BUCKINGHAMSHIRE TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS

Held at Handy Cross Stadium, High Wycombe - 11th May 2002


Back to Results Selection Page or Home Page

Under 15 Boys
100 Metres 1 348 R. Tulloch DCGS 12.5
2 367 R. Bushrod WPH 12.8
3 366 M. Wells VOA 13.5
4 369 G. James WPH 14.0
5 328 J. Brampton BURN 15.1
6 329 J. Irwin BURN 15.6
7 333 C. Cave CHIL 15.8
200 Metres - Heat 1 1 369 G. James WPH 28.9 Q
2 329 J. Irwin BURN 33.6 Q
3 333 C. Cave CHIL 35.4
4 332 A. Cave CHIL 36.7
200 Metres - Heat 2 1 367 R. Bushrod WPH 26.0 Q
2 348 R. Tulloch DCGS 26.6 Q
3 347 M. Stack DCGS 27.5 q
4 366 M. Wells VOA 28.0 q
5 354 R. Bruno MK 28.3
200 Metres - FINAL 1 348 R. Tulloch DCGS 25.6
2 367 R. Bushrod WPH 25.8
3 347 M. Stack DCGS 27.2
4 366 M. Wells VOA 27.5
5 369 G. James WPH 27.8
6 329 J. Irwin BURN 32.5
400 Metres - Heat 1 1 331 M. Bennett CHIL 62.5 Q
2 345 J. Satterthwaite DCGS 63.9 Q
3 349 A. Walter DCGS 64.0 q
400 Metres - Heat 2 1 352 S. Bradley MK 58.4 Q
2 363 M. Young MK 58.9 Q
3 353 S. Brasier MK 59.8 q
4 354 R. Bruno MK 68.5
400 Metres - Final 1 352 S. Bradley MK 57.0
2 353 S. Brasier MK 57.2
3 363 M. Young MK 58.5
4 331 M. Bennett CHIL 61.7
5 345 J. Satterthwaite DCGS 63.0
6 349 A. Walter DCGS 63.0
800 Metres 1 352 S. Bradley MK 2:12.7
2 353 S. Brasier MK 2:12.8
3 363 M. Young MK 2:15.3
4 331 M. Bennett CHIL 2:26.2
5 341 L. Nunn DCGS 2:29.4
6 350 A. Ashton MK 2:35.2
7 365 J. Johnson VOA 2:37.4
8 336 P. Giorgi DCGS 2:43.6
1500 Metres 1 330 C. Pusey BURN 4:49.8
2 358 J. Gorman MK 4:56.4
3 371 J. Arnett WSE 4:58.5
4 355 T. Comerford MK 5:02.4
5 360 A. Stockbridge MK 5:05.4
6 346 J. Scholfield DCGS 5:10.3
7 356 S. Ellison MK 5:13.8
8 337 A. Gledhill DCGS 5:20.8
9 362 L. Whitton MK 5:24.4
10 361 S. Tuttle MK 5:32.8
3000 Metres 1 332 A. Cave CHIL 14 :10.4
80M Hurdles 1 335 J. Faupel DCGS 15.9
Long Jump 1 354 R. Bruno MK 4.67
2 335 J. Faupel DCGS 4.38
3 366 M. Wells VOA 4.36
4 349 A. Walter DCGS 4.30
5 369 G. James WPH 4.22
6 330 C. Pusey BURN 4.05
High Jump 1 338 T. Manton DCGS 1.55
2 363 M. Young MK 1.35
3 356 S. Ellison MK 1.30
Triple Jump 1 355 T. Comerford MK 9.69 CBP
Pole Vault 1 352 S. Bradley MK 2.40 CBP
Shot 1 344 D. Sanders DCGS 10.96
2 364 M. George VOA 10.24
3 340 J. Miles DCGS 9.42
4 328 J. Brampton BURN 7.65
Discus 1 364 M. George VOA 26.63
2 340 J. Miles DCGS 24.32
3 370 C. Summerfield WPH 20.64
Javelin 1 364 M. George VOA 31.70
2 334 S. Baneke DCGS 26.61
3 330 C. Pusey BURN 24.36
4 370 C. Summerfield WPH 20.28
Hammer 1 353 S. Brasier MK 25.81 CBP
2 368 N. Cottrell WPH 25.36
3 370 C. Summerfield WPH 19.16