BUCKINGHAMSHIRE TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS

Held at Stantonbury Stadium, Milton Keynes 14th May 2005


Back to Results Selection Page or Home Page

Under 13 Girls
Posn No Name Club Time/Dist qQ CBP
100M - Heat 1 1 8 Annette Dean WPH 14.2 Q
(wind -3.0) 2 1 Emily Atkinson BeacHS 15.8 Q
3 5 Lucinda Callow Mil K 15.8 q
4 9 Sophie East Chilt 16.0 q
5 4 Isabel Brand Chilt 16.1 q
100M - Heat 2 1 18 Juliette Horwood DCHS 15.9 Q
(wind -3.5) 2 32 Elle Roche Mil K 16.7 Q
3 31 Hannah Robinson DCHS 16.7 q
4 33 Zoe Rogers Mil K 17.0
5 25 Jessica Morris Mil K 17.4
100M - Final 1 8 Annette Dean WPH 14.1
(wind -1.9) 2 5 Lucinda Callow Mil K 15.6
3 18 Juliette Horwood DCHS 15.7
4 4 Isabel Brand Chilt 16.2
5 9 Sophie East Chilt 16.2
6 31 Hannah Robinson DCHS 16.4
200M - Heat 1 1 8 Annette Dean WPH 29.8 Q
(wind -1.9) 2 16 Shannon Hayes Mil K 31.1 Q
3 12 Zoe Frankland Mil K 33.5 q
4 5 Lucinda Callow Mil K 35.2
200M - Heat 2 1 20 Joanna Livesey Mil K 30.1 Q
(wind -2.3) 2 40 Kayleigh Swindon Mil K 31.2 Q
3 21 Laura Loveridge Mil K 34.0 q
200M - Final 1 8 Annette Dean WPH 28.5
(wind -1.3) 2 20 Joanna Livesey Mil K 29.9
3 16 Shannon Hayes Mil K 30.1
4 40 Kayleigh Swindon Mil K 31.4
5 12 Zoe Frankland Mil K 33.6
6 21 Laura Loveridge Mil K 34.5
800 Metres 1 20 Joanna Livesey Mil K 2.31.6
2 16 Shannon Hayes Mil K 2.39.5
3 45 Sarah Watkins Mil K 2.43.2
4 15 Rebecca Hardy Mil K 2.46.1
5 19 Tara Lacey BeacHS 2.47.8
6 17 Imogen Hillier WPH 2.49.2
7 40 Kayleigh Swindon Mil K 2.50.0
8 46 Lauren Wood Mil K 2.57.9
9 28 Taylor Parrott VoA 2.58.4
10 4 Isabel Brand Chilt 3.01.0
11 37 Alyssa Stansbury DCHS 3.02.0
12 2 Jessica Balderston Mil K 3.06.0
13 23 Madeleine Mason Mil K 3.06.6
1500 Metres 1 47 Melanie Wood Mil K 5.18.1
2 27 Bex Myers Chilt 5.20.9
3 39 Jessica Sweeney Mil K 5.32.1
4 48 Lauren Wye DCHS 5.53.8
5 36 Emily Shelley Chilt 6.05.6
6 30 Melissa Rennard Chilt 6.12.4
70M Hurdles 1 41 Jo Trendell BeacHS 13.8
(wind -2.9) 2 29 Harriet Ramirez BeacHS 14.7
3 2 Jessica Balderston Mil K 15.1
4 15 Rebecca Hardy Mil K 15.7
5 12 Zoe Frankland Mil K 15.9
6 32 Elle Roche Mil K 16.6
7 3 Suzie Benson DCHS 16.9
8 35 Josephine Rouse DCHS 17.0
High Jump 1 43 Elsa Walsh BeacHS 1.15
2 35 Josephine Rouse DCHS 1.05
3 23 Madeleine Mason Mil K 1.00
4 48 Lauren Wye DCHS 1.00
Long Jump 1 41 Jo Trendell BeacHS 4.02
2 33 Zoe Rogers Mil K 3.64
3 21 Laura Loveridge Mil K 3.33
4 38 Lauren Sutherland DCHS 3.32
5 32 Elle Roche Mil K 3.30
6 19 Tara Lacey BeacHS 3.28
7 31 Hannah Robinson DCHS 3.22
8 17 Imogen Hillier WPH 3.11
9 5 Lucinda Callow Mil K 3.07
10 29 Harriet Ramirez BeacHS 3.05
11 9 Sophie East Chilt 3.03
12 25 Jessica Morris Mil K 2.50
Shot 1 34 Imogen Rome-Hall BeacHS 7.21
2 49 Jenny Yoxall DCHS 6.72
3 22 Zoe Magnall VoA 6.27
4 15 Rebecca Hardy Mil K 5.68
5 23 Madeleine Mason Mil K 5.42
6 33 Zoe Rogers Mil K 5.27
7 4 Isabel Brand Chilt 5.06
Discus 1 37 Alyssa Stansbury DCHS 17.20
2 22 Zoe Magnall VoA 16.86
3 43 Elsa Walsh BeacHS 15.40
4 19 Tara Lacey BeacHS 14.91
Javelin 1 49 Jenny Yoxall DCHS 21.75
2 10 Helen Farmer BeacHS 19.39
3 18 Juliette Horwood DCHS 14.23
4 48 Lauren Wye DCHS 12.94
5 21 Laura Loveridge Mil K 9.21
6 2 Jessica Balderston Mil K 8.29