BUCKINGHAMSHIRE TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS

Held at Handy Cross Stadium, High Wycombe - 15th May 2004


Back to Results Selection Page or Home Page

Under 15 Boys
Posn No Name Club Time/Dist qQ CBP
100 Metres 1 60 Chris Clarke Mil K 11.8 CBP=
2 32 Edward Blake WPH 12.7
3 294 Taulama Siuhengalu WPH 13.2
4 106 Thomas Fryer WSEH 13.2
5 288 Elliott Sharp Mil K 14.0
6 247 Haydn Parkes WPH 14.0
7 300 Chris Smith Chilt 14.2
200 Metres - Heat 1 1 60 Chris Clarke Mil K 24.0 Q
2 34 Andrew Bleakley VoA 25.3 Q
3 106 Thomas Fryer WSEH 25.9 q
4 63 Jack Comerford Mil K 26.3 q
5 43 James Brinkworth WPH 28.4
200 Metres - Heat 2 1 286 Dan Scholfield DCGS 26.2 Q
2 125 Luke Gordon WPH 26.6 Q
3 294 Taulama Siuhengalu WPH 26.9
4 288 Elliott Sharp Mil K 28.4
200 Metres - Final 1 60 Chris Clarke Mil K 23.0 CBP
2 34 Andrew Bleakley VoA 24.8
3 286 Dan Scholfield DCGS 25.5
4 106 Thomas Fryer WSEH 25.8
5 125 Luke Gordon WPH 26.6
400 Metres 1 31 Dwayne Blake WSEH 55.8 CBP
2 63 Jack Comerford Mil K 57.6
3 365 Owain Williams WPH 58.6
4 372 Luke Withers Mil K 59.0
5 9 Ben Baker WPH 62.6
6 245 Jamie Osbourne DCGS 64.8
800 Metres 1 332 Grant Tilley Mil K 02:19.8
2 239 Grant Nolan Mil K 02:20.0
3 122 Oliver Girdler WPH 02:21.4
4 24 James Benjamin VoA 02:24.7
5 9 Ben Baker WPH 02:26.5
6 152 Jack Hillier Unatt 02:30.4
7 321 Stuart Tait Mil K 02:43.4
8 291 Neil Sigllechner Mil K 02:43.4
1500 Metres 1 37 Mark Booth WPH 04:40.1
2 192 William Langley WPH 04:41.5
3 332 Grant Tilley Mil K 04:43.2
4 275 Jack Rooney Mil K 04:50.3
5 22 Mike Belcher DCGS 04:59.7
6 233 Staz Nair DCGS 05:04.8
7 369 Eliot Winter Mil K 05:06.6
3000 Metres 1 332 Grant Tilley Mil K 10:07.4
2 275 Jack Rooney Mil K 10:26.1
3 205 Joshua Lyman Mil K 10:27.2
4 269 Lewis Riseley WPH 11:03.3
5 10 Chris Baker WPH 11:54.1
80M Hurdles 1 372 Luke Withers Mil K 13.9
2 247 Haydn Parkes WPH 14.5
3 130 Ben Gregory VoA 14.5
High Jump 1 43 James Brinkworth WPH 1.46
2 239 Grant Nolan Mil K 1.35
3 247 Haydn Parkes WPH 1.35
Long Jump 1 34 Andrew Bleakley VoA 5.75 CBP
2 369 Eliot Winter Mil K 3.76
Shot 1 130 Ben Gregory VoA 9.69
2 195 Iain Lawrence Mil K 8.12
3 321 Stuart Tait Mil K 6.48
Discus 1 294 Taulama Siuhengalu WPH 24.53
2 195 Iain Lawrence Mil K 23.37
Hammer 1 4 James Airey WSEH 19.36
2 268 Luke Richardson VoA 17.54
3 195 Iain Lawrence Mil K 17.27
Javelin 1 130 Ben Gregory VoA 34.11
2 4 James Airey WSEH 31.82
3 268 Luke Richardson VoA 30.71
4 143 David Harrison Unatt 30.19
5 321 Stuart Tait Mil K 26.07