BUCKINGHAMSHIRE TRACK AND FIELD CHAMPIONSHIPS

Held at Stantonbury Stadium - 12th May 2001


Back to Results Selection Page or Home Page

Under 13 Girls
100M - Heat 1 1 53 L. Stephens MKAC 14.8 Q
(wind speed -1.7) 2 67 K. Magrath WSE 15.1 Q
3 62 B. Williams VOA 15.3 q
4 6 L. Holloway BEAC 15.5 q
5 39 C. Wright DCHS 15.6 q
6 37 A. Upfield DCHS 17.0
100M - Heat 2 1 43 J. Duck MKAC 13.7 Q
(ws -2.2) 2 21 E. Castle DCHS 15.9 Q
3 45 V. Fallow MKAC 16.0
4 59 D. Bloomfield VOA 16.2
5 40 M. Wilkins LONG 16.7
6 5 G. Elliot-Wetton BEAC 16.7
100M - FINAL 1 43 J. Duck MKAC 13.5
2 53 L. Stephens MKAC 14.9
3 67 K. Magrath WSE 15.1
4 62 B. Williams VOA 15.2
5 6 L. Holloway BEAC 15.5
6 39 C. Wright DCHS 15.7
7 21 E. Castle DCHS 15.9
200M - Heat 1 1 61 B. Reilly VOA 29.1 Q
(ws -2.7) 2 49 A. Hunt MKAC 32.9
3 57 C. Whalley MKAC 33.6
4 28 H. Jack DCHS 34.7
5 68 A. Molinaro WSE 35.1
200M - Heat 2 1 43 J. Duck MKAC 28.5 Q
(ws -3.6) 2 48 K. Hardcastle MKAC 32.4 q
3 4 K. Dowling BEAC 32.7
4 35 H. Stephenson DCHS 34.0
5 30 J. Lashmer DCHS 35.6
200M - Heat 3 1 53 L. Stephens MKAC 30.8 Q
(ws -2.3) 2 32 L. Meeds DCHS 31.6 q
3 8 R. Muller BEAC 32.2 q
4 54 N. Stephens MKAC 33.2
5 31 S. Martin DCHS 35.0
6 15 N. Green BURN 35.1
200M - FINAL 1 43 J. Duck MKAC 28.0
(ws -2.3) 2 61 B. Reilly VOA 29.3
3 53 L. Stephens MKAC 31.0
4 8 R. Muller BEAC 31.0
5 32 L. Meeds DCHS 32.0
6 48 K. Hardcastle MKAC 32.8
800M 1 67 K. Magrath WSE 2:34.7
2 47 L. Griffin MKAC 2:41.5
3 26 H. Gray DCHS 2:51.7
4 23 I. Epps DCHS 2:55.1
5 41 V. Beckett MKAC 2:55.5
6 13 H. Waldron BEAC 2:55.8
7 40 M. Wilkins LONG 2:56.8
8 57 C. Whalley MKAC 2:59.7
9 15 N. Green BURN 3:00.2
10 49 A. Hunt MKAC 3:01.6
1500M 1 34 C. Sawyer DCHS 5:29.7
2 50 L. Licietis MKAC 5:34.4
3 55 T. Taylor MKAC 5:41.0
4 9 C. Rees BEAC 6:14.2
5 17 R. Moorhouse CHIL 6:18.6
6 18 K. Barrett DCHS 6:36.8
70M Hurdles - Heat 1 1 18 K. Barrett DCHS 14.2 Q
(ws -4.8) 2 35 H. Stephenson DCHS 14.6 Q
3 20 E. Brabbs DCHS 15.2 q
4 28 H. Jack DCHS 15.8 q
5 48 K. Hardcastle MKAC 16.2
6 22 B. Daly DCHS 17.2
70M Hurdles - Heat 2 1 66 K. Kennedy WSE 14.0 Q
(ws -2.5) 2 19 S. Beedell DCHS 15.3 Q
3 17 R. Moorhouse CHIL 15.7 q
4 31 S. Martin DCHS 15.9
70M Hurdles - FINAL 1 66 K. Kennedy WSE 14.3
(ws -1.8) 2 18 K. Barrett DCHS 14.4
3 35 H. Stephenson DCHS 14.6
4 20 E. Brabbs DCHS 15.2
5 17 R. Moorhouse CHIL 16.0
6 28 H. Jack DCHS 16.0
LONG JUMP 1 60 L. Fallaize VOA 4.06
2 32 L. Meeds DCHS 3.93
3 67 K. Magrath WSE 3.78
4 39 C. Wright DCHS 3.68
5 4 K. Dowling BEAC 3.58
6 47 L. Griffin MKAC 3.44
7 5 G. Elliot-Wetton BEAC 3.40
8 6 L. Holloway BEAC 3.39
9 37 A. Upfield DCHS 3.35
10 12 R. Stoddart BEAC 3.30
11 18 K. Barrett DCHS 3.28
12 13 H. Waldron BEAC 3.22
13 45 V. Fallow MKAC 3.18
14 21 E. Castle DCHS 3.12
15 19 S. Beedell DCHS 3.05
16 40 M. Wilkins LONG 2.95
17 20 E. Brabbs DCHS 2.91
18 15 N. Green BURN 2.68
HIGH JUMP 1 66 K. Kennedy WSE 1.30 =CBP
2 24 L. Farrell DCHS 1.25
3 23 I. Epps DCHS 1.25
4 26 H. Gray DCHS 1.15
5 8 R. Muller BEAC 1.15
6 35 H. Stephenson DCHS 1.10
7 48 K. Hardcastle MKAC 1.05
8 6 L. Holloway BEAC 1.05
SHOT 1 42 E. Caldwell MKAC 7.53 CBP
2 32 L. Meeds DCHS 7.03
3 30 J. Lashmer DCHS 6.30
4 60 L. Fallaize VOA 5.99
5 52 C. Scripps MKAC 3.37
DISCUS 1 42 E. Caldwell MKAC 16.39
2 23 I. Epps DCHS 13.49
3 34 C. Sawyer DCHS 13.05
4 68 A. Molinaro WSE 10.90
5 52 C. Scripps MKAC 7.44
JAVELIN 1 37 A. Upfield DCHS 21.13
2 42 E. Caldwell MKAC 17.18
3 28 H. Jack DCHS 12.71
4 34 C. Sawyer DCHS 9.18
5 52 C. Scripps MKAC 8.02
TEAM RESULTS 1 Dr Challoners HS 82 pts
2 Milton Keynes AC 62 pts
3 Windsor Slough Eton & Hounslow 29 pts
4 Vale of Aylesbury 17 pts
5 Beaconsfield HS 13 pts
6 Chiltern Harriers 4 pts