BUCKINGHAMSHIRE TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS

Held at Stantonbury Stadium, Milton Keynes - 10th May 2003


Back to Results Selection Page or Home Page

Under 17 Women
Posn No Name Club Time/Dist qQ CBP
100 Metres 1 157 N. Jowett MK 12.5
2 168 S. Morgan VOA 13.0
3 143 A. Bennett DAC 13.1
4 172 L. Edwards WSE 13.7
200 Metres 1 157 N. Jowett MK 26.6
2 177 K. Tilney WSE 28.6
3 164 R. Coombes VOA 28.7
4 172 L. Edwards WSE 29.0
300 Metres 1 162 A Roskilly MK 44.2
2 147 H. Jones DCHS 45.9
3 171 A. Lipman WPH 46.4
4 155 L. Hunt MK 46.5
5 160 L. Morton MK 46.7
6 156 G. Irwin MK 51.4
800 Metres 1 140 S. Wilson BEAC 2:15.4 CBP
2 162 A Roskilly MK 2:22.3
3 160 L. Morton MK 2:30.4
4 159 F. McLachlan MK 2:30.9
5 155 L. Hunt MK 2:31.4
6 133 E. Dillon BEAC 2:32.4
7 135 C. Fox BEAC 2:36.7
1500 Metres 1 151 C. Gaspar MK 4:59.0
2 158 L. Licietis MK 5:10.3
3 141 H. Graham CHIL 5:16.4
4 173 L. Fuller WSE 5:19.4
3000 Metres 1 151 C. Gaspar MK 10:25.1 CBP
2 149 K. Berryman MK 10:50.2
3 144 E. Roberts DAC 11:35.3
4 154 R. Hardcastle MK 13:46.9
80M Hurdles 1 143 A. Bennett DAC 12.5
2 161 F. Richold MK 12.8
3 177 K. Tilney WSE 13.1
4 142 C. Turner CHIL 13.5
5 145 J. Bartlett DCHS 14.2
6 152 B. Gibbens MK 14.7
7 176 N. Reinoso WSE 15.0
300M Hurdles 1 175 M. Reed WSE 49.3
2 152 B. Gibbens MK 54.9
Long Jump 1 143 A. Bennett DAC 5.28
2 157 N. Jowett MK 5.25
3 161 F. Richold MK 4.53
4 147 H. Jones DCHS 4.45
5 170 L. Woodruff VOA 4.20
High Jump 1 175 M. Reed WSE 1.62
2 166 L. Hodgins VOA 1.60
3 142 C. Turner CHIL 1.50
4 147 H. Jones DCHS 1.45
5 139 S. Try BEAC 1.40
6 133 E. Dillon BEAC 1.35
Triple Jump 1 170 L. Woodruff VOA 9.35
2 154 R. Hardcastle MK 8.11
Pole Vault 1 152 B. Gibbens MK 2.80
2 150 T. Bromilow MK 2.70
Shot 1 165 S. Dudley VOA 9.53
2 132 K. Campbell BEAC 7.46
Discus 1 169 K. Waddams VOA 27.59
2 132 K. Campbell BEAC 25.33
3 153 H. Gibbens MK 20.93
Javelin 1 153 H. Gibbens MK 26.72
2 169 K. Waddams VOA 26.64
3 146 R. Harrison DCHS 26.30
4 176 N. Reinoso WSE 24.36
5 145 J. Bartlett DCHS 15.54
Hammer 1 153 H. Gibbens MK 32.59 CBP