Bucks & Oxon Track and Field Champs - Horspath, Oxford - 8/9 May 2010
Under 20 Women
100m U20 Women wind+2.3 Day 1
1 Clarice Underwood Chiltern Harriers Bucks 12.36 B1
2 Rebecca Hussey Oxford City Oxon 12.57 O1
3 Natasha Rooney Wycombe Phoenix Bucks 12.75 B2
4 Leanne Buehling Banbury Oxon 13.06 O2
5 Cat Hall-Jones Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 13.31 B3
6 Rosie Kingston Banbury Oxon 14.46 O3
200m U20 Women wind-0.1 Day 2
1 Chloe Mays Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 25.47
2 Rebecca Hussey Oxford City Oxon 25.64
3 Sophie Wilkins Marshall Milton Keynes Bucks 25.79
4 Natasha Rooney Wycombe Phoenix Bucks 26.22
5 Clarice Underwood Chiltern Harriers Bucks 26.44
6 Bethan Morgans Wycombe Phoenix Bucks 29.83
400m U20 Women Day 1
1 Rebecca Hussey Oxford City Oxon 60.31 O1
2 Leah Barrow Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 60.53 B1
3 Catherine Appleby Vale of Aylesbury Bucks 61.38 B2
4 Katherine Smith Witney Road Runners Oxon 65.33 O2
800m U20 Women Day 2
1 Catherine Appleby Vale of Aylesbury Bucks 2:21.81
2 Bex Myers Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 2:26.19
3 Caitlin Bradley Banbury Oxon 2:36.93
4 Katherine Smith Witney Road Runners Oxon 2:37.16
3000m U20/Senior Women Day 2
1 Pippa Woolven Wycombe Phoenix Bucks 10:17.70 F20
2 Lara Bromilow Marshall Milton Keynes Bucks 10:29.05 FS
3 Julia Blackstock Wycombe Phoenix Bucks 10:34.40 F20
4 Gemma Bridge Radley Oxon 11:40.48 F20
5 Elizabeth Berg Oxford City Oxon 12:09.69 F20
6 Zoe Frankland Marshall Milton Keynes Bucks 13:58.19 F17
100m Hurdles U20 Women wind+1.0 Day 1
1 Kirsty Warland Oxford City Oxon 15.58
2 Cat Hall-Jones Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 16.70
3 Sarah Dyson Wycombe Phoenix Bucks 17.02
Sophie Wilkins Marshall Milton Keynes Bucks dnf
400m Hurdles U20/Senior Women Day 2
1 Hannah Douglas Marshall Milton Keynes Bucks 61.49 FS
2 Chloe Whalley Marshall Milton Keynes Bucks 65.74 FS
3 Gemma Collier Radley Oxon 68.33 FS
High Jump U20 Women (Bucks) Day 2
1 Sophie Wilkins Marshall Milton Keynes Bucks 1.55
High Jump U20 Women (Oxon) Day 2
1 Louise Brown Radley Oxon 1.40
Long Jump U20 Women (Bucks) Day 1
1 Sophie Wilkins Marshall Milton Keynes Bucks 5.48
Long Jump U20 Women (Oxon) Day 1
1 Rosie Kingston Banbury Oxon 4.19
2 Katherine Smith Witney Road Runners Oxon 3.93
Triple Jump U20 Women (Bucks) Day 2
1 Taylor Parrott Vale of Aylesbury Bucks 9.74
Triple Jump U20 Women (Oxon) Day 2
1 Louise Brown Radley Oxon 10.23
Shot Put U20 Women (Oxon) Day 1
1 Aislinn Baird Radley Oxon 8.60
Discus U20 Women (Oxon) Day 1
1 Aislinn Baird Radley Oxon 27.44
Hammer U20 Women (Oxon) Day 2
1 Aislinn Baird Radley Oxon 37.23
Javelin U20 Women (Oxon) Day 2
1 Danielle Anderson Oxford City Oxon 41.80
2 Aislinn Baird Radley Oxon 26.95