32.94 Q Day 2
4 590 Caroline Spence Beaconsfield High School Bucks 2:33.73 q Day 2
5 393 Kate Maddox Marshall Milton Keynes Bucks 2:42.93 Day 2
6 539 Natasha Rix Wycombe Abbey School Bucks 2:44.59 Day 2
7 367 Evie Leek Wycombe Abbey School Bucks 2:50.35 Day 2
8 181 Chloe Drane Vale of Aylesbury Bucks 2:51.40 Day 2
800m U15 Girls Bucks Heat 2 Day 2
1 55 Sophie Botham Marshall Milton Keynes Bucks 2:29.85 Q Day 2
2 40 Lizzie Barraclough Chiltern Harriers Bucks 2:29.91 Q Day 2
3 604 Megan Styles Wycombe Phoenix Harriers Bucks 2:30.23 Q Day 2
4 525 Bronwen Reed Vale of Aylesbury Bucks 2:30.60 q Day 2
5 222 Abigail Fricker Beaconsfield High School Bucks 2:42.75 Day 2
6 250 Georgina Haley Wycombe Phoenix Harriers Bucks 2:43.22 Day 2
7 116 Amber Clarke Beaconsfield High School Bucks 3:03.69 Day 2
8 500 Abi Pinner Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 3:20.72 Day 2
800m U15 Girls Bucks Final Day 2
1 624 Hannah Thear Chiltern Harriers Bucks 2:19.26 Day 2
2 618 Natashe Taylor Wycombe Phoenix Harriers Bucks 2:23.86 Day 2
3 40 Lizzie Barraclough Chiltern Harriers Bucks 2:25.04 Day 2
4 55 Sophie Botham Marshall Milton Keynes Bucks 2:27.15 Day 2
5 213 Orla Fawcett Chiltern Harriers Bucks 2:34.43 Day 2
6 525 Bronwen Reed Vale of Aylesbury Bucks 2:39.07 Day 2
7 604 Megan Styles Wycombe Phoenix Harriers Bucks 2:42.68 Day 2
1500m U15 Girls Bucks Final Day 1
1 624 Hannah Thear Chiltern Harriers Bucks 5:00.29 Day 1
2 618 Natashe Taylor Wycombe Phoenix Harriers Bucks 5:10.70 Day 1
3 604 Megan Styles Wycombe Phoenix Harriers Bucks 5:12.28 Day 1
4 40 Lizzie Barraclough Chiltern Harriers Bucks 5:15.00 Day 1
5 413 Emma Mears Marshall Milton Keynes Bucks 5:15.40 Day 1
6 615 Eliza Taswell-Fryer Vale of Aylesbury Bucks 5:22.62 Day 1
7 471 Jessica Orr Chiltern Harriers Bucks 5:29.61 Day 1
8 176 Hanna Dingemans Wycombe Abbey School Bucks 5:35.46 Day 1
9 452 Natalie Nurse Marshall Milton Keynes Bucks 5:41.40 Day 1
10 4 Charlotte Adamo Wycombe Abbey School Bucks 5:50.65 Day 1
11 573 Abbie Smith Beaconsfield High School Bucks 6:14.05 Day 1
12 250 Georgina Haley Wycombe Phoenix Harriers Bucks 6:20.89 Day 1
75m Hurdles U15 Girls Bucks Heat 1 w+2.5 Day 1
1 639 Lauren Torley Beaconsfield High School Bucks 12.72 Q Day 1
2 157 Fabienne Cuthbert Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 13.31 Q Day 1
3 467 Florence Copp Wycombe Abbey School Bucks 13.35 Q Day 1
4 201 Charlotte Evans Vale of Aylesbury Bucks 13.38 q Day 1
5 696 Anya Wood Beaconsfield High School Bucks 13.94 Day 1
6 429 Katherine Morley Wycombe Phoenix Harriers Bucks 14.18 Day 1
7 102 Madeleine Champion Beaconsfield High School Bucks 15.45 Day 1
75m Hurdles U15 Girls Bucks Heat 2 w+3.0 Day 1
1 50 Ellie Bilsland Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 12.08 Q Day 1
2 673 Bea Webber Wycombe Abbey School Bucks 13.63 Q Day 1
3 147 Ellie Crow Wycombe Abbey School Bucks 13.68 Q Day 1
4 295 Eden Hudson Wycombe Phoenix Harriers Bucks 13.73 q Day 1
5 22 Devina Aujla Beaconsfield High School Bucks 13.96 Day 1
6 125 Chloe Collett Marshall Milton Keynes Bucks 15.65 Day 1
7 662 Rhiannon Ward Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 15.67 Day 1
75m Hurdles U15 Girls Bucks Final w+1.9 Day 1
1 50 Ellie Bilsland Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 12.24 Day 1
2 639 Lauren Torley Beaconsfield High School Bucks 12.62 Day 1
3 467 Florence Copp Wycombe Abbey School Bucks 13.06 Day 1
4 201 Charlotte Evans Vale of Aylesbury Bucks 13.46 Day 1
5 673 Bea Webber Wycombe Abbey School Bucks 13.82 Day 1
6 157 Fabienne Cuthbert Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 13.94 Day 1
7 147 Ellie Crow Wycombe Abbey School Bucks 13.97 Day 1
8 295 Eden Hudson Wycombe Phoenix Harriers Bucks 14.28 Day 1
High Jump U15G Bucks Day 2
1 696 Anya Wood Beaconsfield High School Bucks 1.54 Day 2
2 500 Abi Pinner Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 1.40 Day 2
3 618 Natashe Taylor Wycombe Phoenix Harriers Bucks 1.35 Day 2
4 639 Lauren Torley Beaconsfield High School Bucks 1.35 Day 2
5 22 Devina Aujla Beaconsfield High School Bucks 1.35 Day 2
6 604 Megan Styles Wycombe Phoenix Harriers Bucks 1.30 Day 2
7 241 Saskia Greenhalgh Beaconsfield High School Bucks 1.25 Day 2
Long Jump U15G Bucks Bucks Day 2
1 3 Lizzie Adam Marshall Milton Keynes Bucks 4.65 Day 2
2 393 Kate Maddox Marshall Milton Keynes Bucks 4.60 Day 2
3 201 Charlotte Evans Vale of Aylesbury Bucks 4.13 Day 2
4 517 Jade Quelch Beaconsfield High School Bucks 4.12 Day 2
5 525 Bronwen Reed Vale of Aylesbury Bucks 4.08 Day 2
6 429 Katherine Morley Wycombe Phoenix Harriers Bucks 4.00 Day 2
7 604 Megan Styles Wycombe Phoenix Harriers Bucks 3.74 Day 2
8 485 Jade Patel Wycombe Phoenix Harriers Bucks 3.71 Day 2
9 639 Lauren Torley Beaconsfield High School Bucks 3.70 Day 2
10 367 Evie Leek Wycombe Abbey School Bucks 3.58 Day 2
11 144 Anna Croft Beaconsfield High School Bucks NJ Day 2
12 624 Hannah Thear Chiltern Harriers Bucks NJ Day 2
Shot Put U15G Bucks Day 1
1 549 Sade Ross Marshall Milton Keynes Bucks 8.99 Day 1
2 175 Rachael Denton-Snape Beaconsfield High School Bucks 8.28 Day 1
3 37 Paige Barnes Marshall Milton Keynes Bucks 7.62 Day 1
4 91 Claire Buttivant Chiltern Harriers Bucks 6.89 Day 1
5 671 Laurie Weatherall Chiltern Harriers Bucks 6.78 Day 1
6 557 Ola Saraki Wycombe Abbey School Bucks 6.57 Day 1
7 556 Ayo Saraki Wycombe Abbey School Bucks 5.43 Day 1
8 250 Georgina Haley Wycombe Phoenix Harriers Bucks 5.04 Day 1
9 662 Rhiannon Ward Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 4.60 Day 1
Discus Throw U15G Bucks Day 1
1 37 Paige Barnes Marshall Milton Keynes Bucks 23.96 Day 1
2 91 Claire Buttivant Chiltern Harriers Bucks 23.96 Day 1
3 549 Sade Ross Marshall Milton Keynes Bucks 21.56 Day 1
4 175 Rachael Denton-Snape Beaconsfield High School Bucks 19.12 Day 1
5 671 Laurie Weatherall Chiltern Harriers Bucks 17.21 Day 1
6 573 Abbie Smith Beaconsfield High School Bucks 14.71 Day 1
Hammer Throw U15G Bucks Day 2
1 37 Paige Barnes Marshall Milton Keynes Bucks 39.20 Day 2
2 152 Laura Cumino Marshall Milton Keynes Bucks 34.98 Day 2
3 513 Lauren Presswell Marshall Milton Keynes Bucks 33.46 Day 2
4 175 Rachael Denton-Snape Beaconsfield High School Bucks 24.47 Day 2
5 58 Isla Botting Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 18.51 Day 2
Javelin Throw U15G Bucks Day 2
1 178 Emily Dodd Wycombe Abbey School Bucks 27.03 Day 2
2 373 Astra Liebowitz Wycombe Abbey School Bucks 24.65 Day 2
3 152 Laura Cumino Marshall Milton Keynes Bucks 23.44 Day 2
4 590 Caroline Spence Beaconsfield High School Bucks 21.28 Day 2
5 484 Bethan Partridge Marshall Milton Keynes Bucks 20.66 Day 2
6 91 Claire Buttivant Chiltern Harriers Bucks 20.34 Day 2
7 337 Kim Kelly Wycombe Abbey School Bucks 17.11 Day 2
8 102 Madeleine Champion Beaconsfield High School Bucks 12.58 Day 2