Bucks & Oxon Track and Field Champs - Horspath, Oxford - 8/9 May 2010
Under 13 Girls
100m U13 Girls Day 1
Heat 1 wind+2.1
1 Simi Fajemisin Oxford City Oxon 13.53 Q
2 Alexandra Cross Radley Oxon 13.61 q
3 Laura Drysdale Beaconsfield High School Bucks 14.41 Q
4 Alice Hopkins Oxford City Oxon 14.86 q
5 Tori Ojora Wycombe Abbey Bucks 15.16 q
6 Laura Zialor Marshall Milton Keynes Bucks 15.56
Heat 2 wind+3.3
1 Rebecca Yeabsley Chiltern Harriers Bucks 13.69 Q
2 Holly Hearne Beaconsfield High School Bucks 14.77 q
3 Amy Herrington Gillotts School Oxon 14.98 Q
4 Jessica Barker Witney Road Runners Oxon 15.29 q
5 Charley Bennett Marshall Milton Keynes Bucks 15.56
Heat 3 wind+3.2
1 Ebony Carr Marshall Milton Keynes Bucks 14.26 Q
2 Rachel Klima Chiltern Harriers Bucks 14.75 q
3 Katrina Inness Marshall Milton Keynes Bucks 15.06 q
4 Milly Calkin Radley Oxon 15.93 Q
5 Ellen Miller Bicester Oxon 16.08
6 Bethan Williams Witney Road Runners Oxon 16.72
Heat 4 wind+1.8
1 Rebecca Campbell Beaconsfield High School Bucks 14.99 Q
2 Charlotte Grant Witney Road Runners Oxon 15.17 Q
3 Charlotte Read Bicester Oxon 15.63 q
4 Ellie Bilsland Unattached Bucks 15.64
100m U13 Girls Bucks Final wind+1.7 Day 1
1 Rebecca Yeabsley Chiltern Harriers Bucks 13.88
2 Ebony Carr Marshall Milton Keynes Bucks 13.94
3 Laura Drysdale Beaconsfield High School Bucks 14.58
4 Katrina Inness Marshall Milton Keynes Bucks 14.99
5 Rachel Klima Chiltern Harriers Bucks 15.01
6 Holly Hearne Beaconsfield High School Bucks 15.08
7 Rebecca Campbell Beaconsfield High School Bucks 15.11
8 Tori Ojora Wycombe Abbey Bucks 15.41
100m U13 Girls Oxon Final wind+1.6 Day 1
1 Alexandra Cross Radley Oxon 13.32 CBP
2 Simi Fajemisin Oxford City Oxon 13.38
3 Charlotte Grant Witney Road Runners Oxon 14.57
4 Alice Hopkins Oxford City Oxon 14.79
5 Amy Herrington Gillotts School Oxon 14.88
6 Jessica Barker Witney Road Runners Oxon 15.61
7 Milly Calkin Radley Oxon 15.98
Charlotte Read Bicester Oxon dns
200m U13 Girls (Bucks) wind+1.9 Day 2
1 Rebecca Yeabsley Chiltern Harriers Bucks 28.98
2 Ebony Carr Marshall Milton Keynes Bucks 29.51
3 Hannah Thear Chiltern Harriers Bucks 31.41
4 Hannah Brown Beaconsfield High School Bucks 33.38
200m U13 Girls (Oxon) wind+1.8 Day 2
1 Simi Fajemisin Oxford City Oxon 28.02
2 Charlotte Grant Witney Road Runners Oxon 30.52
3 Alice Hopkins Oxford City Oxon 31.10
4 Jessica Barker Witney Road Runners Oxon 32.41
5 Samantha Phillips Banbury Oxon 32.63
6 Bethan Williams Witney Road Runners Oxon 36.37
800m U13 Girls (Bucks) Day 2
1 Alice Wright Vale of Aylesbury Bucks 2:36.51
2 Emma Delgado Wycombe Phoenix Bucks 2:40.81
3 Georgia Bingham Chiltern Harriers Bucks 2:41.98
4 Lauren Murphy Marshall Milton Keynes Bucks 2:45.63
5 Lauren Presswell Marshall Milton Keynes Bucks 2:46.04
6 Megan Frankland Marshall Milton Keynes Bucks 2:47.37
7 Jessica Wilkinson Chiltern Harriers Bucks 2:49.69
8 Hannah Thear Chiltern Harriers Bucks 2:50.64
9 Sophie Botham Marshall Milton Keynes Bucks 2:58.25
800m U13 Girls (Oxon) Day 2
1 Megan Humphreys Radley Oxon 2:27.89
2 Storm Sunderland Oxford City Oxon 2:34.98
3 Alice Byles Oxford City Oxon 2:47.42
4 Samantha Phillips Banbury Oxon 2:48.60
5 Alice Hopkins Oxford City Oxon 3:00.79
6 Jenny Digby Witney Road Runners Oxon 3:21.91
7 Lucy Hunter Bicester Oxon 3:26.58
1500m U13 Girls Day 1
1 Megan Humphreys Radley Oxon 5:10.52 O1
2 Amy Mobley Banbury Oxon 5:30.17 O2
3 Hannah Thear Chiltern Harriers Bucks 5:30.42 B1
4 Eloise Davison Wycombe Abbey Bucks 5:33.11 B2
5 Aleksia Zivanovic Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 5:35.19 B3
6 Katie Bench Chiltern Harriers Bucks 5:46.33
7 Emily Chamberlain Beachborough School Oxon 6:03.33 O3
8 Aimee Brameld Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 6:17.61
9 Abigail Oram Beachborough School Oxon 6:18.57
10 Ellie Robinson Beaconsfield High School Bucks 6:45.84
70m Hurdles U13 Girls Day 1
Heat 1 wind+2.0
1 Tori Ojora Wycombe Abbey Bucks 12.53 Q
2 Lucy Johnston Marshall Milton Keynes Bucks 12.93 Q
3 Laura Zialor Marshall Milton Keynes Bucks 12.95 Q
4 Aleksia Zivanovic Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 13.54 q
5 Ellie Bilsland Unattached Bucks 13.92 q
Heat 2 wind+1.3
1 Rebecca Yeabsley Chiltern Harriers Bucks 12.51 Q
2 Phoebe Jones Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 13.25 Q
3 Emma Delgado Wycombe Phoenix Bucks 13.89 Q
4 Holly Hearne Beaconsfield High School Bucks 15.24
5 Charley Bennett Marshall Milton Keynes Bucks 15.84
6 Katrina Inness Marshall Milton Keynes Bucks 17.72
70m Hurdles U13 Girls Bucks Final wind+0.0 Day 1
1 Rebecca Yeabsley Chiltern Harriers Bucks 12.65
2 Lucy Johnston Marshall Milton Keynes Bucks 12.68
3 Tori Ojora Wycombe Abbey Bucks 12.76
4 Laura Zialor Marshall Milton Keynes Bucks 12.95
5 Aleksia Zivanovic Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 13.47
6 Emma Delgado Wycombe Phoenix Bucks 13.49
Ellie Bilsland Unattached Bucks dns
Phoebe Jones Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks dns
70m Hurdles U13 Girls Oxon Final wind+1.8 Day 1
1 Alexandra Cross Radley Oxon 13.11
2 Samantha Phillips Banbury Oxon 13.42
3 Charlotte Grant Witney Road Runners Oxon 14.20
4 Eloise Graham White Horse Harriers Oxon 16.59
5 Milly Calkin Radley Oxon 16.63
6 Jessica Barker Witney Road Runners Oxon 17.53
6 Bethan Williams Witney Road Runners Oxon 17.53
8 Lucy Hunter Bicester Oxon 18.06
High Jump U13 Girls (Bucks) Day 2
1 Laura Zialor Marshall Milton Keynes Bucks 1.33 =CBP
2 Lucy Johnston Marshall Milton Keynes Bucks 1.25
3 Ellie Jackson Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 1.20
4 Helen Carter-Roberts Beaconsfield High School Bucks 1.20
5 Jo Walker Beaconsfield High School Bucks 1.10
High Jump U13 Girls (Oxon) Day 2
1 Alexandra Cross Radley Oxon 1.45 =CBP
2 Samantha Phillips Banbury Oxon 1.25
3 Charlotte Grant Witney Road Runners Oxon 1.15
4 Bethan Williams Witney Road Runners Oxon 1.05
Sophie Shorter Oxford City Oxon nh
Milly Calkin Radley Oxon nh
Pole Vault U13 Girls (Oxon) Day 1
1 Samantha Phillips Banbury Oxon 1.70
Long Jump U13 Girls (Bucks) Day 1
1 Tori Ojora Wycombe Abbey Bucks 4.06
2 Holly Hearne Beaconsfield High School Bucks 3.88
3 Laura Drysdale Beaconsfield High School Bucks 3.75
4 Lauren Presswell Marshall Milton Keynes Bucks 3.72
5 Rebecca Campbell Beaconsfield High School Bucks 3.71
6 Laura Zialor Marshall Milton Keynes Bucks 3.64
7 Emma Delgado Wycombe Phoenix Bucks 3.56
8 Charley Bennett Marshall Milton Keynes Bucks 3.49
9 Aimee Brameld Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 3.41
10 Katrina Inness Marshall Milton Keynes Bucks 3.40
11 Laura Cumino Marshall Milton Keynes Bucks 3.31
12 Isla Maynard Beaconsfield High School Bucks 3.23
13 Lucy Johnston Marshall Milton Keynes Bucks 3.21
14 Rachel Klima Chiltern Harriers Bucks 3.06
Long Jump U13 Girls (Oxon) Day 1
1 Simi Fajemisin Oxford City Oxon 4.45
2 Jessica Barker Witney Road Runners Oxon 3.79
3 Emily Chamberlain Beaconsfield High Schoolhborough School Oxon 3.61
4 Ellen Miller Bicester Oxon 3.35
5 Charlotte Grant Witney Road Runners Oxon 3.27
6 Sophie Shorter Oxford City Oxon 3.27
7 Milly Calkin Radley Oxon 3.23
8 Luisa Chantler Oxford City Oxon 3.10
9 Alice Hopkins Oxford City Oxon 3.07
Shot Put U13 Girls (Bucks) Day 1
1 Ellie Jackson Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 7.36
2 Paige Barnes Marshall Milton Keynes Bucks 5.06
3 Laura Drysdale Beaconsfield High School Bucks 4.55
4 Laura Cumino Marshall Milton Keynes Bucks 4.14
Shot Put U13 Girls (Oxon) Day 1
1 Amy Herrington Gillotts School Oxon 8.17
2 Bethan Williams Witney Road Runners Oxon 4.07
3 Sophie Shorter Oxford City Oxon 3.36
Discus U13 Girls (Bucks) Day 1
1 Ellie Jackson Windsor, Slough, Eton & Hounslow Bucks 15.57
2 Lucy Johnston Marshall Milton Keynes Bucks 14.23
3 Paige Barnes Marshall Milton Keynes Bucks 12.78
4 Katie Bench Chiltern Harriers Bucks 9.09
Discus U13 Girls (Oxon) Day 1
1 Amy Herrington Gillotts School Oxon 22.17
2 Jenny Digby Witney Road Runners Oxon 9.99
Javelin U13 Girls (Bucks) Day 2
1 Helen Carter-Roberts Beaconsfield High School Bucks 20.72
2 Georgina Dean Beaconsfield High School Bucks 19.32
3 Lucy Johnston Marshall Milton Keynes Bucks 8.67
Javelin U13 Girls (Oxon) Day 2
1 Abbey Cottam Radley Oxon 14.17
2 Bethan Williams Witney Road Runners Oxon 9.57
3 Lucy Hunter Bicester Oxon 8.09
4 Eloise Graham White Horse Harriers Oxon 8.05
5 Sophie Shorter Oxford City Oxon 7.80