Buckinghamshire Schools' Cross Country Championships
Hughenden Park, High Wycombe - 3 February 2016
Individual Holder: Zach Rahaman - The Gateway School
Team Holders: The Beacon School
Year 5/6 Boys 1500m
No. Name School Time Cat
1 8 Matthew Aldred Chalfont St Peter Academy 6:42 Yr56B 6
2 62 Nick Cay St Teresa's Catholic School 6:46 Yr56B 6
3 25 Cormac Nisbet The Gateway School 7:00 Yr56B 6
4 2 Bailey Cameron The Beacon School 7:05 Yr56B 6
5 9 Harry Vintner Chalfont St Peter Academy 7:07 Yr56B 6
6 1 Charlie Berens The Beacon School 7:09 Yr56B 5
7 102 Woody Jackson The Beacon School 7:10 Yr56B 6
8 4 William Mayhew The Beacon School 7:13 Yr56B 6
9 20 Oakley Denson The Gateway School 7:19 Yr56B 5
10 5 Thomas Redmond The Beacon School 7:20 Yr56B 5
11 10 Alfie Clifford Chartridge School 7:21 Yr56B 4
12 6 Nathan Sweeney The Beacon School 7:24 Yr56B 6
13 54 Max Baxter St Mary's Primary 7:24 Yr56B 4
14 30 Luke McGarvie Gerrards Cross C of E 7:25 Yr56B 6
15 66 Thomas Young St Teresa's Catholic School 7:31 Yr56B 5
16 39 Rory Clark Holtspur Primary 7:32 Yr56B 6
17 40 Henry Howard Holtspur Primary 7:33 Yr56B 6
18 26 Alex Porter The Gateway School 7:34 Yr56B 6
19 3 Fraser Creighton The Beacon School 7:35 Yr56B 5
20 41 Nathan McCormack Holtspur Primary 7:36 Yr56B 6
21 53 Thomas Askey St Mary's Primary 7:36 Yr56B 6
22 14 Henry Hezlem Danesfield School 7:37 Yr56B 6
23 28 Sam Ditty Gerrards Cross C of E 7:38 Yr56B 6
24 95 Jamie King Burford 7:39 Yr56B 6
25 63 Will Conroy St Teresa's Catholic School 7:39 Yr56B 6
26 93 George Carter Burford 7:40 Yr56B 5
27 81 Raphael Baker Elangeni 7:42 Yr56B 6
28 78 Blessed O Two Mile Ash Primary 7:42 Yr56B 6
29 76 James Kettle Two Mile Ash Primary 7:43 Yr56B 6
30 29 Finn Lacy Gerrards Cross C of E 7:44 Yr56B 6
31 82 Sammy Bennetts Elangeni 7:45 Yr56B 5
32 56 Tim Lomax St Mary's Primary 7:45 Yr56B 6
33 36 Jake Owen Great Kingshill Combined 7:45 Yr56B 6
34 57 Joe O'Brien St Mary's Primary 7:46 Yr56B 6
35 19 Daniel Sloss Danesfield School 7:47 Yr56B 6
36 24 Brandon Ngassa-Tchoudi The Gateway School 7:48 Yr56B 6
37 64 Alec Eaton St Teresa's Catholic School 7:49 Yr56B 6
38 97 Rye Punwani Burford 7:50 Yr56B 6
39 96 Elliot Marston Burford 7:51 Yr56B 6
40 99 James Hudson Burford 7:52 Yr56B 4
41 22 Oliver Layfield The Gateway School 7:53 Yr56B 5
42 16 Bo Long Danesfield School 7:54 Yr56B 6
43 65 Ellison Socrates St Teresa's Catholic School 7:55 Yr56B 5
44 88 Evan Gerard Farnham Common 7:56 Yr56B 6
45 27 Thomas Trotter The Gateway School 7:57 Yr56B 5
46 61 Patrick Bull St Teresa's Catholic School 8:00 Yr56B 6
47 52 Thomas Woodham Roundwood Primary 8:02 Yr56B 6
48 74 Euan Dodson Two Mile Ash Primary 8:04 Yr56B 5
49 7 Sam Day Brookmead School 8:05 Yr56B 5
50 13 James Butler Danesfield School 8:06 Yr56B 6
51 46 Jacob Moore Longwick 8:07 Yr56B 5
52 72 Matteo Montalbano Turnfurlong Juniors 8:08 Yr56B 6
53 68 Louie Burder Turnfurlong Juniors 8:08 Yr56B 6
54 18 Maverick Sardie Danesfield School 8:08 Yr56B 5
55 71 Oliver De Pohl Turnfurlong Juniors 8:10 Yr56B 6
56 43 Harvey Crockett Longwick 8:12 Yr56B 5
57 33 Harry Kerr Great Kingshill Combined 8:12 Yr56B 6
58 11 Finlay Bradley Dair House 8:12 Yr56B 6
59 49 Kian Russell Rickley Park School 8:16 Yr56B 5
60 86 Patrick Hughes Elangeni 8:17 Yr56B 5
61 100 Luke Blackhurst Two Mile Ash Primary 8:17 Yr56B 6
62 80 William Sanduka Two Mile Ash Primary 8:18 Yr56B 6
63 38 Ben Widdowson Great Kingshill Combined 8:18 Yr56B 6
64 31 Cameron Briers Great Kingshill Combined 8:20 Yr56B 6
65 55 Joe Getley St Mary's Primary 8:20 Yr56B 6
66 70 Woody Day Turnfurlong Juniors 8:21 Yr56B 6
67 50 Danny Coleman Rickley Park School 8:24 Yr56B 6
68 23 Harry Neal The Gateway School 8:24 Yr56B 5
69 35 Aaron Medford Great Kingshill Combined 8:25 Yr56B 6
70 37 Matthew West Great Kingshill Combined 8:27 Yr56B 5
71 78 Blessed O Two Mile Ash Primary 8:31 Yr56B 6
72 69 Peter Drotske Turnfurlong Juniors 8:32 Yr56B 6
73 58 Ravi Sisodiya St Mary's Primary 8:39 Yr56B 6
74 83 Dante DuPreez Elangeni 8:40 Yr56B 5
75 17 Dominic Porter Danesfield School 8:42 Yr56B 6
76 51 Sam Tattersfield Roundwood Primary 8:42 Yr56B 6
77 32 Samuel Clarke Great Kingshill Combined 8:43 Yr56B 5
78 44 Thomas Hendley Longwick 8:46 Yr56B 6
79 101 Daniel Tschienda Two Mile Ash Primary 8:49 Yr56B 6
80 92 Solomon Williams Farnham Common 8:52 Yr56B 6
81 90 Joe Reed Farnham Common 8:56 Yr56B 6
82 89 Archie Luty Farnham Common 8:59 Yr56B 5
83 91 Alfie Lathey Farnham Common 9:02 Yr56B 5
84 59 James Thomas St Mary's Primary 9:09 Yr56B 6
85 94 Danny Fitzgibbon-Eisherif Burford 9:10 Yr56B 6
86 47 Jack Norman Longwick 9:10 Yr56B 5
87 45 Jack McGough Longwick 9:13 Yr56B 5
88 48 Billy Phipps Longwick 9:26 Yr56B 6
89 60 Charlie Tollerfield St Mary's Primary 9:28 Yr56B 6
90 67 Ross Baldwin Turnfurlong Juniors 9:28 Yr56B 6
91 12 Ian Tobosei Dair House 9:36 Yr56B 6
92 84 Adam Flood Elangeni 9:52 Yr56B 5
93 42 Michael Abrams Longwick 10:13 Yr56B 5
Team Result
1 The Beacon School 28:37
2 The Gateway School 29:41
3 St Teresa's Catholic School 29:45
4 St Mary's Primary 30:31
5 Burford 31:00
6 Danesfield School 31:24
7 Two Mile Ash Primary 31:46
8 Elangeni 32:24
9 Great Kingshill Combined 32:35
10 Turnfurlong Juniors 32:47
11 Longwick 34:15
12 Farnham Common 34:43