Bucks & Oxon Track and Field Champs - Horspath, Oxford - 8/9 May 2010
Under 13 Boys
100m U13 Boys (Oxon) Day 1
Heat 1 wind+1.6 HT
1 Ryan Craze White Horse Harriers Oxon 14.1 Q
2 Cavan Scoffin-Thomas Bicester Oxon 14.3 Q
3 Nirushan Parameswaran Oxford City Oxon 14.9 Q
4 Christopher Druce White Horse Harriers Oxon 15.1 q
5 Joshua Rhodes Witney Road Runners Oxon 15.3
6 Matthew Lock Witney Road Runners Oxon 15.5
Heat 2 wind+2.1 HT
1 Nathan Grieveson Banbury Oxon 14.0 Q
2 Alfie Rowett Banbury Oxon 14.0 Q
3 Toby Venner Wallingford Oxon 14.4 Q
4 Jack Traynor Abingdon Oxon 14.6 q
5 Mark Little White Horse Harriers Oxon 15.5
5 Calum McGinness Witney Road Runners Oxon 16.0
6 Henry Macke Witney Road Runners Oxon 16.4
100m U13 Boys (Oxon) Final wind+2.1 Day 1
1 Nathan Grieveson Banbury Oxon 13.83
2 Alfie Rowett Banbury Oxon 13.90
3 Ryan Craze White Horse Harriers Oxon 13.91
4 Cavan Scoffin-Thomas Bicester Oxon 14.13
5 Jack Traynor Abingdon Oxon 14.53
6 Nirushan Parameswaran Oxford City Oxon 14.99
7 Christopher Druce White Horse Harriers Oxon 15.28
Toby Venner Wallingford Oxon dns
100m U13 Boys (Bucks) wind+2.0 Day 1
1 Dylan Moss Wycombe Phoenix Bucks 13.94
2 Charlie Smith Chiltern Harriers Bucks 14.96
200m U13 Boys (Bucks) wind+1.8 Day 2
1 Dylan Moss Wycombe Phoenix Bucks 29.19
2 Ethan Luck Vale of Aylesbury Bucks 31.25
3 Jake Adams Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 32.70
200m U13 Boys (Oxon) Day 2
Heat 1 wind+1.1
1 Ryan Craze White Horse Harriers Oxon 29.16 Q
2 Robby Crowther Radley Oxon 31.14 Q
3 Nirushan Parameswaran Oxford City Oxon 31.77 q
4 Connor Newcombe Witney Road Runners Oxon 32.29 q
5 Calum McGinness Witney Road Runners Oxon 33.26
6 Harvey Barratt Oxford City Oxon 35.00
Heat 2 wind+1.9
1 Toby Venner Wallingford Oxon 29.78 Q
2 Matthew Lock Witney Road Runners Oxon 31.75 Q
3 Joshua Rhodes Witney Road Runners Oxon 31.94 q
4 Harry Hoareau Radley Oxon 32.02 q
5 Henry Macke Witney Road Runners Oxon 32.74
6 Mark Little White Horse Harriers Oxon 34.25
200m U13 Boys (Oxon) Final wind+0.6 Day 2
1 Ryan Craze White Horse Harriers Oxon 29.17
2 Toby Venner Wallingford Oxon 29.51
3 Robby Crowther Radley Oxon 30.54
4 Connor Newcombe Witney Road Runners Oxon 31.63
5 Nirushan Parameswaran Oxford City Oxon 31.65
6 Matthew Lock Witney Road Runners Oxon 31.89
7 Joshua Rhodes Witney Road Runners Oxon 33.73
Harry Hoareau Radley Oxon dns
800m U13 Boys (Bucks) Day 2
1 Conor Rooney Wycombe Phoenix Bucks 2:37.15
2 Will Perkin Chiltern Harriers Bucks 2:39.80
3 Ryan Gallagher Vale of Aylesbury Bucks 2:44.34
4 Ethan Luck Vale of Aylesbury Bucks 2:45.93
5 David Willcox Chiltern Harriers Bucks 2:49.12
800m U13 Boys (Oxon) Day 2
1 Michael Fabes Abingdon Oxon 2:33.11
2 T J McClimont Radley Oxon 2:36.51
3 Luke Sherlock Banbury Oxon 2:37.09
4 Robby Crowther Radley Oxon 2:39.46
5 Henry Macke Witney Road Runners Oxon 2:39.69
6 Toby Venner Wallingford Oxon 2:54.85
7 Joshua Rhodes Witney Road Runners Oxon 2:58.79
8 Harry Hoareau Radley Oxon 2:59.93
9 Harvey Barratt Oxford City Oxon 3:02.05
10 Matthew Lock Witney Road Runners Oxon 3:07.21
11 Tom Gould Bicester Oxon 3:09.15
1500m U13 Boys Day 1
1 Toby Herdman-Smith Marshall Milton Keynes Bucks 4:55.29 B1
2 Harry Sutherland Wycombe Phoenix Bucks 5:01.35 B2
3 Louis Clarke Marshall Milton Keynes Bucks 5:05.10 B3
4 Michael Fabes Abingdon Oxon 5:06.49 O1
5 Jonathan Hancox Radley Oxon 5:16.19 O2
6 Owen Seamark Marshall Milton Keynes Bucks 5:20.81
7 Henry Macke Witney Road Runners Oxon 5:21.66 O3
8 Ben Claridge White Horse Harriers Oxon 5:24.17
9 Daniel Lindars Vale of Aylesbury Bucks 5:35.35
10 Gregor Kelling Banbury Oxon 5:42.22
11 Charles Harrison White Horse Harriers Oxon 5:47.60
12 Joshua Rhodes Witney Road Runners Oxon 5:57.01
13 Tom Gould Bicester Oxon 6:43.37
75m Hurdles U13 Boys wind+2.0 Day 1
1 Nathan Grieveson Banbury Oxon 14.46 O1
2 Nirushan Parameswaran Oxford City Oxon 15.40 O2
3 Charlie Smith Chiltern Harriers Bucks 16.04 B1
4 David O'Hara Radley Oxon 16.36 O3
5 Matthew Lock Witney Road Runners Oxon 17.59
6 Alastair Sledge Speed Demons Bucks 20.34 B2
High Jump U13 Boys (Oxon) Day 2
1 T J McClimont Radley Oxon 1.25
2 David O'Hara Radley Oxon 1.10
3 Jacob Walton Radley Oxon 1.05
Toby Venner Wallingford Oxon nh
Long Jump U13 Boys (Bucks) Day 1
1 Dylan Moss Wycombe Phoenix Bucks 4.49
2 Toby Herdman-Smith Marshall Milton Keynes Bucks 4.25
3 Jake Adams Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 3.34
4 Charlie Smith Chiltern Harriers Bucks 3.06
5 Alastair Sledge Speed Demons Bucks 2.26
Long Jump U13 Boys (Oxon) Day 1
1 Christopher Druce White Horse Harriers Oxon 3.90
2 Nirushan Parameswaran Oxford City Oxon 3.86
3 Alfie Rowett Banbury Oxon 3.84
4 Jack Traynor Abingdon Oxon 3.68
5 Gregor Kelling Banbury Oxon 3.33
6 Matthew Lock Witney Road Runners Oxon 3.32
7 Joshua Rhodes Witney Road Runners Oxon 3.27
8 Tom Gould Bicester Oxon 2.40
Shot Put U13 Boys (Bucks) Day 1
1 Harry Sutherland Wycombe Phoenix Bucks 10.08 CBP
2 George Robinson Chiltern Harriers Bucks 7.77
3 Gianni Aquilino Vale of Aylesbury Bucks 6.16
Shot Put U13 Boys (Oxon) Day 1
1 David O'Hara Radley Oxon 5.84
Discus U13 Boys (Bucks) Day 1
1 Gianni Aquilino Vale of Aylesbury Bucks 22.63 CBP
Discus U13 Boys (Oxon) Day 1
1 Calum McGinness Witney Road Runners Oxon 13.85
2 Christopher Druce White Horse Harriers Oxon 13.11
Javelin U13 Boys (Bucks) Day 2
1 Henry Lightfoot Vale of Aylesbury Bucks 9.64
Javelin U13 Boys (Oxon) Day 2
1 David O'Hara Radley Oxon 24.90
2 Robby Crowther Radley Oxon 23.31
3 Jacob Walton Radley Oxon 20.30
4 Calum McGinness Witney Road Runners Oxon 18.64
5 Charlie Dunstan Witney Road Runners Oxon 12.07
6 Joshua Rhodes Witney Road Runners Oxon 10.28
7 Mark Little White Horse Harriers Oxon 10.02