Buckinghamshire County Championships 2013 - Oxford - 25/26 May
100m U13 Girls Bucks Heat 1 w+0.8 Day 1
1 468 Temi Ojura Godstowe School Bucks 13.79 Q Day 1
3 278 Tamzin Hill Marshall Milton Keynes Bucks 14.81 q Day 1
5 449 Adara Neumunz Wycombe Abbey School Bucks 15.00 Day 1
100m U13 Girls Bucks Heat 2 w+1.3 Day 1
2 319 Ruth Johnson-F Wycombe Abbey School Bucks 14.48 Q Day 1
3 132 Jemima Copeman Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 14.54 q Day 1
4 487 Hannah Peart Wycombe Phoenix Harriers Bucks 14.85 q Day 1
6 616 Jemima Taswell-Fryer Vale of Aylesbury Bucks 15.90 Day 1
7 312 Amelia Jarvis Wycombe Phoenix Harriers Bucks 15.97 Day 1
100m U13 Girls Bucks Heat 3 w+0.3 Day 1
2 656 Eloise Walker Wycombe Phoenix Harriers Bucks 14.48 Q Day 1
3 122 Izzy Coleman Wycombe Abbey School Bucks 14.99 Day 1
5 411 Francesca McLeod Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 15.44 Day 1
9 259 Isabel Harris-Evans Beaconsfield High School Bucks 16.23 Day 1
100m U13 Girls Bucks Heat 4 w+0.4 Day 1
3 30 Rola Balogun Wycombe Abbey School Bucks 14.46 Q Day 1
4 158 Georgie Cutmore Wycombe Phoenix Harriers Bucks 14.69 q Day 1
5 578 Louisa Smith Wycombe Abbey School Bucks 15.19 Day 1
9 465 Vanessa Oduguwa Marshall Milton Keynes Bucks 16.40 Day 1
100m U13 Girls Bucks Final w+0.6 Day 1
1 468 Temi Ojura Godstowe School Bucks 13.83 Day 1
2 132 Jemima Copeman Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 14.47 Day 1
3 656 Eloise Walker Wycombe Phoenix Harriers Bucks 14.54 Day 1
4 319 Ruth Johnson-F Wycombe Abbey School Bucks 14.65 Day 1
5 30 Rola Balogun Wycombe Abbey School Bucks 14.66 Day 1
6 158 Georgie Cutmore Wycombe Phoenix Harriers Bucks 14.89 Day 1
7 278 Tamzin Hill Marshall Milton Keynes Bucks 15.09 Day 1
8 487 Hannah Peart Wycombe Phoenix Harriers Bucks 15.21 Day 1
200m U13 Girls Bucks Heat 1 w+2.9 Day 2
3 521 Annabel Ralston Vale of Aylesbury Bucks 30.90 Q Day 2
4 510 Jasmine Presho Wycombe Phoenix Harriers Bucks 31.37 Q Day 2
6 425 Ana Montgomery Wycombe Phoenix Harriers Bucks 32.89 Day 2
200m U13 Girls Bucks Heat 2 w+0.9 Day 2
1 132 Jemima Copeman Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 29.85 Q Day 2
5 278 Tamzin Hill Marshall Milton Keynes Bucks 30.90 Q Day 2
6 182 Hayley Drane Vale of Aylesbury Bucks 31.94 q Day 2
200m U13 Girls Bucks Heat 3 w+1.8 Day 2
1 468 Temi Ojura Godstowe School Bucks 27.81 Q Day 2
3 280 Amber Hitchcock Chiltern Harriers Bucks 30.33 Q Day 2
4 372 Rosie Lewis Beaconsfield High School Bucks 31.30 q Day 2
5 193 Montana Edghill Marshall Milton Keynes Bucks 33.06 Day 2
. 200m U13 Girls Bucks Final w+1.9 Day 2
1 468 Temi Ojura Godstowe School Bucks 28.09 Day 2
2 132 Jemima Copeman Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 29.71 Day 2
3 521 Annabel Ralston Vale of Aylesbury Bucks 30.65 Day 2
4 278 Tamzin Hill Marshall Milton Keynes Bucks 30.72 Day 2
5 510 Jasmine Presho Wycombe Phoenix Harriers Bucks 31.46 Day 2
6 372 Rosie Lewis Beaconsfield High School Bucks 31.63 Day 2
7 280 Amber Hitchcock Chiltern Harriers Bucks 31.65 Day 2
8 182 Hayley Drane Vale of Aylesbury Bucks 32.25 Day 2
800m U13 Girls Bucks Final Day 2
1 385 Olivia Lowrie Wycombe Phoenix Harriers Bucks 2:27.32 Day 2
2 502 Sandie Pohlman Chiltern Harriers Bucks 2:27.65 Day 2
3 321 Katie Jones Wycombe Phoenix Harriers Bucks 2:28.14 Day 2
4 538 Francesca Rix Wycombe Abbey School Bucks 2:43.31 Day 2
5 668 Robyn Watkins Chiltern Harriers Bucks 2:43.35 Day 2
6 132 Jemima Copeman Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 2:43.41 Day 2
7 425 Ana Montgomery Wycombe Phoenix Harriers Bucks 2:47.06 Day 2
8 258 Amber Harman Marshall Milton Keynes Bucks 2:50.84 Day 2
9 257 Morgan Hanson Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 2:54.23 Day 2
10 411 Francesca McLeod Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 2:57.79 Day 2
11 193 Montana Edghill Marshall Milton Keynes Bucks 3:01.92 Day 2
12 602 Emma Styles Wycombe Phoenix Harriers Bucks 3:02.74 Day 2
1500m U13 Girls Bucks Final Day 1
1 385 Olivia Lowrie Wycombe Phoenix Harriers Bucks 5:04.21 Day 1
2 321 Katie Jones Wycombe Phoenix Harriers Bucks 5:10.42 Day 1
3 502 Sandie Pohlman Chiltern Harriers Bucks 5:13.54 Day 1
4 668 Robyn Watkins Chiltern Harriers Bucks 5:30.43 Day 1
5 328 Katie Jurdon Beaconsfield High School Bucks 5:33.73 Day 1
6 453 Jessica Nuttall Marshall Milton Keynes Bucks 5:35.73 Day 1
7 310 Holly Jamieson Marshall Milton Keynes Bucks 5:38.42 Day 1
8 258 Amber Harman Marshall Milton Keynes Bucks 5:41.75 Day 1
9 257 Morgan Hanson Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 5:42.85 Day 1
10 514 Cleo Pryor Wycombe Phoenix Harriers Bucks 5:45.45 Day 1
11 630 Katie Thompson Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 5:50.24 Day 1
12 637 Cristina Tojar Wycombe Abbey School Bucks 5:51.98 Day 1
13 616 Jemima Taswell-Fryer Vale of Aylesbury Bucks 5:52.03 Day 1
14 343 Georgia Keys Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 5:57.47 Day 1
70m Hurdles U13 Girls Bucks Heat 1 w+1.6 Day 1
1 449 Adara Neumunz Wycombe Abbey School Bucks 13.04 Q Day 1
2 578 Louisa Smith Wycombe Abbey School Bucks 13.56 Q Day 1
3 122 Izzy Coleman Wycombe Abbey School Bucks 13.74 Q Day 1
4 510 Jasmine Presho Wycombe Phoenix Harriers Bucks 14.00 q Day 1
5 625 Jayden Thelwell Wycombe Phoenix Harriers Bucks 14.76 Day 1
6 411 Francesca McLeod Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 15.70 Day 1
70m Hurdles U13 Girls Bucks Heat 2 w+2.4 Day 1
1 319 Ruth Johnson-F Wycombe Abbey School Bucks 12.64 Q Day 1
2 30 Rola Balogun Wycombe Abbey School Bucks 12.69 Q Day 1
3 487 Hannah Peart Wycombe Phoenix Harriers Bucks 13.92 Q Day 1
4 343 Georgia Keys Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 14.54 q Day 1
5 278 Tamzin Hill Marshall Milton Keynes Bucks 15.37 Day 1
70m Hurdles U13 Girls Bucks Final w+1.3 Day 1
1 319 Ruth Johnson-F Wycombe Abbey School Bucks 12.81 Day 1
2 30 Rola Balogun Wycombe Abbey School Bucks 12.86 Day 1
3 578 Louisa Smith Wycombe Abbey School Bucks 13.28 Day 1
4 122 Izzy Coleman Wycombe Abbey School Bucks 13.39 Day 1
5 449 Adara Neumunz Wycombe Abbey School Bucks 13.66 Day 1
6 487 Hannah Peart Wycombe Phoenix Harriers Bucks 13.98 Day 1
7 510 Jasmine Presho Wycombe Phoenix Harriers Bucks 14.20 Day 1
8 343 Georgia Keys Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 14.34 Day 1
High Jump U13G   Bucks Day 2
1 468 Temi Ojura Godstowe School Bucks 1.40 Day 2
2 514 Cleo Pryor Wycombe Phoenix Harriers Bucks 1.25 Day 2
3 510 Jasmine Presho Wycombe Phoenix Harriers Bucks 1.20 Day 2
4 279 Tamzin Hill Marshall Milton Keynes Bucks 1.20 Day 2
5 344 Georgia Keys Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 1.15 Day 2
656 Eloise Walker Wycombe Phoenix Harriers Bucks nh Day 2
Long Jump U13G Bucks Bucks Day 1
1 468 Temi Ojura Godstowe School Bucks 4.66 Day 1
2 578 Louisa Smith Wycombe Abbey School Bucks 4.22 Day 1
3 30 Rola Balogun Wycombe Abbey School Bucks 4.21 Day 1
4 656 Eloise Walker Wycombe Phoenix Harriers Bucks 4.12 Day 1
5 514 Cleo Pryor Wycombe Phoenix Harriers Bucks 3.81 Day 1
6 411 Francesca McLeod Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 3.79 Day 1
7 279 Tamzin Hill Marshall Milton Keynes Bucks 3.77 Day 1
8 16 Chantelle Arulanandam Vale of Aylesbury Bucks 3.70 Day 1
9 158 Georgie Cutmore Wycombe Phoenix Harriers Bucks 3.68 Day 1
10 449 Adara Neumunz Wycombe Abbey School Bucks 3.63 Day 1
11 133 Jemima Copeman Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 3.61 Day 1
12 319 Ruth Johnson-F Wycombe Abbey School Bucks 3.53 Day 1
13 371 Emma Lewis Beaconsfield High School Bucks 3.52 Day 1
14 385 Olivia Lowrie Wycombe Phoenix Harriers Bucks 3.40 Day 1
15 625 Jayden Thelwell Wycombe Phoenix Harriers Bucks 3.38 Day 1
16 465 Vanessa Oduguwa Marshall Milton Keynes Bucks 3.32 Day 1
17 602 Emma Styles Wycombe Phoenix Harriers Bucks 3.18 Day 1
18 312 Amelia Jarvis Wycombe Phoenix Harriers Bucks 3.15 Day 1
19 259 Isabel Harris-Evans Beaconsfield High School Bucks 3.06 Day 1
Shot Put U13G Bucks Day 1
1 656 Eloise Walker Wycombe Phoenix Harriers Bucks 9.21 Day 1
2 371 Emma Lewis Beaconsfield High School Bucks 7.00 Day 1
3 344 Georgia Keys Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 6.14 Day 1
4 510 Jasmine Presho Wycombe Phoenix Harriers Bucks 5.93 Day 1
Discus Throw U13 Girls Bucks Day 1
1 371 Emma Lewis Beaconsfield High School Bucks 15.81 Day 1
2 510 Jasmine Presho Wycombe Phoenix Harriers Bucks 14.53 Day 1
3 16 Chantelle Arulanandam Vale of Aylesbury Bucks 12.00 Day 1
Javelin U13G Bucks Day 2
1 656 Eloise Walker Wycombe Phoenix Harriers Bucks 29.72 Day 2
2 133 Jemima Copeman Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 25.15 Day 2
3 344 Georgia Keys Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 17.66 Day 2
4 425 Ana Montgomery Wycombe Phoenix Harriers Bucks 11.49 Day 2
328 Katie Jurdon Beaconsfield High School Bucks NT Day 2
643 Jasmine Trapnell Marshall Milton Keynes Bucks NT Day 2