BUCKINGHAMSHIRE TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS

Held at Handy Cross Stadium, High Wycombe - 15th May 2004


Back to Results Selection Page or Home Page

Under 15 Girls
Posn No Name Club Time/Dist qQ CBP
100 Metres 1 97 Habee Folami Mil K 12.5
2 141 Katryna Hardcastle Mil K 13.3
3 99 Heather Forde WPH 13.8
4 111 Kelly Garland WPH 14.0
5 277 Elizabeth Rouse DCHS 14.2
6 170 Amber James DCHS 14.2
7 49 Gabriella Bugg DCHS 14.3
8 287 Emma-Tina Segall DCHS 16.5
200 Metres - Heat 1 1 97 Habee Folami Mil K 26.3 Q
2 99 Heather Forde WPH 29.2 Q
3 5 Sophia Anderson DCHS 29.9
4 1 Anna Abbott BeacHS 30.1
5 93 Victoria Fallow Mil K 30.2
6 62 Vicky Collis DCHS 31.0
200 Metres - Heat 2 1 364 Bethan Williams VoA 27.0 Q
2 111 Kelly Garland WPH 28.2 Q
3 141 Katryna Hardcastle Mil K 28.3 q
4 353 Abby Webb VoA 28.7 q
5 356 Chloe Whalley Mil K 29.6
200 Metres - Final 1 97 Habee Folami Mil K 26.3
2 364 Bethan Williams VoA 27.2
3 111 Kelly Garland WPH 28.1
4 353 Abby Webb VoA 28.7
5 141 Katryna Hardcastle Mil K 29.5
6 99 Heather Forde WPH 29.8
800 Metres - Heat 1 1 103 Andrea Fox BeacHS 02:25.4 Q
2 160 Charlotte Hunt VoA 02:27.8 Q
3 27 Melissa Bennington WSEH 02:29.0 q
4 113 Cydnie Gaspar Mil K 02:30.1 q
5 93 Victoria Fallow Mil K 02:38.8
6 119 Freya Giddins Mil K 02:41.6
7 95 Constanta Fieraru WSEH 02:42.8
8 42 Gemma Brill WPH 02:49.6
800 Metres - Heat 2 1 308 Laurelle Stephens Mil K 02:37.2 Q
2 362 Sophie Wilkins Mil K 02:38.2 Q
3 273 Lucy Rogers WPH 02:43.5
4 327 Jenna Thompson WPH 02:48.3
5 371 Louise Witham BeacHS 02:51.1
6 254 Jessie Phippen BeacHS 02:52.1
7 334 Josie Townsend BeacHS 02:57.4
800 Metres - Final 1 103 Andrea Fox BeacHS 02:19.5
2 362 Sophie Wilkins Mil K 02:22.9
3 27 Melissa Bennington WSEH 02:23.5
4 113 Cydnie Gaspar Mil K 02:26.6
5 160 Charlotte Hunt VoA 02:28.9
1500 Metres 1 325 Tanya Taylor Mil K 04:55.1
2 366 Cordelia Wilson WSEH 05:05.1
3 298 Amy Smith Mil K 05:16.7
4 55 Louise Card VoA 05:26.4
5 181 Daisy Jupp Bed C 05:27.0
6 203 Sarah Livingstone WSEH 05:34.8
7 280 Erin Ruxton DCHS 05:42.4
8 56 Rachel Card VoA 05:48.8
9 213 Eva Mariscotti Chilt 06:08.5
10 48 Sophie Brown WPH 06:28.0
75M Hurdles 1 105 Daisy Fox WSEH 12.6
2 109 Lois Gardner Mil K 12.6
3 94 Helen Ferguson DCHS 13.6
4 134 Alice Groom WPH 13.7
High Jump 1 101 Kathryn Forth VoA 1.49
2 134 Alice Groom WPH 1.49
3 154 Frances Hodgins VoA 1.43
4 5 Sophia Anderson DCHS 1.43
5 276 Camilla Rouse DCHS 1.40
6 353 Abby Webb VoA 1.40
7 254 Jessie Phippen BeacHS 1.35
8 298 Amy Smith Mil K 1.30
9 277 Elizabeth Rouse DCHS 1.30
10 119 Freya Giddins Mil K 1.20
Pole Vault 1= 42 Gemma Brill WPH 1.50
1= 316 Michelle Stone WPH 1.50
Long Jump 1 97 Habee Folami Mil K 4.92
2 93 Victoria Fallow Mil K 4.41
3 362 Sophie Wilkins Mil K 4.39
4 320 Emma Swerling DCHS 4.32
5 280 Erin Ruxton DCHS 4.25
6 160 Charlotte Hunt VoA 4.24
7 105 Daisy Fox BeacHS 4.19
8 141 Katryna Hardcastle Mil K 4.06
9 371 Louise Witham BeacHS 3.95
10 334 Josie Townsend BeacHS 3.82
11 83 Anna Duncan DCHS 3.81
12 49 Gabriella Bugg DCHS 3.73
13 56 Rachel Card VoA 3.72
14 287 Emma-Tina Segall DCHS 3.48
15 55 Louise Card VoA 3.43
16 48 Sophie Brown WPH 3.20
Shot 1 99 Heather Forde WPH 7.84
2 94 Helen Ferguson DCHS 7.23
3 83 Anna Duncan DCHS 6.35
4 56 Rachel Card VoA 4.54
Discus 1 280 Erin Ruxton DCHS 21.84
2 62 Vicky Collis DCHS 19.80
3 356 Chloe Whalley Mil K 18.75
4 55 Louise Card VoA 15.50
5 134 Alice Groom WPH 14.94
6 119 Freya Giddins Mil K 11.85
Javelin 1 356 Chloe Whalley Mil K 22.29
2 15 Claire Bartholomew BeacHS 19.81
3 62 Vicky Collis DCHS 19.73
4 162 Natasha Hunt WSEH 17.47
5 276 Camilla Rouse DCHS 16.24