Buckinghamshire County Championships 2013 - Oxford - 25/26 May
100m U20 Men Bucks Final w+0.4 Day 1
1 311 Dominic Janson Chiltern Harriers Bucks 11.43 Day 1
2 690 Nickoloi Williams Marshall Milton Keynes Bucks 11.58 Day 1
3 64 Nick Brabbs Chiltern Harriers Bucks 11.66 Day 1
4 229 Devante Gayle Wycombe Phoenix Harriers Bucks 11.80 Day 1
200m U20 Men Bucks Final nwi Day 2
1 409 Ciaran McGuire Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 23.02 Day 2
2 366 Jordan Layne Wycombe Phoenix Harriers Bucks 23.38 Day 2
3 64 Nick Brabbs Chiltern Harriers Bucks 23.73 Day 2
4 311 Dominic Janson Chiltern Harriers Bucks 24.09 Day 2
400m U20 Men Bucks Final Day 1
1 516 Thomas Purton Marshall Milton Keynes Bucks 50.51 Day 1
2 366 Jordan Layne Wycombe Phoenix Harriers Bucks 51.05 Day 1
3 619 Patrick Taylor Vale of Aylesbury Bucks 51.48 Day 1
4 387 Oli Lum Marshall Milton Keynes Bucks 55.61 Day 1
800m U20 Men Bucks Final Day 2
1 608 Ben Sutherland Wycombe Phoenix Harriers Bucks 1:57.42 Day 2
2 233 Michael Goddard Chiltern Harriers Bucks 1:57.78 Day 2
3 619 Patrick Taylor Vale of Aylesbury Bucks 1:59.35 Day 2
4 232 George Gillingwater Chiltern Harriers Bucks 1:59.84 Day 2
5 543 James Roberts Wycombe Phoenix Harriers Bucks 2:01.57 Day 2
6 387 Oli Lum Marshall Milton Keynes Bucks 2:06.95 Day 2
1500m U20 Men Bucks Final Day 1
1 608 Ben Sutherland Wycombe Phoenix Harriers Bucks 4:10.92 Day 1
2 233 Michael Goddard Chiltern Harriers Bucks 4:12.51 Day 1
3 232 George Gillingwater Chiltern Harriers Bucks 4:13.33 Day 1
4 230 Kieran Gilfedder Wycombe Phoenix Harriers Bucks 4:14.93 Day 1
5 702 Kieran Wye Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 4:17.92 Day 1
6 572 Mateusz Sliwinski Wycombe Phoenix Harriers Bucks 4:23.02 Day 1
7 140 Tom Cox Marshall Milton Keynes Bucks 4:25.14 Day 1
8 139 Steve Cox Marshall Milton Keynes Bucks 4:25.50 Day 1
3000m U20 Men Bucks Final Day 2
1 230 Kieran Gilfedder Wycombe Phoenix Harriers Bucks 9:11.39 Day 2
2 572 Mateusz Sliwinski Wycombe Phoenix Harriers Bucks 9:33.93 Day 2
High Jump U20 Men Bucks Day 2
1 217 Mitchell Field Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 1.95 Day 2
2 664 Russell Waterson Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 1.80 Day 2
Long Jump U20 Men Bucks Day 2
1 664 Russell Waterson Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 6.24 Day 2
2 41 Tijeanne Bartley Vale of Aylesbury Bucks 6.02 Day 2
Triple Jump U20 Men Bucks Day 2
1 143 Chuko Cribb Marshall Milton Keynes Bucks 13.71 Day 2
2 610 Rob Sutherland Wycombe Phoenix Harriers Bucks 13.55 Day 2
3 29 Lucas Balis Wycombe Phoenix Harriers Bucks 11.38 Day 2
Shot Put U20M Bucks Day 1
1 35 Lewis Barnes Marshall Milton Keynes Bucks 12.97 Day 1
Discus Throw U20 Men Bucks Day 1
1 35 Lewis Barnes Marshall Milton Keynes Bucks 38.94 Day 1
Hammer Throw U20 Men Bucks Day 2
1 35 Lewis Barnes Marshall Milton Keynes Bucks 43.98 Day 2