Buckinghamshire County Championships 2013 - Oxford - 25/26 May
100m U13 Boys Bucks Heat 1 w+1.2 Day 1
1 408 Dominic McDougall Wycombe Phoenix Harriers Bucks 13.59 Q Day 1
2 197 Owen Ellis Chiltern Harriers Bucks 13.98 Q Day 1
3 348 Fraser Kilsby Wycombe Phoenix Harriers Bucks 14.83 Q Day 1
4 227 Zach Garvie Chiltern Harriers Bucks 15.52 Day 1
5 285 Toby Holden Wycombe Phoenix Harriers Bucks 15.54 Day 1
6 63 Alexander Boyd Chiltern Harriers Bucks 15.67 Day 1
100m U13 Boys Bucks Heat 2 w+2.3 Day 1
1 505 Jack Porteous Marshall Milton Keynes Bucks 13.69 Q Day 1
2 74 Josh Brown Vale of Aylesbury Bucks 13.98 Q Day 1
3 160 Cameron Dankwa Marshall Milton Keynes Bucks 14.06 Q Day 1
4 345 Donovan Kidd Marshall Milton Keynes Bucks 14.18 q Day 1
5 394 Charley Madgin Marshall Milton Keynes Bucks 14.65 q Day 1
6 382 Marcus Lovell Marshall Milton Keynes Bucks 14.76 Day 1
100m U13 Boys Bucks Final w+0.4 Day 1
1 408 Dominic McDougall Wycombe Phoenix Harriers Bucks 13.53 Day 1
2 505 Jack Porteous Marshall Milton Keynes Bucks 13.62 Day 1
3 74 Josh Brown Vale of Aylesbury Bucks 13.89 Day 1
4 197 Owen Ellis Chiltern Harriers Bucks 14.10 Day 1
5 345 Donovan Kidd Marshall Milton Keynes Bucks 14.12 Day 1
6 160 Cameron Dankwa Marshall Milton Keynes Bucks 14.33 Day 1
7 348 Fraser Kilsby Wycombe Phoenix Harriers Bucks 15.33 Day 1
200m U13 Boys Bucks Final w+1.8 Day 2
1 408 Dominic McDougall Wycombe Phoenix Harriers Bucks 27.97 Day 2
2 345 Donovan Kidd Marshall Milton Keynes Bucks 28.67 Day 2
3 197 Owen Ellis Chiltern Harriers Bucks 28.96 Day 2
4 340 Oliver Kemp Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 29.61 Day 2
5 160 Cameron Dankwa Marshall Milton Keynes Bucks 29.70 Day 2
6 224 Matt Gallagher Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 31.04 Day 2
7 42 George Bates Vale of Aylesbury Bucks 31.34 Day 2
800m U13 Boys Bucks Final Day 2
1 526 Cameron Reid Chiltern Harriers Bucks 2:25.54 Day 2
2 575 Ben Smith Chiltern Harriers Bucks 2:32.45 Day 2
3 346 Ethan Kidd Chiltern Harriers Bucks 2:36.34 Day 2
4 603 Joe Styles Wycombe Phoenix Harriers Bucks 2:39.84 Day 2
5 163 Finley Davis Chiltern Harriers Bucks 2:41.79 Day 2
6 205 Kristian Everiss Chiltern Harriers Bucks 2:42.30 Day 2
7 199 Rupert Empson Elangeni School Bucks 2:42.49 Day 2
8 252 Tom Hall Chiltern Harriers Bucks 2:44.95 Day 2
9 669 Edward Watson Chiltern Harriers Bucks 2:46.18 Day 2
10 63 Alexander Boyd Chiltern Harriers Bucks 2:48.77 Day 2
11 700 Aaron Wooton Marshall Milton Keynes Bucks 2:50.82 Day 2
12 206 Phoenix Everiss Chiltern Harriers Bucks 2:54.73 Day 2
13 433 Nicholas Moss Vale of Aylesbury Bucks 3:17.2 Day 2
1500m U13 Boys Bucks Final Day 1
1 575 Ben Smith Chiltern Harriers Bucks 4:53.30 Day 1
2 526 Cameron Reid Chiltern Harriers Bucks 4:55.32 Day 1
3 394 Charley Madgin Marshall Milton Keynes Bucks 5:07.90 Day 1
4 416 Jack Meijer Marshall Milton Keynes Bucks 5:29.35 Day 1
5 369 Joe Leonard Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 5:37.23 Day 1
6 74 Josh Brown Vale of Aylesbury Bucks 5:38.59 Day 1
7 382 Marcus Lovell Marshall Milton Keynes Bucks 5:39.64 Day 1
8 700 Aaron Wooton Marshall Milton Keynes Bucks 5:59.12 Day 1
9 415 Alex Meijer Marshall Milton Keynes Bucks 6:16.65 Day 1
10 174 Adam Denton-Snape Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 6:40.92 Day 1
75m Hurdles U13 Boys Bucks Final w+1.8 Day 1
1 346 Ethan Kidd Chiltern Harriers Bucks 13.97 Day 1
2 505 Jack Porteous Marshall Milton Keynes Bucks 14.65 Day 1
3 369 Joe Leonard Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 15.08 Day 1
4 603 Joe Styles Wycombe Phoenix Harriers Bucks 15.53 Day 1
5 285 Toby Holden Wycombe Phoenix Harriers Bucks 17.16 Day 1
High Jump U13B Bucks Day 2
1 347 Ethan Kidd Chiltern Harriers Bucks 1.44 Day 2
2 197 Owen Ellis Chiltern Harriers Bucks 1.30 Day 2
3 603 Joe Styles Wycombe Phoenix Harriers Bucks 1.15 Day 2
Long Jump U13B Bucks Day 1
1 347 Ethan Kidd Chiltern Harriers Bucks 4.42 Day 1
2 408 Dominic McDougall Wycombe Phoenix Harriers Bucks 4.33 Day 1
3 505 Jack Porteous Marshall Milton Keynes Bucks 4.28 Day 1
4 160 Cameron Dankwa Marshall Milton Keynes Bucks 4.17 Day 1
5 345 Donovan Kidd Marshall Milton Keynes Bucks 3.86 Day 1
6 220 Andrew Forsyth Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 3.86 Day 1
7 63 Alexander Boyd Chiltern Harriers Bucks 3.37 Day 1
8 285 Toby Holden Wycombe Phoenix Harriers Bucks 3.35 Day 1
9 348 Fraser Kilsby Wycombe Phoenix Harriers Bucks 3.34 Day 1
10 369 Joe Leonard Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 3.29 Day 1
Shot Put U13B Bucks Day 1
1 405 Alfred Mawdsley Vale of Aylesbury Bucks 10.89 Day 1
2 348 Fraser Kilsby Wycombe Phoenix Harriers Bucks 6.08 Day 1
3 347 Ethan Kidd Chiltern Harriers Bucks 5.35 Day 1
4 174 Adam Denton-Snape Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 5.24 Day 1
Discus Throw U13 Boys Bucks Day 1
1 405 Alfred Mawdsley Vale of Aylesbury Bucks 36.67 Day 1
Javelin U13B Bucks Day 2
1 433 Nicholas Moss Vale of Aylesbury Bucks 27.63 Day 2
2 205 Kristian Everiss Chiltern Harriers Bucks 22.31 Day 2
3 348 Fraser Kilsby Wycombe Phoenix Harriers Bucks 20.88 Day 2
4 206 Phoenix Everiss Chiltern Harriers Bucks 19.71 Day 2
5 224 Matt Gallagher Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 18.91 Day 2
6 174 Adam Denton-Snape Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 17.63 Day 2
7 42 George Bates Vale of Aylesbury Bucks 17.11 Day 2
8 340 Oliver Kemp Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 12.65 Day 2
9 199 Rupert Empson Elangeni School Bucks 9.88 Day 2