BUCKINGHAMSHIRE TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS

Held at Stantonbury Stadium, Milton Keynes 13th May 2006


Back to Results Selection Page or Home Page

Under 13 Girls
Posn No Name Club Time/Dist qQ CBP
100M - Heat 1 1 45 Alice Rogers WPH 13.2 Q
2 43 Alice Freeman WPH 14.4 Q
3 14 Lucinda Callow MMil K 14.6 q
4 3 Jade Hewitt BEAC 15.3
5 4 Jordan Kelsey BEAC 15.3
6 27 Alice Richie MMil K 15.5
7 28 Elle Roche MMil K 15.6
8 482 Dolly Allday DCHS 16.3
100M - Heat 2 1 33 Melanie Wood MMil K 14.5 Q
2 13 Lucy Brady MMil K 14.6 Q
3 9 Sophie East CHILT 14.6 q
4 40 Megan Waitman WSEH 14.8
5 483 Rachel Lord DCHS 15.7
6 8 Rebecca Wise BEAC 15.7
7 7 Samantha Taylor BEAC 16.1
8 39 Megan Bone WSEH 16.1
100M - FINAL 1 45 Alice Rogers WPH 13.0 CBP
w+3.9 2 43 Alice Freeman WPH 14.1
3 33 Melanie Wood MMil K 14.3
4 14 Lucinda Callow MMil K 14.3
5 9 Sophie East CHILT 14.5
6 13 Lucy Brady MMil K 14.5
200M - Final 1 45 Alice Rogers WPH 27.7
w-0.1 2 43 Alice Freeman WPH 29.9
3 14 Lucinda Callow MMil K 30.3
4 13 Lucy Brady MMil K 31.1
800 Metres 1 49 Jordanna Wetenhall WPH 2:34.1
2 31 Sarah Watkins MMil K 2:38.6
3 44 Imogen Hillier WPH 2:38.6
4 17 Zoe Frankland MMil K 2:39.0
5 28 Elle Roche MMil K 2:45.5
6 48 Ellie Wells WPH 2:50.6
7 32 Lauren Wood MMil K 2:51.5
8 47 Lily Thompson WPH 2:55.5
9 18 Autumn Hales MMil K 2:58.9
10 25 Laura McCoubrey MMil K 3:02.2
11 22 Laura Loveridge MMil K 3:03.3
12 34 Elsie Young MMil K 3:07.1
13 5 Amber Palmer BEAC 3:08.6
1500 Metres 1 33 Melanie Wood MMil K 5:09.3
2 36 Alice Huckins VoA 5:27.9
3 37 Anna Madry VoA 5:40.9
4 20 Amy Hulley MMil K 5:53.0
5 6 Molly Scott BEAC 6:13.4
70M H - Heat 1 1 42 Georga Damery WPH 15.1 Q
w+2.9 2 20 Amy Hulley MMil K 16.4 Q
3 18 Autumn Hales MMil K 16.6
4 10 Harriet O'Mara CHILT 17.0
70M H - Heat 2 1 19 Rebecca Hardy MMil K 13.6 Q
w+3.4 2 8 Rebecca Wise BEAC 14.0 Q
3 22 Laura Loveridge MMil K 14.3 q
4 41 Tiggy Willett WSEH 14.8 q
5 12 Jessica Balderston MMil K 22.8
70M H - Final 1 19 Rebecca Hardy MMil K 13.5
2 8 Rebecca Wise BEAC 13.9
3 22 Laura Loveridge MMil K 14.0
4 42 Georga Damery WPH 14.3
5 41 Tiggy Willett WSEH 15.2
6 20 Amy Hulley MMil K 16.5
High Jump 1 4 Jordan Kelsey BEAC 1.28
2 5 Amber Palmer BEAC 1.20
3 36 Alice Huckins VoA 1.15
4 42 Georga Damery WPH 1.15
5 18 Autumn Hales MMil K 1.05
6 25 Laura McCoubrey MMil K 1.00
Long Jump 1 13 Lucy Brady MMil K 4.10
2 40 Megan Waitman WSEH 3.97
3 29 Zoe Rogers MMil K 3.80
4 28 Elle Roche MMil K 3.69
5 30 Zoe van Lockven MMil K 3.68
6 3 Jade Hewitt BEAC 3.59
7 27 Alice Richie MMil K 3.50
8 6 Molly Scott BEAC 3.48
9 42 Georga Damery WPH 3.47
10 12 Jessica Balderston MMil K 3.47
11 482 Dolly Allday DCHS 3.41
12 47 Lily Thompson WPH 3.36
13 483 Rachel Lord DCHS 3.30
14 8 Rebecca Wise BEAC 3.30
15 22 Laura Loveridge MMil K 3.17
16 7 Samantha Taylor BEAC 3.04
17 5 Amber Palmer BEAC 3.01
18 14 Lucinda Callow MMil K 3.01
19 11 Lorna Adams MMil K 2.95
20 1 Laura Campbell BEAC 2.75
Shot 1 19 Rebecca Hardy MMil K 6.45
2 24 Madeleine Mason MMil K 6.16
3 38 Charlotte Magnall VoA 5.68
4 10 Harriet O'Mara CHILT 5.12
Discus 1 19 Rebecca Hardy MMil K 18.88
2 38 Charlotte Magnall VoA 13.87
3 29 Zoe Rogers MMil K 13.70
Javelin 1 481 Claudia Rouse DCHS 14.71