Buckinghamshire Schools' Cross Country Championships
Hughenden Park, High Wycombe - 3 February 2016
Individual Holder: Kirsten Stilwell - Princes Risborough School
Team Holders: Dr Challoner's HS
Minor Girls 2000m
No. Name School Time Cat
1 41 Orla Williams Godstowe School 9:33 MG
2 26 Charlotte Underwood Denbigh School 10:08 MG
3 112 Megan Harris Wycombe High School 10:18 MG
4 48 Anna Cuthbert John Colet School 10:22 MG
5 9 Millie Carey Aylesbury High School 10:30 MG
6 19 Catherine Reeves Chesham Grammar School 10:31 MG
7 90 Laura Paul Sir William Borlase Grammar School 10:32 MG
8 32 Jinaan Lockwood Dr Challoner's High School 10:33 MG
9 75 Chloe Munro Royal Latin Grammar School 10:33 MG
10 11 Millie Lowrie Aylesbury High School 10:34 MG
11 71 Laura Williams Pipers Corner School 10:35 MG
12 33 Katie Repper Dr Challoner's High School 10:42 MG
13 81 Izzy Lane Sir Thomas Freemantle 10:45 MG
14 17 Isabella Painter Chesham Grammar School 10:47 MG
15 114 Maddy Wood Sir William Ramsay 10:55 MG
16 64 Emma Hickman Pipers Corner School 10:56 MG
17 8 Gracie Brown Aylesbury High School 10:56 MG
18 31 Olivia Lee Dr Challoner's High School 10:57 MG
19 7 Zara Brooks Aylesbury High School 11:01 MG
20 78 Olivia Hall Sir Henry Floyd Grammar School 11:03 MG
21 25 Isabel Law Cottesloe School 11:06 MG
22 73 Jodie Brodger Royal Latin Grammar School 11:07 MG
23 57 Sadie Whiteland Oakgrove School 11:13 MG
24 94 Ella Saunders Stantonbury Campus 11:15 MG
25 24 Katy Dixon Cottesloe School 11:17 MG
26 10 Hannah Davis Aylesbury High School 11:18 MG
27 109 Megan Daley Wycombe High School 11:19 MG
28 74 Chloe Everest Royal Latin Grammar School 11:19 MG
29 111 Josie Empringham Wycombe High School 11:21 MG
30 13 Yasmin Philipson Beaconsfield High School 11:22 MG
31 95 Alicia Bushell St Mary's 11:24 MG
32 98 Ellie McManus Walton High School 11:25 MG
33 39 Rosie George Godstowe School 11:27 MG
34 100 Felicite Baroudel Wycombe Abbey School 11:28 MG
35 16 Ella Boothroyd Chesham Grammar School 11:30 MG
36 38 Isabelle Ashley Godstowe School 11:33 MG
37 103 Alice Newton Wycombe Abbey School 11:33 MG
38 89 Ella Griffin Sir William Borlase Grammar School 11:37 MG
39 79 Molly Palmer Sir Henry Floyd Grammar School 11:40 MG
40 104 Anna Pattie Wycombe Abbey School 11:40 MG
41 5 Hannah Warren Amersham School 11:42 MG
42 85 Ellen Cooper Sir William Borlase Grammar School 11:43 MG
43 82 Peggy Lee Sir Thomas Freemantle 11:44 MG
44 105 Francesca Pucci Wycombe Abbey School 11:45 MG
45 40 Isabella Morley Godstowe School 11:47 MG
46 67 Rohanna Myers Pipers Corner School 11:48 MG
47 102 Eleanor Livingstone Wycombe Abbey School 11:49 MG
48 107 Sky Axford Wycombe High School 11:50 MG
49 110 Connie Dredge Wycombe High School 11:52 MG
50 113 Ellle Lane St Paul's Catholic School 11:55 MG
51 54 Abbie Kremer Oakgrove School 11:56 MG
52 28 Issy Burns Dr Challoner's High School 11:58 MG
53 3 Lucy Brissimitzakis Amersham School 12:02 MG
54 53 Nia Daniels Oakgrove School 12:02 MG
55 12 Abi Masquelier Beaconsfield High School 12:03 MG
56 86 Kitty Cooper Sir William Borlase Grammar School 12:12 MG
57 69 Annie Sutcliffe Pipers Corner School 12:14 MG
58 108 Mia Caddel Wycombe High School 12:18 MG
59 87 Ana Graham-Usabiaga Sir William Borlase Grammar School 12:19 MG
60 36 Sophie Webster Dr Challoner's High School 12:19 MG
61 18 Hannah Perkins Chesham Grammar School 12:20 MG
62 62 Amelie Haslehurst Pipers Corner School 12:24 MG
63 93 Eva Durand Stantonbury Campus 12:24 MG
64 115 Alanah Clarke Beaconsfield High School 12:27 MG
65 80 Nyah Cornwall Sir Thomas Freemantle 12:29 MG
66 91 Elizabeth Rackstraw Sir William Borlase Grammar School 12:30 MG
67 4 Amy Morrison Amersham School 12:31 MG
68 101 Serena Dunn Wycombe Abbey School 12:32 MG
69 15 Jess Teasdale Beaconsfield High School 12:34 MG
70 45 Sophie Thomas Great Marlow School 12:35 MG
71 65 Emma Lavery Pipers Corner School 12:36 MG
72 106 Sophie Wiggins Wycombe Abbey School 12:36 MG
73 52 Sophie Powell Misbourne School 12:39 MG
74 51 Amy Middleton Misbourne School 12:39 MG
75 29 Maya Davies Dr Challoner's High School 12:40 MG
76 88 Amy Greener Sir William Borlase Grammar School 12:42 MG
77 68 Poppy Smith Pipers Corner School 12:43 MG
78 60 Erin Wilson Ousedale School 12:43 MG
79 58 Talia Caso Ousedale School 12:47 MG
80 28 Issy Burns Dr Challoner's High School 12:48 MG
81 83 Freya Knight Sir Thomas Freemantle 12:51 MG
82 34 Fearna Scott Dr Challoner's High School 12:53 MG
83 63 Corrie Heppel Pipers Corner School 12:54 MG
84 35 Erin Tosh Dr Challoner's High School 12:56 MG
85 76 Rachael Snell Royal Latin Grammar School 13:05 MG
86 14 Millie Russell Beaconsfield High School 13:06 MG
87 77 Saaha Francis Sir Henry Floyd Grammar School 13:06 MG
88 47 Isabel Parnaby Holmer Green Upper School 13:55 MG
89 99 Fiona Muncaster Walton High School 14:10 MG
90 44 Sophie Hardy Great Marlow School 14:15 MG
91 1 Natalie Middleton Akeley Wood School 14:16 MG
92 22 Hannah Moutrie Chiltern Hills Academy 14:38 MG
93 21 Keira Mordue Chiltern Hills Academy 14:40 MG
94 2 Rebecca Roberts Akeley Wood School 15:04 MG
95 84 Imogen Walton Sir Thomas Freemantle 15:14 MG
96 23 Nicole Western Chiltern Hills Academy 16:25 MG
97 97 Lauren Matthews Walton High School 16:31 MG
98 46 Angelika Wenuka Highcrest Academy 16:40 MG
Team result
1 Aylesbury High School 43:01
2 Dr Challoner's High School 44:10
3 Godstowe School 44:20
4 Wycombe High School 44:48
5 Chesham Grammar School 45:08
6 Pipers Corner School 45:33
7 Royal Latin Grammar School 46:04
8 Sir William Borlase Grammar School 46:04
9 Wycombe Abbey School 46:26
10 Sir Thomas Freemantle 47:49
11 Beaconsfield High School 48:26