BUCKINGHAMSHIRE TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS

Held at Handy Cross Stadium High Wycombe - 11th May 2002


Back to Results Selection Page or Home Page

Under 15 Girls
100 Metres - Heat 1 1 83 C. Farr BEAC 14.5 Q
2 149 D. Bloomfield VOA 15.0 Q
3 124 C. Wright DCHS 15.0
4 103 A. Makinson CHIL 15.3
5 162 A. Reynolds WSE 15.4
100 Metres - Heat 2 1 150 R. Coombes VOA 13.6 Q
2 151 L. Fallaize VOA 13.9 Q
3 100 R. Nield BED 14.2 q
4 118 L. Meeds DCHS 14.4
5 146 N. Stephens MK 14.8
6 111 N. Da Cunha DCHS 16.2
100 Metres - Heat 3 1 129 J. Duck MK 13.0 Q
2 148 S. Blair VOA 13.4 Q
3 127 T. Bromilow MK 14.4
4 98 K. Tonelli BEAC 14.7
5 93 S. Pugh BEAC 15.1
6 119 J. Moodie DCHS 15.4
7 114 H. Jack DCHS 16.9
100 Metres FINAL 1 129 J. Duck MK 12.6
2 148 S. Blair VOA 13.1
3 150 R. Coombes VOA 13.4
4 151 L. Fallaize VOA 13.7
5 100 R. Nield BED 13.9
6 83 C. Farr BEAC 14.0
7 149 D. Bloomfield VOA 14.6
200 Metres - Heat 1 1 129 J. Duck MK 27.3 Q
2 145 A. Roskilly MK 28.9 q
3 158 C. Penzer WPH 29.8 q
4 77 E. Bolton BEAC 30.5
5 103 A. Makinson CHIL 31.5
200 Metres - Heat 2 1 142 N. McSweeney MK 27.3 Q
2 146 N. Stephens MK 30.9
3 119 J. Moodie DCHS 31.4
4 104 L. Matthews CHIL 34.5
200 Metres - Heat 3 1 150 R. Coombes VOA 28.4 Q
2 92 R. Muller BEAC 30.1 q
3 90 R. Mee BEAC 30.8
4 115 O. Jack DCHS 33.3
5 117 S. Martin DCHS 34.3
200 Metres - FINAL 1 129 J. Duck MK 26.5 =CBP
2 142 N. McSweeney MK 28.3
3 150 R. Coombes VOA 28.5
4 145 A. Roskilly MK 28.5
5 158 C. Penzer WPH 29.7
6 92 R. Muller BEAC 30.2
800 Metres 1 145 A. Roskilly MK 2:21.5
2 101 R. Simmons BED 2:31.0
3 139 L. Hunt MK 2:38.3
4 163 H. Wilson WSE 2:48.4
5 112 I. Epps DCHS 2:53.0
6 109 K. Barrett DCHS 2:55.9
7 136 R. Hardcastle MK 2:56.6
1500 Metres 1 132 C. Gaspar MK 4:59.0
2 126 K. Berryman MK 5:06.5
3 102 H. Graham CHIL 5:11.9
4 140 L. Licietis MK 5:15.1
5 108 E. Roberts DAC 5:20.4
6 85 C. Fox BEAC 5:23.6
7 160 L. Fuller WSE 5:27.3
8 121 C. Sawyer DCHS 5:42.9
9 147 H. Chebsey U/A 5:43.9
10 153 O. Napier VOA 5:44.9
75M Hurdles - Heat 1 1 144 A. Robinson MK 12.5 Q
2 106 C. Turner CHIL 13.3 Q
3 80 C. Carter BEAC 13.5 q
4 158 C. Penzer WPH 13.9 q
5 133 B. Gibbens MK 15.4
75M Hurdles - Heat 2 1 143 F. Richold MK 11.8 Q CBP
2 109 K. Barrett DCHS 14.3 Q
3 122 H. Stephenson DCHS 14.5 q
4 152 S. Fisher-Mole VOA 15.5
5 84 L. Flanagan BEAC 15.6
6 117 S. Martin DCHS 17.3
75M Hurdles - FINAL 1 143 F. Richold MK 11.8 CBP
2 144 A. Robinson MK 12.7
3 106 C. Turner CHIL 13.2
4 80 C. Carter BEAC 13.4
5 122 H. Stephenson DCHS 14.2
6 158 C. Penzer WPH 14.3
7 109 K. Barrett DCHS 14.3
Long Jump 1 107 A. Bennett DAC 5.00
2 154 B. Reilly VOA 4.54
3 92 R. Muller BEAC 4.31
4 127 T. Bromilow MK 4.21
5 118 L. Meeds DCHS 4.08
6 151 L. Fallaize VOA 3.96
7 134 R. Godleman MK 3.89
8 159 K. Watson WPH 3.63
High Jump 1 107 A. Bennett DAC 1.48
2= 144 A. Robinson MK 1.40
2= 106 C. Turner CHIL 1.40
4 142 N. McSweeney MK 1.40
5 152 S. Fisher-Mole VOA 1.40
6 161 K. Kennedy WSE 1.35
7 112 I. Epps DCHS 1.35
8 119 J. Moodie DCHS 1.30
9 98 K. Tonelli BEAC 1.25
10 127 T. Bromilow MK 1.25
11 134 R. Godleman MK 1.25
12 133 B. Gibbens MK 1.20
13 116 J. Lashmer DCHS 1.20
14 136 R. Hardcastle MK 1.20
Pole Vault 1 133 B. Gibbens MK 1.80
Shot 1 142 N. McSweeney MK 10.27
2 87 K. Hon BEAC 8.23
3 120 S. Pierce DCHS 8.06
4 152 S. Fisher-Mole VOA 7.77
5 118 L. Meeds DCHS 7.74
6 128 E. Caldwell MK 7.08
7 123 A. Upfield DCHS 6.93
8 116 J. Lashmer DCHS 6.26
9 115 O. Jack DCHS 5.95
Discus 1 144 A. Robinson MK 27.04
2 79 K. Campbell BEAC 22.89
3 122 H. Stephenson DCHS 16.33
4 128 E. Caldwell MK 16.21
5 112 I. Epps DCHS 15.73
6 97 L. Thompson BEAC 14.19
Javelin 1 113 R. Harrison DCHS 23.19
2 123 A. Upfield DCHS 18.56
3 128 E. Caldwell MK 16.60
4 96 R. Stoddart BEAC 16.39
5 114 H. Jack DCHS 10.79
Hammer 1 155 K. Russell VOA 21.84 CBP