BUCKINGHAMSHIRE TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS

Held at Stantonbury Stadium, Milton Keynes on 9th May 2009


Back to Results Selection Page or Home Page

Under 17 Men
100m 1 Joel Williams Chiltern Harriers 11.2 w+0.6
2 Joseph Stevens Chiltern Harriers 11.9
3 Joni Kean Marshall Milton Keynes AC 11.9
4 Karl Goodman Vale of Aylesbury AC 12.0
5 Billy Beale Wycombe Phoenix Harriers 12.5
6 Joseph Butawo Vale of Aylesbury AC 12.8
7 Zak Underwood Chiltern Harriers 12.8
8 Jordan Ajibade HARR 12.9
200m 1 Joel Williams Chiltern Harriers 23.3 w+1.9
2 Karl Goodman Vale of Aylesbury AC 24.0
3 Joni Kean Marshall Milton Keynes AC 24.4
4 Joseph Stevens Chiltern Harriers 24.8
5 Lloyd Martin Marshall Milton Keynes AC 25.2
6 Joseph Butawo Vale of Aylesbury AC 26.3
7 Dom Tangi Marshall Milton Keynes AC 29.9
400m 1 Will Gurton Vale of Aylesbury AC 54.4
2 Joni Kean Marshall Milton Keynes AC 54.4
3 Lloyd Martin Marshall Milton Keynes AC 56.8
4 Luke Croucher Wycombe Phoenix Harriers 56.9
5 Chris Pope Dacorum & Tring AC 57.5
6 Chris Gann Banbury Harriers ACH 59.1
7 Michael Ferdenzi Chiltern Harriers 64.3
800m 1 Will Gurton Vale of Aylesbury AC 2:05.0
2 Robert Smith Chiltern Harriers 2:06.9
3 James Bennington Windsor, Slough, Eton & Hounslow 2:08.4
4 Daniel Loach Chiltern Harriers 2:14.9
1500m 1 Dan Gurton Vale of Aylesbury AC 4:24.5
2 Ryan Burling Marshall Milton Keynes AC 4:26.3
3 Alex Goodall Windsor, Slough, Eton & Hounslow 4:28.5
4 Aidan Brace Wycombe Phoenix Harriers 4:29.5
5 Tom Claessens Wycombe Phoenix Harriers 4:44.8
6 Matt Malcolm Marshall Milton Keynes AC 4:53.3
3000m 1 Ryan Burling Marshall Milton Keynes AC 9:42.9
2 Thomas Atkins Vale of Aylesbury AC 9:49.6
1500m Steeplechase 1 Alex Watson Chiltern Harriers 6:01.0
High Jump 1 Sam Comerford Marshall Milton Keynes AC 1.80m
2 Joe Perkins Marshall Milton Keynes AC 1.45m
Pole Vault 1 Chris Gann Banbury Harriers 2.80m
2 Zak Underwood Chiltern Harriers 2.70m
Long Jump 1 Matthew Shouler Marshall Milton Keynes AC 5.67m
2 Luke Croucher Wycombe Phoenix Harriers 5.57m
3 Zak Underwood Chiltern Harriers 4.80m
4 Joseph Butawo Vale of Aylesbury AC 4.52m
Triple Jump 1 Tom Stainsby Marshall Milton Keynes AC 11.36m
Shot 1 Sam Ridgway Marshall Milton Keynes AC 10.29m
2 Iain Botting Windsor, Slough, Eton & Hounslow 9.65m
Discus 1 Sam Ridgway Marshall Milton Keynes AC 38.76m
2 Stefano Aquilino Vale of Aylesbury AC 31.45m
Hammer 1 Sam Ridgway Marshall Milton Keynes AC 53.80m
2 Iain Botting Windsor, Slough, Eton & Hounslow 31.84m
3 Stefano Aquilino Vale of Aylesbury AC 31.60m
Javelin 1 Sam Taylor-Outridge Marshall Milton Keynes AC 64.68m CBP