BUCKINGHAMSHIRE TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS

Held at Stantonbury Stadium, Milton Keynes - 10th May 2003


Back to Results Selection Page or Home Page

Under 15 Girls
Posn No Name Club Time/Dist qQ CBP
100 Metres - Heat 1 1 101 K. Hardcastle MK 13.7 Q
2 124 K. Magrath WSE 13.9 Q
3 66 C. Farr BEAC 14.3
4 77 A. Hackett BURN 14.4
5 75 C. Umerath BEAC 14.7
6 91 C. Wright DCHS 15.0
100 Metres - Heat 2 1 94 J. Duck MK 13.0 Q
2 111 D. Bloomfield U/A 14.0 Q
3 119 H. Forde WPH 14.3
4 103 K. Lawrence MK 14.6
5 84 J. Lashmar DCHS 15.3
100 Metres - Heat 3 1 113 S. Blair VOA 13.3 Q
2 107 L. Stephens MK 14.0 Q
3 86 L. Meeds DCHS 14.1 q
4 125 P. Nash WSE 14.7
5 112 S. Lloyd U/A 14.8
100 Metres - FINAL 1 94 J. Duck MK 12.1 CBP
2 113 S. Blair VOA 13.1
3 124 K. Magrath WSE 13.6
4 101 K. Hardcastle MK 13.7
5 111 D. Bloomfield U/A 13.7
6 107 L. Stephens MK 14.0
7 86 L. Meeds DCHS 14.0
200 Metres - Heat 1 1 94 J. Duck MK 27.8 Q
2 120 K. Garland WPH 29.4 q
3 101 K. Hardcastle MK 30.1 q
4 109 C. Whalley MK 30.5
5 121 D. Nevill WPH 30.5
6 106 C. Morton MK 32.5
200 Metres - Heat 2 1 114 L. Fallaize VOA 28.7 Q
2 124 K. Magrath WSE 29.2 q
3 107 L. Stephens MK 30.3
4 100 L. Griffin MK 31.4
5 93 L. Beeston MK 31.9
200 Metres - Heat 3 1 95 V. Fallow MK 30.7 Q
2 92 V. Beckett MK 31.3
3 125 P. Nash WSE 31.9
200 Metres - FINAL 1 94 J. Duck MK 24.8 CBP
2 114 L. Fallaize VOA 27.9
3 124 K. Magrath WSE 28.6
4 120 K. Garland WPH 29.0
5 95 V. Fallow MK 30.6
6 101 K. Hardcastle MK 30.9
800 Metres 1 122 M. Bennington WSE 2:32.0
2 102 A. Jarman MK 2:34.8
3 80 V. Fouhy DCHS 2:38.2
4 126 H. Wilson WSE 2:43.2
5 121 D. Nevill WPH 2:43.5
6 95 V. Fallow MK 2:43.9
7 106 C. Morton MK 2:53.3
8 79 I. Epps DCHS 2:45.4
9 92 V. Beckett MK 2:47.8
10 93 L. Beeston MK 2:48.7
11 100 L. Griffin MK 2:49.3
12 110 C. Whalley MK 2:53.0
1500 Metres 1 70 A. Fox BEAC 5:06.1
2 104 L. Licietis MK 5:08.9
3 108 J. Sweet MK 5:19.6
4 88 E. Ruxton DCHS 5:26.2
5 87 R. Moorehouse DCHS 5:42.1
6 99 R. Godleman MK 5:51.2
7 97 J. Fuins MK 6:14.4
75M Hurdles 1 105 N. McSweeney MK 12.0
2 65 C. Carter BEAC 13.4
3 86 L. Meeds DCHS 14.0
4 119 H. Forde WPH 14.7
5 84 J. Lashmar DCHS 15.8
6 82 E. Griffin DCHS 17.7
7 61 A. Abbot BEAC 19.2
Long Jump 1 61 A. Abbot BEAC 4.48
2 86 L. Meeds DCHS 4.44
3 88 E. Ruxton DCHS 4.14
4 99 R. Godleman MK 4.14
5 77 A. Hackett BURN 4.06
6 116 F. Hodgins VOA 4.05
7 80 V. Fouhy DCHS 4.03
8 100 L. Griffin MK 3.96
9 95 V. Fallow MK 3.93
10 91 C. Wright DCHS 3.83
11 68 A. Fox BEAC 3.72
12 103 K. Lawrence MK 3.35
High Jump 1 123 K. Kennedy WSE 1.50
2 115 K. Forth VOA 1.40
3 116 F. Hodgins VOA 1.35
4 79 I. Epps DCHS 1.30
5 105 N. McSweeney MK 1.30
6 76 N. Forrest BURN 1.25
7 101 K. Hardcastle MK 1.25
Pole Vault 1 97 J. Fuins MK 1.00
Shot 1 105 N. McSweeney MK 10.64 CBP
2 71 K. Hon BEAC 8.76
3 78 K. Barrett DCHS 7.29
4 91 C. Wright DCHS 6.80
5 62 C. Bartholomew BEAC 6.61
6 119 H. Forde WPH 6.45
7 120 K. Garland WPH 5.61
Discus 1 84 J. Lashmar DCHS 21.08
2 88 E. Ruxton DCHS 17.90
3 71 K. Hon BEAC 17.54
4 109 C. Whalley MK 16.79
5 73 L. Thompson BEAC 16.20
6 82 E. Griffin DCHS 14.18
7 80 V. Fouhy DCHS 11.37
Javelin 1 62 C. Bartholomew BEAC 20.63
2 65 C. Carter BEAC 18.79
3 87 R. Moorehouse DCHS 15.58